Ви тут: Головна Ресурси Проекти Ефір Інформація Гарячі новини Грінченківської декади

Реорганізація Гуманітарного інституту

На підставі рішення засідання Вченої ради від 26 травня 2016 року структурний підрозділ трансформується шляхом поділу на:

 

Гарячі новини Грінченківської декади

 Якщо ви побачили неточності, надсилайте коментарі на пошту Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. із позначкою "Гарячі новини Грінченківської декади"


10.12.2015

З ДНЕМ НАРОДЖЕННЯ, УНІВЕРСИТЕТЕ!

 

Урочистим концертом, нагородженням найкращих грінченківців, вітальними словами відсвяткував наш Університет свій День народження. 

Дивіться відеозвіт:

a-studio

 


 

10.12.2015

СВІТ МИСТЕЦЬКИХ ЗАХОПЛЕНЬ ГРІНЧЕНКІВЦІВ

 

Справжнім професіоналам робота приносить натхнення. Сьогодні в Київському університеті імені Бориса Грінченка відбулася виставка творчих робіт викладачів. “Наука і мистецтво — це речі, які неможливо розділити”, —  такими словами відкрила захід  проректор з науково-педагогічної та соціально-гуманітарної роботи Таїсія Бєлофастова. А потім підтвердила їх, подарувавши ректору університету Віктору Огнев'юку власноруч створений сувенір у формі сердечка.

На четвертому поверсі Гуманітарного інституту відкрилася справжня галерея. Вона вражала різноманітністю робіт: живопис, вишивка, фотографія, ліпка та багато іншого. Не дивно, що викладачі так творчо підходять і до головної місії нашого університету — творення людини.

“Кожен народжується живою істотою, і тільки потенційно — людиною. Чудово, коли ті, хто долучається до процесу творення людини, натхненні живописом, поезією, або іншим мистецтвом. Бо тоді вони роблять цей процес не лише своєю професією, а ще й покликанням”, — підкреслив Віктор Огнев'юк. Вироби, представлені у Грінченківській галереї, дозволили нам відчути глибину душ викладачів і студентів та показали їхнє унікальне бачення світу. Тож надихайтеся тим, що ви робите, адже бути багатогранною людиною — це так по-грінченківськи!

 vistavka 1vistavka 2vistavka 3vistavka 4

Дарія Мех, Міла Китаєва,  3  курс

 


10.12.2015

 ГАЛОПОМ ЗА БОРИСОМ ГРІНЧЕНКОМ 

 

10 грудня в Університетському коледжі відбулася командна гра «GreenchQuest»  з ініціативи викладача спеціальності «Видавнича справа та редагування» Ольги Аверіної.  Це була одна з найбільш захоплюючих ініціатив Грінченківської декади , яка в ці дні підійшла до завершення. Мета гри, у які не передбачено переможців, відкрити нові сторінки з життя Бориса Грінченка. Були й завдання пов’язані з університетом. 

Форма гри робить цей процес надзвичайно цікавим. Цю думку підтримали й студенти, бо підійшли до виконання усіх завдань з ентузіазмом: облаштування контрольних пунктів, виготовлення призів (медалей, грамот та друкованої продукції).

Процес гри був не менш активним. Низка каверзних, фантасмагоричних завдань у десяти контрольних пунктах, які були розкидані між трьома поверхами коледжу та мали бути пройдені у певній послідовності. Команди обрали капітанів, вигадали назву, отримали список контрольних пунктів, кожен з яких передбачав виконання певних завдань. І вперед!.    Захопленню такому ентузіазму та ініціативам немає меж. Аби він не згасав в організації майбутніх проектів. Щиро вам того бажаємо. 

qvest 1qvest 2qvest 3qvest 4

Сотников Іван, Клімов Іван, 3 курс

 


 

09.12.2015

ШУКАЛИ ФОРМУЛУ УСПІХУДев’ятого грудня у Гуманітарному інституті відбулася наукова презентація «Формула успіху» для студентів освітнього ступеня «бакалавр», де усі учасники та гості змогли поділитися рецептами життєвих успіхів. Наскільки вони різні. Як світ, як емоції, як люди. Для одних працелюбність в пріоритеті, для інших -  самопізнання та любов до оточуючих. Такі зустрічі, дискусії, теми – завжди надихають, бо кожен має змогу зупинитися, озирнутися та посовати, наче пазлики власні життєві цінності та здобутки. І вдосконалити чи розробити формулу успіху. Для кожного свою.

Дарія Птіцина,
Євгенія Фрусевич, 3 курс

 


 

09.12.2015

КОЛИ МИСТЕЦТВО ТА ТВОРЧІСТЬ ОБ’ЄДНУЮТЬ


Саме під таким гаслом було розпочато урочистий концерт Інституту мистецтва, проведений на честь Дня народження Бориса Грінченка.
Цей день, 9 грудня, став чудовою нагодою як для студентів, так і для викладачів зібратися у величезній залі та насолодитися українською піснею, танцями та звучанням народних інструментів. Дівчата-танцівниці вражали своєю грацією, університетський оркестр – заворожуючим музичним унісоном, викладачі ж – вокальною майстерністю та неперевершеним володінням музичними інструментами. Кожен виступ супроводжувався розповіддю про Бориса Грінченка та про університетський шлях, довжиною в більш ніж 140 років. Костянтин Бацак – директор інституту, наголосив на тому, що ідея лідерства-служіння є однією з ключових в університеті. «Вона означає нову якість стосунків і в творчості, зокрема. І це ми бачимо зараз в досягненнях наших студентів та викладачів, що ми спостерігаємо останнім часом», – сказав Костянтин Юрійович.
Такий концерт – можливість побачити величезне розмаїття університетських талантів. Що вкотре об’єднує досвідчених викладачів та юних студентів у велику грінченківську родину.


Коваленко Анастасія, 4 курс

 


 

09.12.2015

СУЧАСНА СВІТОВА ЛІТЕРАТУРА ТА МЕДІА-СЕРЕДОВИЩЕ

 

У рамках Грінченківської декади в університеті відбувся майстер-клас «Сучасна світова література та медіа-середовище». Провела цей захід Олена Дем’яненко, проректор «Академії неперервної освіти». 

Дивіться відеозвіт

a-studio

 


 08.12.2015

АСТУДІЯ, ВІТАЄМО З ТРЕТІМ ДНЕМ НАРОДЖЕННЯ!

Запальний реп дарує позитивні емоції:

a-studio

 


 

08.12.2015

ШАХИ – ЦЕ ШКОЛА МИСЛЕННЯ

 

У рамках Грінченківської декади в нашому університеті відбувся турнір з шахів "Королівський карась". Змагання цьогоріч відбувалися вже втретє.

Дивіться відеозвіт 

a-studio

 


 

08.12.2015

ЩО В РОДИНІ ТВОЇЙ?

rodina 1rodina 2rodina 3rodina 4

В Інституті людини Київського університету імені Бориса Грінченка відбувся захід за темою «Цінність роду та родини в творчості Бориса Грінченка». Організатори та студенти говорили про родину Бориса Грінченка, його взаємини з батьками, дружиною та донькою Настею. Студенти з великим захопленням слухали оповіді про непрості повороти долі Бориса Грінченка. Переосмислюючи це, розуміли, чому тема родини завжди актуально й гостро «кричала» у його працях. 

Сьогодні маємо невтішну статистику щодо родинних взаємин: серед 13 млн. сімей  20% - це неповні сім'ї. Власне, хочеться сподіватися, що нинішнє молоде покоління змінюватиме цю невтішну статистику, вживлюючи у це суспільство зі зміщеними пріоритетами – цінності справжньої любові та родини. Тому на завершення заходу гості мали можливість почути кілька красивих текстових композиції з історіями такої різної любові.

 

 

 

Ольга Михайлова, Наталія Вечеровська, 3 курс 

 


 

07.12.2015

ЧИТАЮЧИ ГРІНЧЕНКА: УЛЮБЛЕНІ ВІРШІ І НОВИНИ ПРО НАСТЮ

7 грудня кафедра української літератури, компаративістики та соціальних комунікацій Гуманітарного інституту провела «Грінченківські читання». За словами організатора Наталії Богданець-Білоскаленко, цей формат дозволяє студентам «за допомогою читання обраних творів… поринути в поетичну душу свого наставника». Найбільших успіхів у конкурсі досягли Карина Корсуненко (вірш «Весна іде»), що виборола перше місце; Анастасія Рудь («Шматок хліба») Вікторія Березовська («Я мучився довго»), які розділили друге місце та Аліна Вацула («Вона співа»), Божана Дарчук («Учителям»), Анастасія Почекіна («Землякам»), що посіли третє. Решту учасників журі підтримало заохочувальними грамотами.

У другій частині заходу було презентовано рукописний дитячий журнал «Квітка. Настина читанка», який Борис Грінченко складав для своєї доньки. Особливу увагу присутніх привернула рубрика «Новини про Настю», якою батько спонукав доньку поглянути на свої вчинки збоку, ще раз оцінивши їх.

 

 сytanna 1сytanna 2сytanna 3сytanna 4

Діана Лановець, 2 курс 

 


 

07.12.2015

 ПОРТРЕТ ВАРТОВОГО З «СОРОКОЮ» 

В   Університетському коледжі стартував  ІІ тур олімпіади з образотворчого мистецтва. Експозиція «Грінченко - вартовий української культури» об‘єднала роботи студентів І-ІІ курсів спеціальностей «Образотворче мистецтво» та «Дизайн». «Студенти прагли осягнути і втілити на папері світ героїв Грінченкових творів та образ самого Вартового», говорить викладач циклової комісії образотворчого мистецтва та дизайну Університетського коледжу та куратор виставки Антоніна Адамчук.

Учасники виставки обирали твори та героїв на свій смак, до того ж організатори не обмежували їх у використанні техніки та форматів. Тому роботи вабили різноманітністю: у когось були обкладинки «Словаря», у когось – ілюстрації до «Сороки», а хтось брався за портрет письменника. Хто з них переможе, стане відомо 10 грудня.

hud raboty 1hud raboty 2

Катерина Литвиненко, 2 курс

 


 

 

 

07.12.2015

ГРІНЧЕНКО-GRINCHENKO

konkurs perecladiv 1konkurs perecladiv 3

Конкурс перекладів творів Б.Грінченка "Inspired by Borys Grinchenko's Art" вже четвертий рік збирає студентів Педагогічного інституту та Інституту мистецтв. Змагання перекладачів провадилося у двох номінаціях: поезія та проза. У першій категорії перемогу здобула Інна Федосєєва, посівши не лише перше, але й розділивши друге місце з Валерією Федоненко, третє місце здобула Катерина Кравчук. У прозі перемогу святкував Станіслав Зимбінський, друге місце посіла Дарина Романенко, а третє – Катерина Карпенко. 

«Ідея конкурсу полягає у популяризації ідей Грінченка не тільки в українському просторі, - зазначає завідувач кафедри іноземних мов і методик їх навчання Ольга Котенко. – Конкурс ініціювали самі студенти, щоб реалізувати свій інтерес до перекладу творів Б. Грінченка іноземними мовами". 

konkurs perecladiv 2konkurs perecladiv 4

Євгенія Савченко, 2 курс 

 


 

07.12.2015

ПОЛЮВАЛИ НА ДИВА… ІЗ ЯНГОЛОМ НА ПЛЕЧІ

 

Днями Київський університет імені Бориса Грінченка запросив до себе любителів віршів та запропонував їм позмагатися у конкурсі декламування поезії. VIIІ Відкритий конкурс читців «З янголом на плечі» організувала кафедра української літератури, компаративістики та соціальних комунікацій. До цього мистецького заходу, який відбувався в рамках Грінченківської декади, долучилися учні київських шкіл.  

Конкурс почався із святкової постановки про Різдво та проблемного запитання - «Чи варто його відзначати?» Журі на чолі з кандидатом філологічних наук Ольгою Башкіровою оцінювало дикцію, артистизм, знання тексту, експресивність та оригінальність подачі поетичних творів учасниками. Конкурсанти читали вірші Ліни Костенко, Надії Красоткіної, Івана Малковича, Наталі Забіли та багатьох інших авторів. Вражала проникність та теплота, з якими ліричні рядки озивалися до слухачів голосами читців.

Казковими і надзвичайно глибокими були вірші багатьох конкурсантів. Одна учасниця розповіла усім про Діда Мороза, який засмагає на рушнику під сонечком і про те, що ми самі, так само, як і він, можемо робити дива. А в авторському вірші іншого учасника хлопець запитував у зали: «У кожного свій янгол, ви точно мені не брешете»? Насправді, конкурс «З янголом на плечі», який організовує Київський університет імені Бориса Грінченка, щороку нагадує, що у світі є янголи, і багато із них живуть в поезії та наших серцях.

 

 

Юлія Ханова, 4 курс

 


 

07.12.2015

ВІД ДУШІ ДО ДУШІ ВЕЛА ДІТЕЙ АЛЛА ГОНЧАРЕНКО

 

Сьогодні в рамках Грінченківської декади відбулася презентація книги Алли Гончаренко «Від душі до душі» з ініціативи кафедри методики та психології дошкільної і початкової освіти Київського університету імені Бориса Грінченка.

На презентації авторка розповіла про новітні та класичні методи навчання та виховання дітей у дошкільних закладах. Вона наголосила на важливості ситуаційного обрання тем в залежності від цікавості дітей, а також на яскравості подання матеріалу, використанні кольорів та образів. 

Алла Гончаренко навела приклад, коли вчителька просить дітлахів переказати її, на що отримує відповідь про те, що вона ж тільки що її читала. Тому, на багато доречніше переказувати казки виховательці, яка прийде в другу зміну і має разом із героями дивуватися та радіти, про яких розповідають малюки. Саме такою має бути освіта, яка базується на принципах педагога Бориса Грінченка.

Авторка книжки «Від душі до душі (світ природи Бориса Грінченка у творах для дітей)» Алла Гончаренко розповіла, що книга адресована широкому колу читачів: це батьки,  вчителі, вихователі.  

 

Інна Устиловська, 4 курс

 


 

05.12.2015

БОРИС ГРІНЧЕНКО В КОЛЕДЖІ

 

Урочисту атмосферу Університетського коледжу можна було не лише відчувати, але й бачити: перетнувши поріг, кожен поринав у квітчатий вишиваний вир, що рухався до актової зали. Там у рамках Грінченківської декади 5 грудня було організовано концерт. Спершу студенти нагадали глядачам багатогранну біографію Бориса Грінченка, супроводивши це цікавими ілюстраціями та науковим відео. Згодом дівчата зачитали вірші поета, які зворушували любов‘ю до матері, Батьківщини, вчителювання. А насамкінець, студенти коледжу презентували сценічне втілення уривку із оповідання «Украла». Концерт закінчився, але можна бути впевненим: кожен, хто був там, тепер гордий з того, що університет носить ім’я Бориса Грінченка, – видатного письменника, громадського діяча і великого вчителя. 

college 1college 2

 

А.Гевко

 


 

05.12.2015

У ГОПАК ЧИ ЗА ПИСАНКОЮ?

 

За  вікном  все ще відсутній сніжний килим, але це на означає, що свято не наближається. Аби створити атмосферу щирості та добра, викладачі та студенти нашого університету все взяли в свої руки - урочистим вітанням, благодійним ярмарком,  грою оркестру розпочався  Посольський прийом в холі  навчального корпусу на вул. Тимошенка. На 5 грудня була запланована ціла низка неймовірних заходів.  Гості з посольства Королівства Данія привітали студентів, викладачів та всіх присутніх. Серед гостей було  багато дітей. Для них - цікаві заходи: українські народні ігри, виконання народних колядок та щедрівок. Писанкарство, вишивання хрестиком та бісером, виготовлення ляльок-мотанок, листівок, народні танці  -  взяти участь у захоплюючому процесі «творення» можна було сьогодні всім бажаючим. Наближається свято Миколая, яке неможливо уявити без добрих вчинків, тому у холі працював благодійний ярмарок.  Кошти, виручені з нього, передадуть дітям  із особливими потребами дитячого будинку  № 8.  П'ятий день Грінченківської декади вражає своїм різноманіттям та святковою атмосферою!

posol 1posol 2posol 3posol 4

 

Євгенія Клиша, Олена Тереб, 4 курс

 


 

 04.12.2015

«ЛІСОВІ ЧОРТИ» ЗАВДЯЧУЮТЬ ГРІНЧЕНКУ  

 

Про найбільшу скаутську організацію в Україні – «Пласт» – не чув хіба лиш глухий. Але мало хто знає, що організатори «Пласту» Іван Чмола, Олександр Тисовський та Петро Франко зіперли свою педагогічну систему на ідеї Бориса Грінченка. Про це розповіла пластунка Юлія Жданович, старший керівник лабораторії соціальної педагогіки Інституту проблем виховання Національної академії педагогічних наук України, на зустрічі, яку організував Інститут людини в рамках Грінченківської декади.  Головними завданнями «Пласту» є виховання дітей на ідеалах добра, гуманізму та правди, особливого значення надається вихованню рідною мовою, тому «Пласт» став форпостом національної ідентичності: він підтримує пам‘ять про своє коріння у пластунів Канади, США, Австралії, Аргентини, Великої Британії, Німеччини, Польщі. Як зазначила Юлія Миколаївна: «Пласт – це не лекція, Пласт – це життя». 

lisovi corty 1

Крістіна Козубовська, 2 курс

 


 04.12.2015

АЛЛА ГОНЧАРЕНКО ПРЕЗЕНТУВАЛА КНИЖКУ «ВІД  ДУШІ ДО ДУШІ»

 

У рамках Грінченківської декади в корпусі на Тичини 17 кандидат педагогічних наук Алла Гончаренко презентувала книгу «Від душі до душі». Організувала цю подію кафедра методики та психології дошкільної і початкової освіти Київського університету імені Бориса Грінченка.

Дивіться відеозвіт 

a-studio

НМЦ тележурналістики

 


 

04.12.2015

А ВИ МОГЛИ Б ПОЄДНАТИ МАРІЮ З ХРОНОМ?

 

Саме таке завдання отримали учасники квесту «Київськими стежками Бориса Грінченка», який відбувся 4 грудня. Розгадувати таємниці перебування письменника у Києві узялися три команди: «Дао» (збірна Інституту суспільства та Гуманітарного інституту), «Родичі» (студенти спеціальності «Фізичне виховання»)  та  «Грінченківці з Русанівки» (Педагогічного інституту). Кожна команда отримала конверт із завданнями, які мала виконати упродовж години, зробити фото біля пам'ятки та надіслати  їх організаторам. Наприклад, поєднавши слова «Марія» та «хрін», учасники розшукали  будівлю редакції видання «Хрін», де працювали Борис Грінченко та його дружина Марія.  А зв‘зок між «68 тисячами» та «книгами» вивів їх до будинку, де був створений словник Грінченка, що містив саме таку кількість слів. І навіть холод не став на заваді пошуку.

Неважливо, хто став переможцем - всі отримали сертифікати та подарунки. Важливо те, що всі учасники стали на кілька кроків ближчими до патрона нашого університету, і те, що задоволеними лишились всі. Адже після слів прощання студенти додавали: «Запрошуйте нас ще!»

steg 1

 

Анна Мельник, 2 курс

 


 

03.12.2015

ПРО ЄВРОПУ, НОВУ ЖУРНАЛІСТИКУ І МОЛОДІСТЬ

3 грудня в Гуманітарному інституті відбулася презентація проекту студентів спеціальностей «Медіакомунікації» та «Журналістика» - «Ми в майбутньому» та зустріч з представницею прес-служби генеральної прокуратури України Олесею Ніколенко. Вона оцінила креативність та багатогранність студентства, їх мрії та бачення майбутнього у професії. Пані Олеся розповіла також про свій досвід навчання у Польщі та про необхідність «стукати у всі двері» в пошуках Програм з Євростудій, різноманітних студентських грантів та обмінів. Наша молодь, за її словами, має усі шанси, вчитися і працювати в Польщі, та й в інших країнах. Також пані Ніколенко розповіла про особливості польської журналістики, розгалуження окремих жанрів та важливість принципу правдивості у інформаційному просторі. 

Такі зустрічі надихають на те, щоб якнайпродуктивніше працювати за обраним фахом, оскільки ми бачимо успішних однолітків, які охоче діляться досвідом, радять і спонукають до руху. Нові знайомства – один з найважливіших плюсів подібних зустрічей. З тим і працюємо! І очікуємо в Гуманітарному інституті на нові зустрічі , які надихають! 

IMG 8046

Іван Сотников, Іван Клімов, 3 курс;

Фото: Карина Жар, 3 курс.

 


 

03.12.2015

ЗБИРАЛИ ПАЗЛИ З БІОГРАФІЇ БОРИСА ГРІНЧЕНКА

 

У межах Грінченської декади в університетському коледжі відбувся круглий стіл «Постать Грінченка крізь простір століть (1863-1910)».  Ініціативу в організації заходу підхопили викладач циклової комісії іноземних мов Катерина Кірюшина та студенти спеціальності «Початкова освіта». Дівчатка читали вірші, дивилися документальний фільм про Бориса Грінченка. На завершення Катерина Кірюшина запропонувала маленьким грінченківцям зібрати уривки його біографії. Нові факти з життя генія стали предметом жвавої дискусії. Такі заходи завжди приваблюють своєю експресію та енергетикою, бо молодь має змогу оцінити велич Бориса Грінченка і вийти з тим знанням з університетських стін. 

Юлія Піскор, 3 курс


 

03.12.2015

"ДЕ ЗАКІНЧУЄТЬСЯ УКРАНСЬКИЙ БОРЩ І ПОЧИНАЮТЬСЯ КИСЛІ ЩІ"...МАЄМО КОРДОН З РОСІЄЮ

 

3 грудня в Гуманітарному інституту відбулася лекція «Грінченківська спадщина», яку люб’язно провів науковець  Василь Яременко. Професор розповів про особливості творення Борисом Грінченком на основі «кулішівки» першого словника української мови. Були тут і оповідки про введення ним літери «г», і багато цікавезних етнографічних історій, і про листування Бориса Грінченка з Ганною Барвінок. Гість навів цитату Бориса Грінченка про рідну землю: «Отам кордон із Росією, де закінчується український борщ і починаються кислі щі, де замовкає гра на бандурі і з'являється балалайка, там, де зникають мавки лісові, а русалка на гілках сидить», підкреслюючи самобутність нашого народу та важливість дотримання і збереження власних традицій. Також пан Яременко запросив усіх присутніх на презентацію п’ятого тому «Етнографічна спадщина» із творами Бориса Грінченка.

 

 

 

Світлана Тартасюк, 3 курс

 


 

03.12.2015

 ПРЕЗЕНТАЦІЯ ВІДЕОПРОЕКТУ "МИ У МАЙБУТНЬОМУ"

 

Майбутні журналісти та медіакомунікатори  в екранній формі представили  власні погляди та сподівання на можливе майбутнє своїх професій.  Вони розповідали не тільки про перспективи розвитку журналістики, її розгалуження та особливості окремих жанрів, а й про важливість донесення правдивої інформації до аудиторії. 

 

Дивіться відеозвіт

a-studio

Іван Сотников, 3 курс та НМЦ тележурналістики

 


 

03.12.2014

ВОНИ ВЖЕ ПРИЙШЛИ

 

3 грудня 2015 року у першому корпусі нашого університету за підтримки Астудії відкрилася виставка арт-колажу під назвою “Вони прийшли”. Її автор – студент п‘ятого курсу Інституту мистецтв Богдан Мельник представив дванадцять фотознімків, у яких використав роботи українських художників.
«Головна мета виставки – ще раз довести: роботи класиків актуальні в усі часи; добре відомі образи з картин попередніх часів все ще живуть серед нас, вони знайомі й близькі», – наголосив автор.


Ганна Лябах, 5 курс

 


 

 03.12.2015

КОНКУРС "СЛОВНИК БОРИСА ГРІНЧЕНКА ТА СУЧАСНІСТЬ"


«Словарь української мови» Бориса Дмитровича Грінченка вмістив в собі унікальні українські говірки, діалектизми та фразеологізми. Не дивно, що сучасникам цікаво зазирнути в словник.

Дивіться відеозвіт

a-studio

Автор: Вікторія Бубнюк та НМЦ тележурналістики

 


 

02.12.2015


 "...НЕВМИРУЩА ОДНА НЕ ЗГАСАЄ НАДІЯ НІКОЛИ"


Щороку постать Бориса Грінченка актуалізують по-новому. І в цей важкий для України час вірші Бориса Дмитровича допомагають не лише заглянути в майбутнє, а й усвідомити теперішнє. У рамках Грінченківської декади було реалізовано патріотичний культурно-мистецький проект Фемій Мустафаєва «...невмируща одна не згасає надія ніколи». 

Дивіться відеозвіт

a-studio

Автор: НМЦ тележурналістики

 


  02.12.2015

 

ВІД РОДУ ДО РОДУ

 

2 грудня 2015 року викладачі кафедри перекладу Гуманітарного інституту організували презентацію книги історика Євгена Наконечного «Украдене ім’я». Хто ми, яке наше коріння, хто наші пращури? У виданні можна знайти відповіді на ці актуальні питання, а також більше дізнатися про українську історію. «Украдене ім’я» руйнує стереотипи й допомагає молоді визначитися із тим, як стати гідними представниками своєї нації.

Наталя Вечеровська, 3 курс

 


01.12.2015

ВІДОМИЙ І НЕВІДОМИЙ БОРИС ГРІНЧЕНКО

 1 грудня в рамках Грінченківської декади в Інституті людини спільно з кафедрою спеціальної психології, корекційної та інклюзивної освіти доцентом кафедри української літератури і компаративістики Наталія Богданець-Білоскаленко була проведена лекція «Відомий і невідомий Борис Грінченко». На лекції порушувалась низка проблемних питань, а ось до пошуку відповідей на них долучилися як студенти, так і викладачі. Прозвучала і поезія Бориса Грінченка.

 


 

01.12.2015

ДИЗАЙН: МИСТЕЦТВО ЧИ ПРОЕКТУВАННЯ

 

"Дефініція дизайну як методологічна проблема" – це тема дискусії, що відбулася в Інституті мистецтв у рамках Грінченківської декади. Професор кафедри дизайну Юрій Афанасьєв окреслив основні підходи визначення дизайнерської діяльності: "З одного боку, дизайн розуміють як проектування, конструювання предметного середовища, з іншого – як вид мистецтва, художню творчість. Є ще третій, компромісний варіант, – це художнє конструювання".
Нагадаємо, що під час Грінченківської декади проводяться різноманітні заходи в усіх підрозділах Київського університету імені Бориса Грінченка.

 

Євгенія Савченко, 2 курс

 


 

 01.12.2015

 ПАТРІОТИЧНИЙ ДУХ РОДОМ З ДИТИНСТВА

 

Чи знали ви, що Борис Грінченко і Михайло Коцюбинський – соратники, які мали багато спільного? Так ставить питання в.о. завідувача кафедри дизайну Інституту мистецтв Олександр Крижанівський, що розпочав Грінченківську декаду семінаром «Борис Грінченко та Михайло Коцюбинський». Так, письменники разом працювали у Чернігівському земстві, були активними членами товариства «Громада», де опікувалися розвитком української культури. Але Олександр Крижанівський не обмежується констатацією відомих фактів із біографій видатних діячів, а спрямовує дослідницький погляд углиб: у їхні дитячі роки. У 2012 році він створив власний відеофільм, присвячений перебуванню Михайла Коцюбинського у місті Бар, де письменник провів своє дитинство. «Маючи матеріали про дитячі роки Михайла Коцюбинського, можна провести паралель із дитячими роками Грінченка», - пояснює науковець. Тож він переконаний, що запорукою успіху подальшої співпраці Бориса Грінченка і Михайла Коцюбинського стало формування патріотичного світогляду в їхні дитячі роки.

Автор: Вікторія Арцибарська, 2 курс 

Подія: 14.30 семінар «Борис Грінченко та Михайло Коцюбинський», Інститут Мистецтв

 


 

01.12.2015

ВІД ШЕВЧЕНКА ДО ГРІНЧЕНКА

 

Інститут післядипломної педагогічної освіти розпочав Грінченківську декаду відкритою лекцією-презентацією для слухачів курсів підвищення кваліфікації та науково-педагогічних працівників закладу. Темою лекції стала шевченківська традиція у житті та творчості Бориса Грінченка. Як запевнив завідувач кафедри методики суспільно-гуманітарної освіти та виховання інституту Фелікс Левітас, «Борис Грінченко завжди говорив про те, що справжнім українцем його зробив Тарас Шевченко. До цього він був син малоросійського поміщика, який читав та розмовляв російською. Читання "Кобзаря" спонукало Бориса Дмитровича спочатку стати на шлях етнографа, записувати пісні, перекази, а потім перейти на шлях дослідника української мови».
Нагадаємо, Грінченківська декада проходить в інститутах Київського університету імені Бориса Грінченка у Києві з 2007 року.Автор:
Катерина Литвиненко, 2 курс

 


 

 

01.12.2015

 

КРУГЛИЙ СТІЛ "ГРІНЧЕНКО-ПЕРЕКЛАДАЧ"

1 грудня 2015 року в рамках Грінченківської декади Гуманітарний інститут нашого університету провів круглий стіл на тему «Грінченко-перекладач», який ініціював завідувач кафедри світової літератури, професор Юрій Ковбасенко. Почесним гостем круглого столу був голова творчого об’єднання перекладачів Національної спілки письменників України, лауреат шести літературних премій Всеволод Ткаченко. Також на заході були присутні викладачі та завідувач кафедри української літератури, компаративістики і соціальних комунікацій Артур Брацкі, представники Університетського коледжу та студенти спеціальності «Філологія (переклад)».Автор: Вікторія Бубнюк, 3 курс

 


 

 

01.12.2015

ГрінчFM – РАДІО, ЩО НАДИХАЄ

 

Коли настає момент, що вже нічого не може підняти вам настрій, навіть відмінна здача семінару чи тим паче сесії, на допомогу приходять вони – ведучі радіо ГрінчFM, цим самим рятуючи вас від жахливої погоди чи навчальних невдач.
Тому не випадково, що 1 грудня Гуманітарний інститут відкрив Грінченківську декаду в університеті першим зимовим ефіром ГрінчFM. Важко було не помітити, що студенти від цього у захваті. Хочеться вірити, що аналогічна ситуація була і з викладачами. Грінченята радісно пританцьовували під супровід позитивних пісень. Завдяки такому яскравому ефіру усі погані думки одразу ж зникли та більшість студентів отримали заряд бадьорості на продуктивний робочий день.
Якщо настане час, коли настрій упаде до позначки 0, знайте: ГрінчFM вас врятує, тому що це - радіо, що надихає.

Автор: Галина Капустинська, 2 курс

 

Пропонуємо ознайомитися з  творчістю студентів grinch podcast

 


 

 

ДЕСЯТЬ ДНІВ З ГРІНЧЕНКОМ

Дорогі друзі! У нашому університеті з 1 по 10 грудня триває щорічна Грінченківська декада. Її високе покликання – надихнутися багатогранною постаттю Бориса Дмитровича Грінченка, популяризувати його творчий і науковий доробок.

У рамках декади буде проведено низку різножанрових за стилістикою, візіями, енергетикою заходів. Усі вони – чарівні! Ви зможете стати учасником захоплюючого студентського квесту, радіомарафону, фото- та виставки арт-колажу «Вони прийшли» (Богдана Мельника), переглянути унікальний фільм «Інший…инший Грінченко» з англійськими титрами, виставу «За двома зайцями». Також на вас чекатимуть журналістський майстер-клас від Сергія Даниленка, можливість виготовити студентську газету та ще багато цікавого.

Інформаційна підтримка заходу здійснюється викладачами кафедри журналістики та нових медіа, студентами спеціальності «Журналістика», «Медіакомунікації».

Відстежуйте новини в режимі он-лайн на сайті Гуманітарного інституту - «ЕФІР патріотів».

 

 

 

 

 

Презентація відеопроекту «Ми у майбутньому»

Майбутні журналісти та медіакомунікатори  в екранній формі представили  власні погляди та сподівання на можливе майбутнє своїх професій.  Вони розповідали не тільки про перспективи розвитку журналістики, її розгалуження та особливості окремих жанрів, а й про важливість донесення правдивої інформації до аудиторії. 

http://astudia.kubg.edu.ua

 

Іван Сотников, 3 курс та НМЦ тележурналістики

 

 

 

 

 

Помітили помилку в тексті? Виділіть це слово мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Ви тут: Головна Ресурси Проекти Ефір Інформація Гарячі новини Грінченківської декади