Ви тут: Головна Ресурси Проекти Ефір Реальність

Реорганізація Гуманітарного інституту

На підставі рішення засідання Вченої ради від 26 травня 2016 року структурний підрозділ трансформується шляхом поділу на:

 

Реальність

«Грінчеківці за кордоном» - це проект, в якому ви можете дізнатися про цікаві історії наших студентів, які поїхали за кордон навчатися або працювати.

 

Автор та розробник ідеї - Влад Макарчук

 

 

m

 

 

 Марія Сивовол – випускниця Київського університету імені Бориса Грінченка. Одразу після закінчення університету поїхала навчатися до Китаю.

                   

 

m1

Привіт! Ми дуже раді, що маємо нагоду поспілкуватися з тобою та задати декілька питань. Чому ти вирішила продовжувати навчання за кордоном?

 

Всім привіт! Я дуже вдячна моїй країні за те, що вона дала мені гідну освіту високого рівня. Але, зважаючи на те, що моєю спеціальністю є викладання іноземних мов, я вважаю, що навчання за кордоном, а саме в країні, мову якої ти вивчаєш, є важливою складовою, суттєвим моментом. Адже, навчаючи інших, ти повинен бути впевнений на всі 100 відсотків, що твоїх знань достатньо, що матеріал, який ти даєш учням – надійний. Також ми повинні розуміти, що, знаходячись у країні, мову якої ти вивчаєш, в тебе є шанс не тільки покращити рівень володіння мовою, але й побачити особливості культури, традицій. Мова-дуже складна система. Лексика та знання граматики – лише основа…Можу сказати, із свого досвіду, що саме у Китаї, спілкуючись з людьми цієї країни, я відкрила таємниці цієї неймовірної мови. Саме тут я змогла відповісти на тисячі питань, які турбували мене протягом довгого часу. Саме тут я почала розуміти менталітет цих чудових, цікавих, таких інших…людей. Саме тут я почала дійсно вивчати мову, її особливості, історію… Саме тут я закохалась у Китай.

 

 

Чим обумовлений твій вибір країни для навчання?

Моя спеціальність: Філологія. Я  вчитель англійської та китайської мов. Саме через це я вирішила спробувати свої сили й вступити до китайського ВНЗ. Дякуючи Інституту Конфуція, який надав мені можливість безкоштовно навчатись у цій чудовій країні, вже другий рік я навчаюсь та працюю (викладаю англійську мову у школі) у Педагогічному університеті міста Тяньцзинь.

 

Чи допомогли тобі знання, набуті в КУ імені Бориса Грінченка при вступі до університету? Безумовно. Я дуже вдячна викладачам нашого університету за ті знання, які вони дали мені.

 

Що є найскладнішим для Вас у навчанні закордоном? Чесно кажучи є багато труднощів. Але найскладнішим є те, що ти далеко від Батьківщини. Адже тут ти сам. Батьки, друзі та близькі люди, на жаль, не поряд. Дуже часто не вистачає близьких людей та їх підтримки.

 

m2А що є найцікавішим? Найцікавішими є подорожі. Адже, подорожуючи, ми можемо дізнатися багато нового. Побачити далекі місця, старі міста. Те, про що читав, те, що бачив по телебаченню…Зараз перед твоїми очами. Це грандіозно!

 

Сумуєш за Батьківщиною? Дуже сумую. Вже другий рік тут… Дуже хочеться поїхати додому, побачити друзів, маму, тата. Але, на жаль, поки не має такої нагоди. Адже не має вільного часу.

 

Плануєш повернутися до України після закінчення навчання?

На даний момент я планую продовжити навчання й отримати другу вищу освіту. Побачимо…Життя покаже. 

 

 

 

 

 

 

 

Анастасія Чичина - випускниця Київського університету імені Бориса Грінченка. Після випуску поїхала на навчання до Канади.

 

 

chichaЩо спонукало тебе виїхати закордон саме в цю країну?

З дитинства багато подорожувала і любила відвідувати інші країни, тому ідея жити і навчатися закордоном була присутня завжди. Обирала серед англомовних країн, оскільки, окрім української та російської, на академічному рівні володію лише англійською мовою. Канада має репутацію стабільної та безпечної країни ( у порівнянні з США), а також більш вигідні ціни на освіту (у порівнянні з Великою Британією). До того ж,канадський уряд створює хороші умови освіти і роботи для іноземних студентів, які дозволяють працювати під час навчання і отримувати довгострокові робочі візи після.

 

Чи важко було адаптуватися? Як спочатку сприймали тебе люди?

Для мене це не перший досвід ‘адаптації’ до умов іншої країни, тому значних складнощей не було. Канада, а особливо Торонто, - місце заповнене іммігрантами, тому там не почуваєш себе чужим. Знайомлючись з кимось, зазвичай питають ім’я та рідну кріїну (місто). Тут усі колись звідкись приїхали.

 

 

Як навчання, відразняється від української системи?

Наразі вивчаю курс Івент Маркетингу в одному з провідних коледжів Торонто. Планую в майбутньому працювати в цій сфері. Система освіти дуже відрізняється від української, оскільки в канадських коледжах більше уваги приділяється здобуттю практичних навичок, які знадобляться в роботі; теоріїї, практично, немає. Навчання цікаве і не складне.

 

 

chicha1Які навички та знання з університету тобі знадобилися під час переїзду?

Обсяг та складність матеріалу, з яким стикалась в університеті, був набагато серйозніший та більш академічний, ніж те, що вивчаю зараз. Тому й все здається таким легким. Знадобились навички самоосвіти і самодисципліни. Тут потрібно завжди самостійно слідкувати за розкладом і всіма дедлайнами, аби вчасно здати проект чи завдання.

 

 

За час перебування в цій країні встигла знайти друзів, людей близьких по духу?

Я дуже комунікабельна людина, тому заводити друзів і добрих знайомих ніколи не було проблемою. Канада – не вийняток. До того ж, тут усі звиклі до іммігрантів і доволі приязно і відкрито ставляться одне до одного.

 

 

 

Чи сумуєш ти за Батьківщиною? 

Дуже сумую за рідними та сімейними, національними, культурними традиціями. Однак, там дуже незвично, цікаво й по-новому. Багато можливостей і шляхів розвитку. В ідеалі, хочу мати можливість жити в декількох різних країнах одночасно, постійно бути в русі, подорожувати з місця на місце, мати домівку і в Україні, і в Канаді, мати статус такого собі global citizen` а, тобто бути в змосі безперешкодно відвідувати інші країни, але знати, що завжди є куди повернутися.

 

 

Анастасія Гавриченко - навчається у місті Варшава, Польща.

 

gavrichenko1. Чому вирішила продовжувати навчання за кордоном?

Можливість змінити профіль навчання на другому рівні вищої освіти. Перспективи та можливості власного розвитку значно вищі за кордоном.


2. Чим обумовлений вибір країни для навчання?

Для навчання я обрала Польщу виходячи, перш за все, з фінансового боку, по-друге, легкість здобуття мовних навичок обраної країни.


3. Чи допомогли знання, набуті в КУ імені Бориса Грінченка при вступі до університету?

Ні, адже для вступу до свого вищого навчального закладу не потрібно було складати жодних вступних іспитів. Але, не дивлячись на це, знання та уміння здобуті за чотири роки допомогли у засвоюванні нових концептів.


4. Що є найскладнішим для тебе у навчанні закордоном?

Ти чужак у чужій країні, і від цього ярлику важко позбутися. Часто думаєш: «Чому я не можу жити та будувати своє життя у своїй країні?». Це почуття пригнічує, це, мабуть, найгірше у житті за кордоном, не беручи до уваги відстань між тобою та сім’єю та друзями, бо це зрозуміла річ.


gavrichenko15. А що найцікавішим?

Для мене, очевидно, найбільшою перевагою є можливість подорожувати, адже у зоні ЄС це робити легко, не замислюючись над численними візами і т.п., почуваєшся вільно. Також почуття захищеності, адже за кордоном за цим суворо спостерігають. Та, що дуже важливо, можливість завести багато друзів та знайомих з різних країн, адже в університетах загалом навчаються багато студентів з різних країн. Увесь світ стає ближче. 


6. Чи сумуєш за Батьківщиною? 

Звичайно є сум, бо Батьківщина одна, і, як це не дивно, але, мабуть, справжнім патріотом стаєш за кордоном, тільки тоді насправді цінуєш свою країну і життя у ній. Але, на превеликий жаль, зараз наша країна не дає повноцінної можливості розвитку, тому багато студентів, та й співвітчизників загалом, виїзжають шукати своє щастя де-інде. На даний час у мої плани не входить повертатися та жити на Батьківщині.

 

Помітили помилку в тексті? Виділіть це слово мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Ви тут: Головна Ресурси Проекти Ефір Реальність