Ви тут: Головна Про Інститут Історія Інституту

Реорганізація Гуманітарного інституту

На підставі рішення засідання Вченої ради від 26 травня 2016 року структурний підрозділ трансформується шляхом поділу на:

 

Історія Інституту

Гуманітарний інститут Київського університету імені Бориса Грінченка створений у січні 2008 року. Він утворений на основі трьох факультетів: філологічного (найбільший в Університеті, навчання студентів за денною формою з 2002 року за спеціальностями «Педагогіка та методика середньої освіти. Мова та література (англійська)» - нині «Філологія (англійська)», «Педагогіка та методика середньої освіти. Українська мова та література» - нині «Філологія (українська)»), соціально-гуманітарного факультету та напряму „Фізичне виховання” зі складу педагогічного факультету. За роки становлення в Інституті відкрито навчання за напрямами і спеціальностями:

  • 2010 р. – бакалавріати «Журналістика», «Переклад», «Філологія (німецька, італійська, іспанська)»; магістратура «Літературна творчість», «Педагогіка вищої школи»
  • 2012 р. – бакалавріати «Видавнича справа і редагування», «Реклама і зв’язки з громадськістю», «Книгознавство, бібліотекознавство та бібліографія», «Філологія (японська, китайська, французька)»; магістратура «Медіакомунікації»

Кількість студентів досягла 1500 осіб на денній і заочній формі навчання, водночас це не лише статистичний показник: на напрями та спеціальності Інституту вступають переважно випускники з середній балом атестату та сертифікатами ЗНО на рівні «добре» і «відмінно».

Система підготовки наукових кадрів вищої кваліфікації в Інституті різноаспектна. Починаючись із секцій студентського наукового товариства, вона виходить на рівень аспірантур і докторантур.

  • З 2008 р. – аспірантура 13.00.04 – Теорія та методика професійної освіти (кафедра теорії та історії педагогіки);
  • З 2010 р. – аспірантура 10.01.01 – українська література, 10.01.06 – теорія літератури (кафедра української літератури, компаративістики та соціальних комунікацій), 10.02.04 - германські мови (кафедра германської та романської філології), 13.00.02 - теорія та методика навчання (з української мови) (кафедра української мови);
  • З 2012 р. – докторантура 10.01.01 – українська література, 10.01.06 – теорія літератури.

За час існування Інституту відкриті спеціалізовані вчені ради із захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата наук зі спеціальностей: 13.00.04 – Теорія та методика професійної освіти 10.01.01 – українська література, 13.00.02 - теорія та методика навчання (з української мови).

Соціально-гуманітарна робота та врядування студентської спільноти в Інституті не менш стрімко розвиваються: двічі представники Гуманітарного інституту очолювали студентський парламент Університету, сформувалися Інститут кураторів (2008), студентська рада з чіткою концептуальною структурою (2009), система роботи в межах соціального проекту (2010), рух студентських координаторів (2010), навчання лідерів служіння (2010) та інші інновації.

Започатковуються традиції, що згуртовують не лише колектив співробітників і студентів, а й випускників: День друзів Гуманітарного інституту (лютий), Бал Гуманітарного інституту (завершення навчального року), зустрічі з сучасними українськими письменниками, благодійні та творчі акції, наукові та розважальні заходи: круглі столи, семінари, діяльність гуртків та студій.

 

Помітили помилку в тексті? Виділіть це слово мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Ви тут: Головна Про Інститут Історія Інституту