Ви тут: Головна Структура Кафедри Гуманітарного Інституту Кафедра журналістики та нових медіа Події

Реорганізація Гуманітарного інституту

На підставі рішення засідання Вченої ради від 26 травня 2016 року структурний підрозділ трансформується шляхом поділу на:

 

Події

02.06.2016


КАФЕДРА ЖУРНАЛІСТИКИ ТА НОВИХ МЕДІА ВІТАЄ ТВОРЧИЙ КОЛЕКТИВ, ОЧОЛЮВАНИЙ А.Л.ЛІСНЕВСЬКОЮ, ІЗ ПЕРЕМОГОЮ У КОНКУРСІ ВІДЕОРОБІТ

 

Аліна Лісневська, доцент кафедри журналістики та нових медіа,  виступила сценаристом та режисером  колективної відеороботи (камера -  Артем Михайлов, монтаж – Геннадій Байков)  «Шлях до мрії», яка стала  лауреатом   ХІІ Всеукраїнського конкурсу телевізійних програм «Світ спорту» 

 На розгляд журі у складі відомих телевізійників, уславлених олімпійців та спортивних спеціалістів надійшло 57 телефільмів від 35 організацій з 21 регіону України. В номінації «За краще розкриття проблем у сфері фізичної культури і спорту» переможцем стала відеоробота Луганського відділення (філія) комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти та науки України, відео «Шлях до мрії» (Аліна Лісневська, Артем Михайлов, Геннадій Байков). 

У фільмі розповідається про події літа 2014 року, бойові дій в місті Луганську, вивезення юних спортсменів з окупованої території, відновлення роботи обласного відділення з фізвиховання та спорту, стан спорту в області на сьогоднішній час.

До створення цієї роботи також долучилися колеги Київського університету імені Бориса Грінченка. Астудія (Андрій П’ятницький) допомогла у записуванні звуку, кафедра української літератури та компаративістики в особі доцента Ольга Хамедової -  з редагуванням закадрового тексту.

Треба відзначити, що авторами цієї роботи виступили фахівці, які покинули Луганськ ще у 2014 році та знайшли себе в місті Києві, де продовжують не тільки жити та працювати, але й займатися улюбленою справою та досягати  творчих вершин. 

 

 


 

 

20.05.2015


КАФЕДРА ЖУРНАЛІСТИКИ ТА НОВИХ МЕДІА ЗАПРОШУЄ ДО СЕБЕ АБІТУРІЄНТІВ! 

Представники кафедри журналістики та нових медіа – к.ф.н., доц. Нестеряк Ю.В. та к.п.н., доц. Лісневська А.Л. 20 травня 2016 р. взяли активну участь у Міжнародному фестивалі дитячо-юнацької журналістики «Прес-весна на Дніпровських схилах», що зібрав у Київському Палаці дітей та юнацтва (м. Київ, вул. Івана Мазепи, 13) майже 3000 учасників зі всієї України та із-закордону.

Кафедра журналістики та нових медіа Київського університету імені Бориса Грінченка виступила партнером заходу, всебічно підкреслюючи зацікавленість у пошуку талановитих абітурієнтів. Участь у «Прес-весні» є логічним продовженням низки заходів у контексті профорієнтаційної роботи кафедри. У лютому 2016 р. старший викладач кафедри журналістики та нових медіа О.В. Одаренко в рамках соціального проекту «З Києвом і для Києва» проводила тренінг з медіа безпеки, на якому учні старших класів київських шкіл – потенційні абітурієнти, були ознайомлені з напрямками діяльності кафедри та її інтелектуальними можливостями. На фестивалі «Прес-весна на Дніпровських схилах» к.ф.н., доц. Нестеряк Ю.В. та к.п.н., доц. Лісневська А.Л. вручили сертифікати на підтвердження участі у медіа тренінгу.

Представники кафедри щиро подякували головному організатору фестивалю - пані Надії Іллюк за чудову атмосферу та можливість налагодити контакти із майбутніми абітурієнтами. 

 


 

 

25.04.2016

ВІДКРИТЕ ЛЕКЦІЙНЕ ЗАНЯТТЯ А.С. СНІЖКА 

 

Лекцію "Морально-етичні та правові засади роботи фотожурналіста" було проведено із урахуванням сучасних положень парадигми «навчання через дослідження». Її зміст був проблемний, матеріал розглядався у контексті майбутньої професійної діяльності студентів. Викладач вдало встановлював міждисциплінарні зв'язки, поєднував теорію з практикою,  використовував практикоорієнтовані кейси, зокрема фільм про реальні події з життя відомого журналіста. Сніжко А.С. давав студентам можливість висловити власну думку, самостійно знайти вирішення проблеми.

 

Автор тексту: Я.С. Фруктова

 


 

20.04.2016


ВІДКРИТА ЛЕКЦІЯ Є.ПІЛЕЦЬКОГО ТА А.ОКАРИ "СУЧАСНИЙ МІФОДИЗАЙН ІМІДЖУ ПОЛІТИЧНИХ ЛІДЕРІВ"

20 квітня було проведено майстер клас для фахівців медіасфери "Сучасний міфодизайн іміджу політичних лідерів". Лектори: кандидат філософських наук, релігієзнавець, антрополог, фахівець зі сфери психології релігії Пілецькій Євгеній та кандидат юридичних наук, політтехнолог  Андрій Окара.  Під час зустрічі було розглянуто «магію» міфа, його генезис у стародавні часи та сьогодні. На конкретних прикладах продемонстровано технологію міфодизайну іміджу сучасних політичних лідерів Ю. Тимошенко, П. Порошенка, Ляшка, В. Путіна та інших. При цьому аудиторії було запропоновано визначити шляхи руйнування міфів,  спрогнозувати негативні наслідки для іміджу політика. Доцент кафедри журналістики та нових медіа Фруктова Я.С. взяла в ньому участь

Автор тексту: Я.С. Фруктова

 


 

 

 20.04.2016

ТРЕННІНГ "ПІДВИЩЕННЯ УПРАВЛІНСЬОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ КЕРІВНИКІВ-ЛІДЕРІВ"

19-20 квітня було проведено тренінг «Підвищення управлінської компетентності керівників-лідерів», автором якого є доктор психологічних наук, професором, завідувач НДЛ культури лідерства Міляєва В.Р. У тренінгу взяла участь доцент кафедри журналістики та нових медіа Фруктова Я.С. й отримала відповідний сертифікат.  

Тренінг передбачав розгляд теоретичних аспектів проблеми та формування на їх основі практичних вмінь на основі кейс-стаді та групової діяльності, зокрема: стилі управління, управлінські функції, психологічні закони ефективного управління, основні причини опору змінам, фази нововведень. Наприкінці тренінгу учасники наголосили на тому, що такі форми підвищення кваліфікації є практикоорієнтованими, дозволяють виявити та виправити хибні уявлення щодо проблем та шляхів їх розв’язання, руйнують непродуктивні стереотипи, дозволяють здійснити рефлексію щодо рівнів теоретичних знань та практичних вмінь, визначити орієнтири саморозвитку як фахівця, управлінця. Учасники тренінгу висловили пропозицію щодо систематичності подібних заходів, задля обміну досвідом управлінської діяльності, отримання допомоги від тренера та колег стосовно ефективного виконання поточних завдань.

Автор тексту: Я.С. Фруктова

 


 

15.04.2016


ЛЕКЦІЯ В.П.МОСТОВОГО ТА В.Ф.ІВАНОВА ПРО МІЖНАРОДНІ ЕТИЧНІ СТАНДАРТИ ЖУРНАЛІСТИКИ

 

Лектори: Голова комітету з етики журналістів України, головний редактор "Дзеркало тижня" Мостовий В.П. та Президент Академії української преси, автор численних робіт з проблем сучасної журналістики, доктор філологічних наук, професор Іванов В.Ф.

Фахівці поділилися власним досвідом з майбутніми журналістами, зокрема проілюстрували конкретними прикладами дотримання та порушення стандартів достовірності, збалансованості, повноти інформації, точності, навели приклади з міжнародної журналістської практики, окреслили вітчизняну практику розв’язання етичних колізій. Студенти мали змогу задати питання шановним гостям та отримати кваліфіковані обґрунтовані розгорнуті відповіді на них.

Автор тексту: Я.С. Фруктова

 


 

07.04.2016

ВСЕУКРАНСЬКА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ "ПЕРСПЕКТИВНІ НАПРЯМКИ ДОСЛІДЖЕННЯ УКРАЇНСЬКОГО МЕДІЙНОГО КОНТЕНТУ: ФУНДАМЕНТАЛЬНІ ТА ПРИКЛАДНІ АСПЕКТИ"

7 квітня 2016 року в Національному Київському університеті імені Тараса Шевченка було проведено Всеукраїнську науково-практичну конференцію "Перспективні напрямки дослідження українського медійного контенту: фундаментальні та прикладні аспекти". 

На пленарному засіданні доктор філологічних наук, професор, директор Інституту журналістики Київського національного університету  імені Тараса Шевченка Різун В.В. окреслив здобутки, проблеми та перспективні напрямки дослідження українського медійного простору.  Інші доповідачі, провідні фахівці України з соціальних комунікацій у своїх доповідях розкрили актуальні аспекти наукової проблеми, зокрема: трансдисциплінарність  у дослідженнях соціально- комунікаційних технологій,  війни смислів у сучасному російсько-українському протистоянні, специфіка медіаосвітнього ландшафту України, основні характеристики телевізійного сегменту  українського медіаринку та інші. У контексті конференції було проведено секційні засідання, круглі столи. Модератором круглого столу «Моделі гендерної презентації у мас-медіа» була доктор філологічних наук, професор, завідувач кафедри історії журналістики КНУ імені Траса Шевченка Сидоренко Н.М., яка презентувала результати дослідження кількісно-якісних параметрів жіночої преси України. Жваві дискусії викликало обговорення застосування маніпулятивних технологій у гендерному дискурсу, гендерні парадокси в сучасних українських ЗМІ, регіональні особливості функціонування жіночого «глянцю», висвітлення проблем жінок у релігійних медіа та  інші не менш актуальні питання.

У пленарному засіданні та роботі круглого столу "Моделі гендерної презентації у мас-медіа" активну участь взяли доценти кафедри журналістики та нових медіа Гридчина В.В. та Фруктова Я.С.

 

 

Автор тексту: Я.С. Фруктова

 


 

19.04.2016

 


Кафедра журналістики та нових медіа й студенти-журналісти приєдналися до ініціативи  #SaveRadioUA

 

З 19 квітня по 30 травня в центрі культури і науки "Дія" (Кіностудія ім. О. Довженка) відбудуться зустрічі слухачів "Школи суспільного радіомовлення". Програма передбачає пізнання ключових принципів роботи сучасного інформаційного радіо, створення радійного контенту, питання організації повноцінного радіомовлення в Інтернет.

 

 Кафедра журналістики та нових медіа

 


 

14.04.2016

Кафедра  журналістики та нових медіа долучилася  до  доброї справи

Чудового весняного дня приєднатися до доброї справи – велике задоволення. Викладачі кафедри журналістики та нових медіа й студенти 1 курсу  спеціальності «Журналістика» вийшли на майданчик біля центрального входу в  університет, щоб  висадити троянди.  Під супровід студентського гомону, нашому «зеленому десанту» вдалося висадити сім кущів троянд  (сьогодні всі працювали Попелюшками) та встигнути  зробити  декілька фото на згадку.  Всі отримали заряд енергії та позитиву!

Автор тексту: Лісневська Аліна

 


 

1.04.2016

VII щорічна Міжнародна конференція " Літературний процес: становлення ідентичностей"

1-2 квітня 2016 року відбулася VII щорічна Міжнародна конференція " Літературний процес: становлення ідентичностей". У засіданні секції  "Моделі ідентичностей у мас-медіа: медіа-ідентичність у пошуках себе та іншого" взяли участь викладачі кафедри журналістики та нових медіа, магістранти спеціальностей "Журналістика", "Медіа-комунікації".

Із доповідями виступили Ю.А. Вишницька "Сценарій протистояння в сучасному українському публіцистичному дискурсі: кластерне моделювання", А.Л. Лісневська "Роль глобальних телеканалів у формуванні інформаційної картини світу", Ю.В. Нестеряк "Проблеми збереження національної ідентичності особистості та самобутності українського інформаційного простору в контексті глобалізаційних процесів", О.А. Росінська "Комунікативні стратегії часопросторової ідентичности в сучасному медійному просторі".

літпроцес 1 1літпроцес 1 2літпроцес 1 3літпроцес 1 4

Кафедра журналістики та нових медіа

 


 

21.03.2016

До Київського університету імені Бориса Грінченка завітали старшокласники – майбутні журналісти

У межах соціального проекту «З Київом і для Київа»  кафедра журналістики та нових медіа  21 березня провела тренінг з медіабезпеки  для вихованців інформаціно-творчого агентства «ЮН-ПРЕС»  та  Міжнародної медіашколи. Старший викладач кафедри Оксана Одаренко підготувала цікаві матеріали, що були пов’язані  з безпекою в Інтернеті та правилами поведінки сучасного користувача глобального джерела інформації. До речі, за словами Оксани Одаренко, в 2012 році ООН визнало інтернернет-середовище частиною життя сучасної людини і визначило право кожного на безкоштовний доступ до цього ресурсу.

Для старшокласників, які мріють про журналістику, ця тема виявилася дуже цікавою, тому було поставлено багато питань і дискусія продовжувалася вже після визначеного для цього заходу часу. До того ж Оксана  Одаренко  торкнулася питань віртуальної журналістики, медіа-арту,   медіа права, супроводжуючи текст цікавими відеопрезентаціями. 

 

соцпроект1соцпроект4соцпроект5

Автор тексту: Аліна Лісневська

 


 

19.03.2016

ЛІТЕРАТУРНО-МИСТЕЦЬКИЙ КОНКУРС "БЕРЕЗНЕВІ МІСТЕРІЇ" 

19 березня Київський університет ім. Бориса Грінченка відчинив свої двері для креативних і талановитих старшокласників під час фінального етапу літературно – мистецького конкурсу «Березневі містерії». Цього року школярі мали змогу продемонструвати свої роботи у двох секціях: літературна і журналістська творчість. Поезія, проза, репортажі та замальовки учасників були присвячені філософським і водночас актуальним на сьогоднішній день темам. Переможців серед юних талантів обрало журі конкурсу:  О. А. Хамедова, О. А. Росінська, А. Л. Лісневська.  

1 місце

Анастасія Ружанська – спеціалізована школа 125 Дніпровського району м. Київа

Анастасія Шапоренко – інформаційно- творче агентство «ЮН-ПРЕС»

2 місце

Валерія Фролова – Середня загальноосвітня школа № 6 Подільського району м.Київ

Микита Лавріненко - інформаційно- творче агентство «ЮН-ПРЕС»

3 місце

Ярослав Яцевський, Анастасія Шапоренко - інформаційно- творче агентство «ЮН-ПРЕС»

Олександра Тверда - інформаційно- творче агентство «ЮН-ПРЕС»

В номінації «Студентська зірочка» - Ірина Коцюра, Валерія Малеча

 

В номінації «За творчу оригінальність» - Яна Зюлковська СЗОШ № 74 Солом янського району м. Київ

misterii 6misterii 2misterii 3misterii 4misterii 5misterii 1

 


 

Магістранти 6 курсу  спеіцальності "Медіакомунікації" розробили свій варіант абетки

  Абетка справжнього українцяце ті знайомі усім нам слова, які не потребують словникового пояснення. Ми живемо ними, ми виховані на символах української культури і українського буття. Навіть наші жарти – це особливість широкої української душі. Плекаймо нашу мову, культуру і Україну! Бо ми – справжні українці!

Абетка

 


 

11.03.2016

«Нема на світі України, немає другого Дніпра, а  ви претеся на чужину шукати доброго добра..»

Такі рядки звучали 11 березня в Київському університеті ім. Б. Грінченка під час заходу «Війна. Політика. Шевченко», в якому взяли участь студенти 1 та 2 курсів. Майбутні  журналісти дізналися про історію Луганського національного університету ім. Т. Г. Шевченка. Разом з викладачами, О.А. Росінською та А.Л.Лісневською, зачитували вірші великого поета, порівнюючи їх із сьогоденням, і в котрий раз мали змогу переконатися, якими пророчими виявилися слова Кобзаря.

 

20160311 12363220160311 12393820160311 124112

 

Автор: Альона ДрачОСВІТНЯ ПРОГРАМА З ЄВРОПЕЙСЬКИХ СТУДІЙ

zvit 1

Київським університетом імені Бориса Грінченка та неурядовою організацією «Україна в Європі» (Париж, Франція) започатковано спільну «Освітню програму з європейських студій». Загальною метою Програми є ознайомлення її учасників з історією євробудівництва, інституційно-політичною побудовою та функціонуванням Європейського Союзу. А основними завданнями визначено: поглиблення знань щодо функціонування інституцій Євросоюзу (Європарламенту та Європейської Комісії), діяльності ЄС на міжнародній арені, відносин Україна – ЄС; налагодження партнерських зв’язків з вузами держав-членів ЄС; ознайомлення з можливостями навчання у галузі європейських студій, журналістики, комунікацій у європейських вузах для українських студентів.
В рамках першої поїздки Програми група викладачів та студентів нашого університету відвідала Національні збори (Національна асамблея -Assemblée nationale) — нижню палату парламенту Франції, які розміщуються у Бурбонському палаці Парижу, що знаходиться на лівому березі Сени напроти площі Згоди. Пале-Бурбон побудовано 1728 року, депутати почали працювати у ньому 1798 року. Асамблея складається із 577 депутатів, яких обирають раз на 5 років під час загальних виборів. Депутати стежать за діями керівництва країни, заслуховують звіти. Нормативні документи розробляються та приймаються спочатку нижньою палатою, а потім поступають на схвалення до верхньої. Президентом Національних зборів є як правило представник лідируючої партії. Строк мандата Національних зборів — 5 років, проте президент Франції може розпустити та оголосити дострокові вибори.
У Парижі наша делегація відвідала також французьку Школу журналістики CELSA – спеціалізовану школу (еквівалент інституту) при Університеті Сорбона 4, яку було створено у 1957 році на факультеті французької мови Сорбони.
На сьогодні, CELSA здійснює навчальну підготовку в рамках програм бакалавра та магістра з журналістики, комунікації, маркетингу, реклами, медіа і людських ресурсів. CELSA готує також докторантів і проводить наукові дослідження у сфері інформації та комунікації.
Презентував Школу журналістики професор Ерве Демаї (Hervé Demailly), заступник директора Школи, відповідальний за магістерську програму з журналістики 2-го року навчання. Магістерська програма 2-го року навчання з журналістики в CELSA передбачає в якості одного із фінальних іспитів 2-тижневе стажування за кордоном, в рамках якого студенти запускають сайт, присвячений країні перебування і відповідно наповнюють його репортажами, відеоматеріалами протягом двох тижнів (з парелельними публікаціями у французьких ЗМІ - партнерах Школи).
Для організації такого стажування CELSA співпрацює з місцевими ЗМІ або школами журналістики тих країн, в яких планується стажування. Ми запропонували наступне стажування – в Україні на базі нашого Університету.
Склад делегації: 25 студентів другого року магістратури та 5 викладачів. Орієнтовний термін візиту – 15-30 травня 2016 року. Для організації стажування їм необхідний доступ до комп’ютерів та інтернету (комп’ютерний клас). Також бажано проживати всім в готелі, розташованому недалеко від місця стажування. Всі видатки щодо проживання та транспорту бере на себе французька сторона.
За нашого бажання французи можуть підготуввати подібну програму стажування для наших студентів та викладачів в Парижі на базі їхньої Школи та готові обговорювати інші форми співпраці.
Учасникам освітньої програми з Європейських студій також пощастило відвідати будинок-музей Жана Моне, духовного батька Європейського Союзу, ознайомитися з життям та політичною діяльністю одного з «батьків-засновників» європейського будівництва.
В цьому будинку у 1950 році був розроблений план інтеграції економічних відносин між європейськими країнами, ідея належала саме Жану Моне. Жан Моне не мав вищої освіти і ніколи не обіймав офіційні посади, але підготовлена ним декларація пропонувала об'єднати франко-німецьку вугільну і сталелеварну промисловість, залишивши цей союз відкритим для вступу інших країн Європи. Ідея інтеграції ґрунтувалась на тезі: «Країни Європи недостатньо сильні окремо, щоб бути здатними гарантувати процвітання і соціальний розвиток своїм народам. Держави Європи повинні сформувати федерацію, яка об'єднала б їх в єдину економічну силу». Британський уряд був вкрай незадоволений цим планом, французькі економісти здійснювали спротив, а німці навпаки - підтримали.
По смерті Жана Моне у 1980 році будинок «батька Європи» був куплений у двох його доньок Європейським парламентом, який на той час очолювала відомий політик Симона Вейль. Тому зараз цей будинок належить 736 депутатам Європарламенту, що представляють 502 млн. жителів об’єднаного Європейського союзу.
Наступним пунктом подорожі був Страсбург, де члени групи відвідали декілька урядових та наукових установ. Першою Ра́да Євро́пи(англ. Council of Europe, фр. Conseil de l’Europe) — міжнародна організація 47 держав-членів в європейському просторі. Членство відкрите для всіх європейських держав, які
визнають принцип верховенства права і гарантують основні права людини і свободи для своїх громадян. Один з найбільших успіхів Ради це Конвенція про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року, яка слугує основою для Європейського суду з прав людини.
Штаб-квартира Ради Європи знаходиться у Страсбурзі на французько-німецькому кордоні. Спочатку засідання Ради відбувалися в Університетському Палаці Страсбургу, у 1977 році для засідань Ради на околиці міста був зведений Палац Європи. Черчілля в університеті Цюріху 19 вересня 1946 року незабаром по завершенні Другої Світової Війни, в котрій він закликав до створення «сполучених держав Європи» на зразок Сполучених Держав Америки. Рада була офіційно заснована 5 травня 1949року Лондонською Угодою, підписаною десятьма країнами-засновниками.
Цей договір зараз відомий як Статут Ради Європи. Основною статутною умовою для вступу країн до Ради Європи (РЄ) є визнання державою-кандидатом принципу верховенства права, зобов'язання забезпечити права та основні свободи людини всім особам, які знаходяться під юрисдикцією, та ефективно співпрацювати з іншими державами з метою досягнення цілей РЄ.
Структура Ради Європи : Комітет міністрів, Парламентська асамблея, Європейський суд з прав людини, Венеціанська комісія, Конгрес місцевої та регіональної влади Європи. Венеціанська комісія - дорадчий орган Ради Європи з питань конституційного права. Офіційна назва: «Європейська комісія за демократію через право». Конгрес місцевої та регіональної влади Європи - консультативний орган, що представляє місцеві та регіональні влади.
Делегація кожної країни в Конгресі складається із однакової частини представників регіонів та органів місцевого самоврядування. Мета Ради Європи — досягти більшої єдності між членами для захисту та впровадження ідеалів і принципів, які є їх спільною спадщиною, і сприяння їх економічному та соціальному прогресу. Рада зосереджується на наступних областях: захист демократії і верховенства права; захист прав людини, зокрема соціальні права, лінгвістичні права меншин, поширення ідей європейської культурної ідентичності і різноманітності; вирішення проблем, що з ними стикається європейське суспільство, включаючи дискримінацію, ксенофобію, екологічні загрози,СНІД, наркотики та організовану злочинність; заохочення стабільності демократії шляхом реформ.
Офіційний представник нашої країни розповіла про те, що Україна заявила про своє бажання приєднатися до РЄ 14 липня 1992 р. 16 вересня 1992 р. Верховній Раді України було надано статус «спеціально запрошеного гостя» в Парламентській асамблеї РЄ що дозволило депутатам Верховної Ради України брати участь в роботі ПА РЄ.
На урядовому рівні основною формою співпраці стала участь представників України в робочих органах Комітету міністрів РЄ. Експерти України залучалися до розробки Рамкової конвенції про захист національних меншин та Європейської хартії регіональних мов або мов меншин.
До набуття членства в РЄ Україна стала стороною декількох конвенцій цієї організації, зокрема Європейської культурної конвенції, Європейської рамкової конвенції про транскордонне співробітництво між територіальними общинами або властями, Європейської конвенції про інформацію щодо іноземного законодавства. У вересні 1995 р. Україна приєдналась до шести Конвенцій РЄ у галузі боротьби зі злочинністю. 15 вересня 1995 р.
Україною була підписана Рамкова конвенція про захист національних меншин. В цей період РЄ, зокрема Європейською комісією «За демократію через право» (Венеціанською комісією), було проведено правову експертизу проектів окремих статей нової Конституції України, проектів Сімейного та Адміністративного кодексів України, проекту Закону України про місцеві ради народних депутатів. 15 вересня 1995 р. у Києві було відкрито Центр інформації та документації РЄ на базі Української Правничої Фундації. З нагоди офіційного відкриття Центру в Україні перебував Генеральний секретар РЄ Даніель Таршис.
26 вересня 1995 р. під час своєї вересневої частини сесії 1995р. ПА РЄ ухвалила позитивний висновок щодо заявки України на вступ до Ради Європи (Висновок ПА РЄ N 190 (1995). Зазначений висновок ПА РЄ містить в собі низку зобов'язань нашої країни щодо впровадження в національне законодавство норм та стандартів РЄ. В Асамблеї нашій країні надано 12 місць. В роботі згаданої частини сесії ПА РЄ взяла участь делегація Верховної Ради України на чолі з Головою Верховної Ради України. Визначною подією з точки зору завершення складної і тривалої процедури вступу України до РЄ стало засідання Комітету міністрів РЄ, яке відбулося 19 жовтня 1995 р. На підставі винесеного 26 вересня 1995 р. ПА РЄ висновку Комітет міністрів РЄ одностайно ухвалив резолюцію про запрошення України стати37-м членом організації і приєднатися до Статуту.
31 жовтня 1995 р. Верховна Рада України ухвалила Закон України про приєднання до Статуту Ради Європи. 9 листопада 1995 р. відбулась урочиста церемонія вступу України до РЄ, в якій взяла участь делегація України на чолі з Прем'єр-міністром України. Того ж числа Генеральний секретар РЄ Д.Таршис Європейський суд з прав людини не входить до складу органів Ради Європи, а лише діє при ній. ЄСПЛ було утворено шляхом прийняття Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод. член Європейської Комісії Ганс ван дер Брук (Hans van den Broek) підписали Спільну програму Комісії європейських співтовариств та Ради Європи щодо реформування правової системи, місцевого самоврядування та удосконалення системи правозастосування в Україні.
Набувши членства в РЄ, Україна взяла на себе низку зобов'язань у сфері реформування чинного законодавства на основі норм та стандартів РЄ, зокрема
прийняти відповідні закони та приєднатися до ряду конвенцій. При цьому РЄ висловила готовність надавати всебічну експертну допомогу.
Суд Європейського Союзу(також Європейський суд, Суд справедливості) — є офіційною інституцією Європейського союзу, яка охоплює всю судову владу ЄС. Європейський суд був заснований відповідно до Угоди про Європейське співтовариство вугілля та сталі у 1952 році як Суд Європейського співтовариства з вугілля та сталі. З набранням чинності Римськими договорами в 1958 році Суд став спільним інститутом для трьох Співтовариств (ЄСВС, ЄЕС, Євроатом).
З набранням чинності Лісабонської угоди у 2009 році назву Суду було змінено на теперішню. Відповідно до статті 19 Договору про Європейський Союз «Суд справедливості Європейського союзу повинен включати Суд справедливості, загальний суд та спеціалізовані суди» Таким чином, термін «Суд справедливості Європейського Союзу» позначає всю судову систему ЄС в сукупності і включає:Європейський Суд справедливості — найвища ланка судової системи Європейського Союзу; Загальний Суд(раніше Суд першої інстанції створений у 1989 році та перейменований Лісабонським договором на Трибунал); Трибунал у справах публічної служби засновано у 2004 році). Трибунал у справах публічної служби є єдиним спеціалізованим судом, створеним до цього часу.
Роль Суду полягає у забезпеченні дотримання права ЄС «у тлумаченні та застосуванні» державами членами. Для цього Суд виконує такі функції: перевіряє законність актів інститутів Європейського союзу; забезпечує виконання зобов’язань державами членами за договорами ЄС; інтерпретує право Європейського Союзу на прохання національних судів і трибуналів .
До складу суду входить по одному судді від кожної країни ЄС. Таким чином, у Суді представлені національні юридичні системи всіх країн ЄС. Однак з метою підвищення ефективності своєї роботи Суд рідко засідає в повному складі. У Суді також працюють 9 генеральних адвокатів, які виносять вмотивовану точку зору у справах, які розглядаються в Суді. Роблять вони це публічно і неупереджено. Призначаються спільним рішенням урядів-членів ЄС кожні 3 роки пополовині складу. Відповідно для генеральних адвокатів — 4 особи; суддів — 13 і 14. Незаангажованість суддів та генеральних адвокатів не підлягає жодному сумніву. Вони мають кваліфікацію та компетенцію, необхідну для призначення на найвищі юридичні посади у власних країнах. Вони призначаються до Суду ЄС за спільною згодою урядів країн ЄС на шестирічний термін з правом повторного призначення. Звичай засідання проходять у форматі «Великої палати» з 13 суддів або у форматі палати (колегій) з 5 або 3 суддів. Справи подаються на реєстрацію, і за кожною справою закріплюються конкретний суддя та генеральний адвокат.
Далі процедура проходить дві стадії: спочатку — письмову, потім — усну.
На першій стадії всі причетні сторони подають письмові заяви, і закріплений за справою суддя складає звіт, у якому узагальнює ці заяви й викладає юридичні обставини справи. Потім наступає друга стадія — публічні слухання. В залежності від важливості та складності справи такі слухання проходити перед колегією у складі з трьох, п'яти або тринадцяти суддів або за присутності всього Суду. На слуханнях адвокати сторін представляють справу суддям і генеральному адвокату, які можуть вимагати роз'яснень. Генеральний адвокат виносить своє рішення, після чого судді радяться й повідомляють остаточне рішення. Вони не обов'язково погоджуються з думкою генерального адвокату.
Рішення Суду приймаються більшістю голосів і оголошуються на публічних слуханнях. Інші точки зору, що суперечать загальному рішенню Суду, не оприлюднюються. Кожне рішення публікується в день його виголошення .Суд виносить рішення у справах, які він розглядає. Є п'ять найбільш типових справ: клопотання про попереднє рішення; позови у зв'язку з невиконанням зобов'язань; позови про визнання рішень недійсними; позови про бездіяльність; позови про збитки.
Значну частину позовів до Європейського суду представляють заяви наших співвітчизників(декілька тисяч щорічно), які різняться за типом. Є численні приклади позитивних рішень щодо позовів громадян проти власної країни, її влади.
Наступною установою був Інститут політичних наук Страсбургу . З нами зустрічались Каролін Лені (Caroline Lehni), директор Відділу міжнародних відносин та Алексі Валас (Alexis Vahlas), відповідальний за магістерську програму «Зовнішня і внутрішня безпека Європейського Союзу». Французькі колеги висловили готовність до будь-якої співпраці і пропонують надати наш варіант угоди про партнерство.
В разі підписання такої угоди нас запрошуватимуть на усі наукові форуми, що організовує Інститут. Якщо теми виступів учасників конференцій їх зацікавлюють, французи пропонують прочитати гостьовий спецкурс англійською, або французькою мовою.
Франкомовні студенти за наявності угоди можуть навчатися на магістерських програмах Інституту практично безкоштовно. Проте, вони розуміють що таких студентів небагато, тому розробили і викладають англомовний курс протягом одного семестру. Навчання коштує 1200 євро, для студентів з вузів-партнерів навчання безкоштовно. Така можливість навчатися англійською мовою є уже з січня по травень 2016 року в рамках програми з європейських студій, якщо підписати угоду про партнерство.
Насамкінець, окрім спільної професійної мети, на переконання нашої колеги – учасниці освітньої програми, в кожного члена групи була власна, суб’єктивна, мета – побачити міста, про які раніше доводилося читати, відчути їх характер і колорит і, безумовно, зіставити образ, сформований книгами, фільмами, живописом, із реальними «обличчями» Вроцлава, Дрездена, Парижа, Страсбурга та Кракова. Бліді зорі над центральною площею Вроцлава… Медові відсвіти вікон лягають на стіну з фрескою, де зображено парад поколінь саксонських монархів, - у Дрездені… Феєричне мерехтіння Ейфелевої вежі у м’якому вечірньому небі Парижа.
Велична багатовікова прохолода Собору Паризької Богоматері… Вузенькі вулички Страсбурга, невигадливі квіти на поручнях містків через канали. Холодні брижі й осінній лист на сірій воді… Лагідне тепло краківського надвечір’я; приспаний ним Вавель, що підноситься над світлими водами Вісли… Людська пам’ять така схожа на альбом з ескізами аквареллю. Ріжки цупких аркушів з часом пожовкнуть, та й сама фарба вицвіте. Спогади обов’язково проступлять крізь шар буденних клопотів, який неминуче вкриє їх. Вкриє, але не зітре.

zvit 2zvit 3zvit 4zvit 6zvit 7zvit 8zvit 9zvit 10zvit 11zvit 12zvit 13zvit 14

18 грудня відбулося засідання наукового студентського гуртка. Тема засідання "Міжнародна журналістика:  зовнішній імідж України". Про проблеми і перспективи розбудови міжнародної журналістики студенти бакалаврату та магістратури дискутували із фахівцем у цій царині завідувачем кафедри журналістики та нових медіа Нестеряком Ю.В.

Помітили помилку в тексті? Виділіть це слово мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Ви тут: Головна Структура Кафедри Гуманітарного Інституту Кафедра журналістики та нових медіа Події