Ви тут: Головна Структура Кафедри Гуманітарного Інституту Кафедра журналістики та нових медіа Архів подій

Реорганізація Гуманітарного інституту

На підставі рішення засідання Вченої ради від 26 травня 2016 року структурний підрозділ трансформується шляхом поділу на:

 

Архів подій

 

26.02.2016

ДВА СЛОВА  - ВЖЕ ПОЕЗІЯ

Неймовірний митець, вишуканий майстер слова, викладач Інституту мистецтв нашого Університету Юрій Афанасьєв презентував власну творчістю журналістам 2 курсу з нагоди Дня Гуманітарного інституту 

Зустріч почалася з ознайомлення з творчістю Юрія Львовича. Він зачитав декілька віршованих творів зі своєї збірки «Лаврський провулок» російською та українською мовами. «Київ – місто двомовне. Загострені відносини Росії і України аж ніяк не стосуються мови. Можна погано ставитися до керівників держави, але не можна не любити Пушкіна, Лермонтова, Достоєвського, Толстого, Чехова, яких шанує весь світ», - каже письменник. Хоч Юрій Афанасьєв пише переважно російською, він все ж визнає, що «українською мовою легко писати, бо написав два слова – і вже поезія».

Книга «Неширокому колу відомі», що була представлена під час зустрічі, описує найкращі часи та надзвичайних людей, які посідають певне місце в житті письменника. Це були і вчителі, і викладачі, і батьки, і друзі.

Книга починається з опису малої Батьківщини Юрія Афанасьєва  - м. Ямполя на Вінниччині. Чудовий Дністер, своєрідна місцева мова, шумливі кодри (круті ліси), вплив єврейської, молдавської та російської культур – саме цим пройнята кожна сторінка  твору.  Проте письменник зазначив, що  первинний діалект цієї місцевості. Нажаль, втрачається. «Нинішнє покоління радіо та телебачення вже витравлює живу народну мову», - з осміхом констатує Юрія Львович.

Неабияке місце в житті та творчості митця посідають 2 українських міста – Одеса та Луганськ. Про них Юрій Афанасьєв написав навіть пісні, які пролунали під кінець зустрічі. «У Луганськ закохуєшся не одразу, оскільки архітектурний вигляд міста не з найкращих, - розповів Юрій Львович. – Але коли поринаєш у нього, то знаходиш багато цікавих людей. Туди з’їжджалися і на будівництво, і на створення промислового потенціалу з різних кутків, словом, збирався різний «компот».

Тим не менш, якої б палітри культур та мов не мала б Україна, все одно наша мова для нас рідна. Творчість може мати багато інструментів, але мотив завжди один. І Юрій Львович Афанасьєв це довів і показав на власному досвіді.

Євгенія Савченко

PA050011PA050018PA050028


МІЖНАРОДНА СТУДЕНТСЬКА КОНФЕРЕНЦІЯ

Устиловська Інна Геннадіївна,студентка 4 курсу, спеціальність "Журналістика", група Журб-1-12-04 23 грудня взяла участь у Міжнародній студентській конференції тема доповіді "Сучасні інформаційні технології: переваги та недоліки для діяльності журналіста".

os4I9gPgaCQ9Nx5XVI-sfs

Автор тексту: Я. С. Фруктова


01.12.2015

ГрінчFM – РАДІО, ЩО НАДИХАЄ

Коли настає момент, що вже нічого не може підняти вам настрій, навіть відмінна здача семінару чи тим паче сесії, на допомогу приходять вони – ведучі радіо ГрінчFM, цим самим рятуючи вас від жахливої погоди чи навчальних невдач.
Тому не випадково, що 1 грудня Гуманітарний інститут відкрив Грінченківську декаду в університеті першим зимовим ефіром ГрінчFM. Важко було не помітити, що студенти від цього у захваті. Хочеться вірити, що аналогічна ситуація була і з викладачами. Грінченята радісно пританцьовували під супровід позитивних пісень. Завдяки такому яскравому ефіру усі погані думки одразу ж зникли та більшість студентів отримали заряд бадьорості на продуктивний робочий день.
Якщо настане час, коли настрій упаде до позначки 0, знайте: ГрінчFM вас врятує, тому що це - радіо, що надихає.

Автор: Г. Капустинська

Пропонуємо ознайомитися з творчістю студентів


26.11.2015

ВІТАЛІЙ КОВАЧ: "ТИСК Є, АЛЕ МИ ЙОГО НЕ БОЇМОСЯ..."

У стінах Гуманітарного інституту цього вечора було так само гаряче, як і в дикій Африці, куди з дитинства мріяв поїхати ведучий проекту «Дістало!» Віталій Ковач.
Причина того – жвавий інтерес студентів та гострі питання до майстра актуальних розслідувань. Віталій Ковач упевнений, що найголовнішими умовами професійного зростання для журналіста є безперервне навчання і критичний погляд на світ.
Гість відповів на запитання студентів, розказав про своє творче становлення й історію програми ICTV «Дістало».


26.11.2015

ПРАКТИЧНИЙ ДОСВІД ФОРМАТНИХ ТОК-ШОУ ВІД ОЛЬГИ ШИЛКІНОЇ

У рамках вивчення курсу "Проблематиа ЗМІ" відбулася застріч студентів 4 курсу спеціальності "Журналістика" із Ольгою Шилкіною, котра працює редактором програми "Все буде добре" на каналі СТБ. Пані Ольга має великий досвід роботи у форматних телевізійних шоу, зокрема була автором та ведучою програми "Ваше здоров'я" на регіональному телебаченні, тому її практичний досвід був дуже корисним для студентів, що саме вивчали тему "Медична проблематика ЗМІ". Зустріч пройшла дуже жваво, у творчому діалозі.


 

25.11.2015

ЗУСТРІЧ З АНДРІЄМ КУЛИКОВИМ

 

25-го листопада 2015 року гостем Гуманітарного інституту Київського Університету імені Бориса Грінченка став провідний український журналіст, професійний радіо- та телеведучий, перекладач, ведучий щоденного ток-шоу «Громадська хвиля», голова правління ГО «Громадське радіо» Андрій Куликов.

Ведучий розповів студентам журналістам історію створення «Громадського радіо», поділився життєвим досвідом та відповів на запитання. Як настанову молоді Андрій Куликов згадав слова свого першого учителя: «Запам’ятай три основні правила радянської журналістики: перше правило: якщо події нема — створи її. Друге: якщо тебе не пускають у двері - лізь у вікно. І третє правило: брехня на користь радянської влади - то свята правда». Звісно, останнє правило було жартом, проте все одно діяло у радянські часи. Та й у вікно треба «лізти» обережно, щоб не розбити його, - зазначив медіа-експерт.

Журналістам гість порадив починати творче зростання із репортерської діяльності та роботи на радіо. Це дозволяє навчитися віртуозно володіти словом й здобути необхідні знання.
Враховуючи те, що тем для обговорення ще залишилось чимало, Андрій Куликов обіцяв ще не раз завітати до нашого університету.

Автор тексту:

Михайлова Ольга


Кафедра журналістики та нових медіа висловлює подяку студентці 3 курсу Ользі Михайловій за допомогу в організації зустрічі з Андрієм Куликовим.


19.11.2015

 МАЙСТЕР-КЛАС З РАДІОВИРОБНИЦТВА ВІД ВАЛЕНТИНА КОРНІЄНКА

19 листопада 2015 року в стінах Гуманітарного інституту Університету ім. Бориса Грінченка за сприянням кафедри журналістики та нових медіа відбулася зустріч студентів-журналістів із музичним редактором радіостанцій «Наше Radio» та "Авторадіо" Валентином Корнієнко.

Відзначимо, що професійних успіхів  Валентин досяг уже в 20 років, успішно поєднуючи роботу із навчанням в Національному авіаційному університеті. Працювати на радіо Валентин мріяв з восьмого класу і своїм горінням, любов’ю до ефіру захопив усіх присутніх в аудиторії. Для грінченківців він провів майстер-клас, розкривши таємниці музичного редагування радіовіщання, познайомив з особливостями спеціалізованого софту.

Сподіваємося на подальші зустрічі з Валентином Корнієнко та плідну співпрацю в радіоефірі.

Кафедра журналістики та нових медіа висловлює подяку студентці 3 курсу Ользі Михайловій за допомогу в організації зустрічі з Валентином Корнієнко


19.11.2015

19 листопада 2015 року студенти–журналістивідвідали лекцію директора неурядової організації «Україна в Європі» (Париж), викладача Національного інституту східних мов Володимира Посельського «Процеси євроінтеграції: виклики та проблеми». Тема лекції викликала надзвичайно великий інтерес студентів та викладачів.

доцент кафедри журналістики та нових медіа Росінська О.А. 


12-13 листопада 2015

12.-13 листопада викладачі кафедра журналістики та нових медіа Київського університета імені Бориса Грінченка взяли участь у Міжнародній конференції в Білорусії (Мінськ) - Юрій Нестеряк (завідувач), Яна Фруктова, Аліна Лісневська (очно), Олена Росінська, Оксана Журавська заочно). Активна наукова діяльність дозволяє членам кафедри налагоджувати зв’язки з колегами в інших країнах.

доцент кафедри журналістики та нових медіа Росінська О.А. 


12-13 листопада 2015

Доцент кафедри журналістики та нових медіа Олена Росінська взяла участь в програмі підготовки тренерів з медіабезпеки. 12-13 листопада в межах програми проводився тренінг для майбутніх тренерів, що мають сприяти підвищенню рівня свідомості населення в сприйнятті інформації, формуванню медіаграмотності громадян України. У програмі беруть участь 6 областей України.


15.10. 2015


ЖУРНАЛІСТ – ГРАВЕЦЬ ЧИ СПОГЛЯДАЧ

15 жовтня 2015 року у стінах Гуманітарного інституту Київського університету ім. Б.Грінченка було проведено у форматі телемосту майстер-клас журналіста Григорія Жигалова для студентів 2 та 3 курсу спеціальності «Журналістика» з метою висвітлення засад роботи репортера й кореспондента у часи військових конфліктів. 
«Журналіст - це не просто професія з постійним графіком. Це фактично такий стан, коли ви весь час в роботі, неважливо, чи то відпустка, чи то вихідний. Трапляється, ви включаєтесь у роботу за першим дзвінком шефа, навіть якщо на годиннику 3 година ранку», - зазначає Григорій Жигалов. Спілкуючись з аудиторією, автор майстер-класу не тільки відповідав на запитання студентів, а й власними питаннями спонукав їх до роздумів.
Що найголовніше для журналіста, коли відбувається військовий конфлікт: територіальна цілісність чи жертви? Відповідь на це питання безсумнівна, адже перша цінність для журналіста - людське життя. Разом із тим, коли професіонал бере до рук мікрофон, він, за словами Г. Жигалова, має залишити свій патріотизм на полиці. Будь-які конфлікти закінчуються, сторони все одно сядуть за стіл переговорів. А журналісти через непродумане слово, що сприяє поглибленню непорозуміння між сторонами протистояння, можуть утратити довіру читачів і слухачів. 
Об’єктивність - це одна з головних характеристик журналістської діяльності. У кожного своя правда, але для журналіста такої категорії не існує. Є поняття «факту». В умовах війни існує обмеження до доступу інформації, проте це не повинно заважати репортерам і кореспондентам висвітлювати ті факти, які допоможуть врятувати бодай одне людське життя.

Автор: Автор: Смаілова Селіна, студентка 2-го курсу, група - Журб-1-14


 15.10.2015

ВІЗИТ АВСТРІЙСЬКОГО МУЗИКАНТА

До Київського університету імені Бориса Грінченка вперше завітав австрійський диригент, меценат, громадський діяч і давній друг України Курт Шмід, який співпрацює з українськими колективами та виконавцями, талановитою студентською молоддю з 2002 року.
Відомий австрійський музикант був запрошений кафедрою інструментально-виконавської майстерності на майстер-клас для студентів заслуженого артиста Україні Ю.В. Василевича. Проте лише майстер-класом програма перебування Курта Шміда в університеті на обмежилася. Упродовж екскурсії по корпусу Гуманітарного університету Київського університету імені Бориса Грінченка, що на вул. Тимошенка, музикант був приємно вражений оснащенням навчальних аудиторій. 
На зустрічі з представниками Гуманітарного інституту йшлося про співпрацю та міжнародні зв’язки із студентами спеціальностей «Німецька філологія» та «Журналістика». Було вирішено розробити проект циклу гостьових лекцій для журналістів та філологів з робочою назвою «Україна очами європейця: трансформація образу» й визначено орієнтовний вектор спрямованості вже існуючого в інституті міжнародного проекту «Освітні студії». Це навчальні заклади, культурно-мистецьки центри Австрії, муніципалітет Вени. Студентка 2 курсу спеціальності «Німецька філологія» П. Зінченко забезпечувала якісний перекладацький супровід упродовж двох днів перебування гостя.

Сподіваємося на подальшу співпрацю з австрійським музикантом і громадським діячем у форматі спільних культурно-освітніх проектів.

Автор: канд. пед. наук, доцент А.Лісневська


13.10.2015


Герої серед нас

Під такою назвою у минулу суботу 10 жовтня у Гуманітарному інституті Київського університету імені Бориса Грінченка відбувся соціальний проект для мешканців Києва та всіх бажаючих, присвячений темі АТО та участі у військовій кампанії киян.

Захід пройшов у формі лекції та екскурсії з гостями на тематичну фотовиставку «Шлях до свободи», що вже другий місяць експонується в стінах університету. Проводив його автор фотографій, учасник антитерористичної операції, молодший лейтенант ЗСУ та викладач університету Андрій Сніжко.

Попри те, що учасниками соцпроекту стало небагато киян (переважно пенсіонерів та молоді), інтерес до згаданої теми та виставки був беззаперечним. Найбільш зацікавленими виявилися саме представники старшого покоління, які довго не відпускали лектора, продовжуючи його розпитувати про правду війни.

Підготував: Андрій Сніжко
Фото: Руслана Костур


01.10.2015

Чергове засідання кафедри


Чергове засідання кафедри журналістики та нових медіа відбулось 1 жовтня 2015р. Були обговорені актуальні питання кафедрального життя. Насамперед, визначено напрямки підготовки кафедри до акредитації, зокрема, проаналізовано стан розробки робочих програм з навчальних дисциплін. З’ясовано напрямки участі викладачів кафедри у культурно-мистецькому житті Університету, зокрема, у соціальному проекті, та обговорено роботу кураторів навчальних груп. Окреслено перспективні напрямки діяльності кафедри у площині профорієнтації. Також було ретельно проаналізовано динаміку наповнення веб-ресурсу кафедри та визначено шляхи його актуалізації.

Текст: ст. викладач кафедри журналістики та нових медіа Одаренко Оксана Василівна


25.09. 2015

Кафедра журналістики та нових медіа долучилась до актуальних дискусій з науково-методичних аспектів розвитку журналістики у вищій школі

На базі Ужгородського національного університету 21-25 вересня 2015 р. відбулися засідання науково-методичної комісії з журналістики. Від кафедри журналістики та нових медіа, Гуманітарний інститут, в них взяла участь к.п.н., доц., заступник завідувача кафедри з наукової роботи Фруктова Я. С.
Порядок денний засідань науково-методичної комісії з журналістики:
1. Про виконання рішень НМК, прийнятих на засіданнях у вересні 2014 р. та травні 2015 р.
2. Про новий перелік спеціальностей. 
3. Про оновлення навчальних планів відповідно до вимог Закону України «Про вищу освіту».
4. Про зміст підготовки наукових кадрів.
5. Про перспективи міжнародного співробітництва інститутів, факультетів та кафедр соціальнокомунікаційного спрямування.
Тож кафедра журналістики та нових медіа бере активну участь у сучасних форматах журналістських студій, що позитивно впливає на впровадження нових методик у викладанні журналістських дисциплін у Київському університеті імені Бориса Грінченка.

Текст:
к.п.н., доц, Фруктова Я.С. 
Фото: Фруктова Я.С.

 

 


 

28.09.2015

Вітаємо колег із Днем працівників освіти!

Найщиріші вітання із освітянським святом! Бажаємо натхнення, творчих перспектив та реалізації професійних планів!

Кафедра журналістики та нових медіа

 


 

28.09.2015


Екскурсія студентів першокурсників до музею Бориса Грінченка


Долучення до традицій, формування корпоративного духу, гордості за свою країну, місто, навчальний заклад – наріжні камені освітньої програми університету імені Бориса Грінченка.
Сьогодні першокурсники спеціальності «Журналістика» мали можливість краще зрозуміти традиції свого університету, його історію та гуманістичні засади освітянської діяльності, відвідавши музей відомого письменника, ім'я якого з гордістю носить навчальний заклад. 
Дбайливо зібрані в музеї історичні пам’ятки нікого не залишили байдужим. Як і личить журналістам, першокурсники цікавилися деталями, уточнювали окремі моменти біографії Бориса Грінченка та історичного контексту епохи.

К.ф.н., доц. Росінська О.А.

muzeum1

 


 

22.09.2015

Викладачі кафедри журналістики та нових медіа взяли участь у Зборах трудового колективу Гуманітарного інституту

У Гуманітарному інституті 22 вересня 2015 р. відбулися збори трудового колективу, в яких взяли участь понад 230 делегатів – науково-педагогічні працівники, докторанти, аспіранти, інші працівники Інституту та студенти. На зборах були присутні поважні гості – Ректор Університету, доктор філософських наук, професор, академік НАПН України Віктор Олександрович Огнев`юк проректор з науково-методичної та навчальної роботи Олексій Борисович Жильцов і проректор з науково-педагогічної та соціально-гуманітарної роботи Таїсія Юріївна Бєлофастова.
Насамперед було заслухано звіт доктора філологічних наук, професора О.Є. Бондаревої про роботу на посаді директора Гуманітарного інституту та Програму розвитку Гуманітарного інституту, запропоновану Оленою Євгенівною. Після чого відбулось обговорення звіту та програми співробітниками та студентами Гуманітарного інституту.
Роботу О.Є. Бондаревої на посаді директора визнано продуктивною, а Програму розвитку підтримано. Підрахунок голосів засвідчив, що Олену Євгенівну на посаді директора на наступний термін підтримують 99 % делегатів.


Кафедра журналістики та нових медіа широ вітає Олену Євгенівну Бондареву з обранням на посаду директора Гуманітарного інституту!

 


 

03.09. 2015

До уваги викладачів кафедри журналістики та нових медіа!


На веб-сайті Гуманітарного інституту розміщено Програму розвитку Гуманітарного інституту на 2015-2020 р. З програмою можна ознайомитись тут

27.09.2015

 


 

 


Викладачі кафедри журналістики та нових медіа приділяють значну увагу адаптації студентів до сучасних медіа реалій

 

 

 


З 19 по 27 вересня 2015 р. у столиці проходив Другий київський Urban Fest (KUF2). Головною темою заходу було обговорення підходів до створення стратегій розвитку територій, а саме міста Києва. На фестиваль завітали кияни, зарубіжні гості та спеціалісти з розвитку міста, де змогли подискутувати про міські проекти, а активісти – знайти однодумців та ресурси на втілення своїх проектів та самих неймовірних задумів у життя.
До урбаністичної громади Kyiv Urban Festу 25 вересня 2015 р. долучилися і студенти-грінченківці (журналісти-магістри, 6-го курсу). У рамках нормативного курсу «Інформаційні потоки в соціальних комунікаціях» (ст.викладач, кандидат політичних наук Андрій Сніжко).
У пошуках урбаністичних інновацій вони відвідали цикл лекцій на різні теми, пов’язані з оновленням міста та інноваціями, зокрема, з використанням соціальних комунікацій та технологій. Оснований захід відбувся на території Національного технічного університету «КПІ», де розмістилися лекторій та майданчики для дискусій.

 

старший викладач кафедри журналістики та нових медіа, 
кандидат політичних наук Андрій Сніжко

 


 

 

Найщиріші вітання з 1 Вересня!

У День знань – 1 Вересня бажаємо викладачам та студентам щастя, радості, цікавих нових вражень!
Нехай креативність, мобільність та сучасність стануть яскравими супутниками у новому навчальному році!
Кафедра журналістики та нових медіа

 

Помітили помилку в тексті? Виділіть це слово мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Ви тут: Головна Структура Кафедри Гуманітарного Інституту Кафедра журналістики та нових медіа Архів подій