Ви тут: Головна Структура Кафедри Гуманітарного Інституту Кафедра сходознавства Події

Реорганізація Гуманітарного інституту

На підставі рішення засідання Вченої ради від 26 травня 2016 року структурний підрозділ трансформується шляхом поділу на:

 

Події

22 квітня 2016 р. на кафедрі сходознавства Київського університету імені Бориса Грінченка за участю першого секретаря, керівника відділу культури Посольства Японії в Україні пана Танджі Хідеюкі відбулася презентація освітніх програм Міністерства освіти Японії.

ks

 

 

 

 

ks

 

 

 

 


 

З 23.03. – 30.03 студенти кафедри сходознавства завітали до Туреччини (Стамбул), зокрема до університету Фатіх, з яким наш університет підписав угоду про співпрацю. Навчальний заклад справив надзвичайне враження… Він оснащений новітніми технологіями, сучасною бібліотекою, може похизуватися широким спектром спеціальностей на будь-який смак!  Тут навчаються студенти з усього світу, а це гарна нагода не тільки вдосконалювати турецьку мову, а й вивчити інші мови. Поїздка не обмежилася лише цією подією. Палац Топкапи,  Блакитна мечеть, Софійський собор, Гранд-Базар, Еййуп, Султанахмет, Цистерна Базиліка, Дівоча вежа – це лише частина того, що побачили сходознавці.

Поїздка до Стамбулу  залишила незабутні спогади, стала ще більшим стимулом вивчати не лише мову, а й культуру, історію Туреччини, що є не менш таємничими та цікавими!

 

ks

 

 

ks

 

 

ks

 

 

 

 


 

 УРОКИ УКРАЇНСЬКОЇ ДЛЯ ЯПОНЦІВ!

У Київському університеті імені Бориса Грінченка стартував освітній проект Кафедри української мови спрямований на вивчення громадянами Японії української мови. Долучилися до проекту й студенти спеціальності «Японська мова і література», а також викладачі кафедри сходознавства.
23 березня в аудиторії 226 відбулося перше заняття з української мови. Під час вступного слова завідувач кафедри української мови, доктор педагогічних наук, професор Караман Станіслав Олександрович розповів про проект, представив учасників та координаторів проекту. 
У свою чергу, координатор проекту кандидат філологічних наук, доцент кафедри української мови Видайчук Тетяна Леонідівна побажала гостям Університету успіхів та натхнення в опануванні української мови.

 

 

ks

 

 

ks

 

 

ks

 

 

 


 

ДИВА ЯПОНСЬКОЇ КУХНІ!

24 березня 2016 року на кафедрі сходознавства Київського університету імені Бориса Грінченка відбулася презентація на тему: «Дива японської кухні». Під час майстер-класу гості Університету з Далекого Сходу продемонстрували студентам спеціальності «Японська мова і література» як готувати традиційну японську страву «Окономіякі».

 

 

 

ks

 

 

ks

 

 


 

 Студенти ІІ курсу, які вивчають турецьку мову стали учасниками XIV Всеукраїнської олімпіади з турецької мови. Позднякова Катерина, яка почала вивчати турецьку лише з початку поточного навчального року, посіла почесне 3 місце. Царемонія нагородження учасників і галаконцерт, присвячений цій події відбудеться 18 березня о 16:00 в Українському домі. Запрошуємо всіх бажаючих познайомитися ближче з турецькою мовою та культурою.

ks

 

 

 

 

 

ks

 

 

 

 


 

14.03.2016

ГОСТІ З КІОТСЬКОГО УНІВЕРСИТЕТУ!

14 березня на запрошення кафедри сходознавства до Київського університету імені Бориса Грінченка завітав дослідник із Кіотського університету – Ікуо Тераока. Під час зустрічі зі студентами спеціальності «Японська мова і література» дослідник розказав про своє дисертаційне дослідження, яке присвячене Україні, а також чому в Японії вивчають українську мову та культуру.

Під час зустрічі з викладачами кафедри пан Ікуо Тераока обговорив питання налагодження співпраці Київського університету імені Бориса Грінченка з Університетом Кіото, а також з Асоціацією дослідників України в Японії (м. Токіо, Японія). 

 

ks

 

 

 


 

10.03.2016

ГОСТІ З ПОСОЛЬСТВА ЯПОНІЇ В УНІВЕРСИТЕТІ!

 

10 березня 2016 року керівник відділу культури, перший секретар Посольства Японії в Україні пан Танджі Хідеюкі на запрошення кафедри сходознавства відвідав Київський університет імені Бориса Грінченка.

 

Завідувач НМЦ інформаційно-рекламної та профорієнтаційної діяльності Наталія Горбенко ознайомила гостей з японського посольства із досягненнями Київського університету імені Бориса Грінченка. У ході візиту гості Університету завітали й до НМЦ тележурналістики «АстудіЯ». У свою чергу, директор спортивного комплексу Якобчук Зіновій Петрович розказав представникам посольства про спортивні досягнення вихованців та викладачів Університету.

 

Під час зустрічі на кафедрі сходознавства було обговорене широке коло питань співпраці Посольства Японії в Україні з Київським університетом імені Бориса Грінченка, активізації співпраці Університету із вищими навчальними закладами Японії.

 

 

ks

 

 

 

 


 

 

22.01.2015

 

УНІВЕРСИТЕТ ВІДВІДАЛИ ГОСТІ З ЯПОНІЇ!

ks

 

22 січня в п’ятницю кафедра Сходознавства Гуманітарного інституту та студенти зі спеціальності японська філологія зустрічали гостей із далекої Японії. Кейітіро Кавахара та Юкі Мацумура – молоді волонтери-медики, і вже декілька місяців допомагають в Київському Центральному Військовому Клінічному Госпіталі. А познайомилась з ним викладач японської мови кафедри сходознавства, Куріннна Марія Геннадіївна, саме в Госпіталі, де вже більше року є волонтером від Волонтерської Сотні. Кейітіро та Юкі подорожують світом в незвичайний спосіб: вони доїхали від Японії до України на велосипедах, відвідавши країни Середнього та Близького Сходу, деякі країни Європи, зупиняючись в тих регіонах, де населення має недостаню медичну допомогу. Вони з радістю допомогають людям із різних країн. Кейітіро та Юкі радо зголосилися зустрітися із студентами-японістами та поспілкуватися японською мовою. Викладачі та студенти-грінченківці дуже тепло зустріли своїх гостей, почастували їх зеленим чаєм та смаколиками, подарували українські сувеніри та матеріали про наш Університет, в тому числі чудову збірку «Воля живе боротьбою», де відображені події Революції Гідності словами з поезій Бориса Грінченка, з малюнками та англомовними перекладами, зробленими нашими студентами. Наші японські гості розповіли про країни, які вже відвідали. Всім учасникам цієї душевної зустрічі було дуже приємно почути, що Україна приємно вразила наших японських гостів своєю гостинністю, щирістю, і найголовніше - нашим прагненням бути вільною нацією, нашою силою духу та волею до боротьби! «Я хотів би порівняти Україну із Японією, адже наші країни мають багато спільного. Коли сталася трагедія в містах Хіросіма та Нагасакі, загинуло стільки людей, багато хто в світі не вірив в Японію, думав, що країна перестане існувати, та втратить свій суверенітет, але японці об’єдналися і стали розвинутою країною. В Україні теж настали важкі часи, але українці і під час Майдану, і під час війни на сході України, не здалися, а об’єдналися, стали на захист своєї державності заради майбутнього країни!» - сказав Кейітіро. 
Також наші гості з Японії були раді поспілкуватися в Україні своєю рідною мовою, і були вражені як вільно наші студенти спілкуються японською мовою, ведуть бесіду, радо розказують про культуру та історію України японською мовою та виявляють щирий інтерес до культури Японії.
Наші студенти, в свою чергу, надихнулися спілкуванням із носіями мови та захотіли продовжувати підвищувати свій рівень та вдосконалюватися. Вони були щасливі поспілкуватися не тільки із Кейітіро та Юкі, але й із їх пухнастим другом, кроликом Ку чан, з яким наші друзі подорожують вже півроку. Кролика їм подарували під час подорожі в Ірані, з тих пір вони не розлучаються.
Після такої приємної зустрічі японсько-українська дружба стала ще міцнішою. Наші гості побажали Україні миру та процвітання, а, студенти побажали Кеітіро та Юкі зустірти нових щирих друзів під час їхньої навколосвітньої подорожі та допомогти своєю волонтерською діяльністю якомога більшій кількості людей.​

ks

 

 

 


 

 

 

08.12.2015

 

    У рамках Грінченківської декади 8 грудня 2015 року КАФЕДРА СХОДОЗНАВСТВА провела захід, присвячений культурі Сходу «Такий близький Далекий Схід».
    Про Схід можна говорити багато, але пізнати його культуру , прожити хоч мить в цій атмосфері, поринути у культуру Сходу та спробувати пізнати загадковий світ східних традицій, - це все те, що кафедра ставила собі на меті, готуючись до свята східної культури.
   Відкривали концертну програму студенти турецьких груп. Яскравим початком заходу стала презентація «Ознайомлююче відео про Туреччину», та приємна східна музика, що допомогла налаштувати присутніх у залі на сприйняття СХОДУ. Не менш цікавими були важливі факти про Туреччину. В усьому, що відбувалося у концертній залі були також задіяні глядачі, наприклад, коли студенти турецьких груп проводили вікторину (задавали питання про Туреччину), кожен, з присутніх у залі міг взяти участь, а за правильні відповіді на питання глядачі отримували турецькі сувеніри.
     Яскраве враження на глядачів справила турецька пісня та пісенний мікс у виконанні Анни Трінчер. Наша кафедра пишається тим, що в нас навчаються студенти, які брали участь у міжнародних пісенних конкурсах, зокрема Анна і є тією яскравою українкою, яка поєднала в собі нашу країну із традиціями СХОДУ, заспівавши пісню «Якар Гечерім». Дуже емоційним був вірш «Світанок» , який турецькою мовою розповідав студент Дмитро Тимощенко. Цікавою та корисною інформацією про стажування в Туреччині поділився Владислав Макарчук, який нині навчається у нас на магістратурі.
Не можна не згадати про майстер-клас з турецької мови, який показав глядачам, як легко, маючи лише бажання і час, вивчити турецьку мову. Виступи студентів турецької групи завершила чарівна пісня «Новий світ».
На цій позитивній ноті ознайомлення з Близьким Сходом завершилося, а естафету прийняв Далекий Схід. Студенти напряму навчання «Мова і література (китайська)» привітали глядачів китайським ворожінням «Що принесе нам майбутній рік», в якому взяли участь присутні в залі глядачі.
     Важко уявити Китай без чаю та чайної церемонії. Поринути углиб традицій Китаю допомогли студенти китайської групи (2 курс), які виступили з презентацією «Загальне уявлення про чайну церемонію в Китаї. Види чаю та вплив чаю на організм людини». Цікавим продовженням свята стали вірші відомих китайських поетів у виконанні студентів 3 курсу китайської групи.
Внесли нотку дитячого позитиву у свято студенти 1 курсу китайської групи, які виступили із жартівливою піснею «Два тигри» (《两只老虎》), та позмагалися у виконанні китайських скоромовок. Яскравими стали виступи студентів китайської групи (2 курс) з презентацією «Пізнаю культуру Китаю», відео-презентація про чайну церемонію.
      Завершили святковий захід чарівні виступи студенток китайських груп (1 та 2 курс), незабутнє враження справили на глядача танець з віялами та танець з крилами у виконанні гордості та окраси кафедри сходознавства, наших чарівних та граційних красунь, студенток, які, вивчаючи китайську мову, самі стають частиною східної традиції.
      Виступ КАФЕДРИ СХОДОЗНАВСТВА – це не просто виступ на сцені, це атмосфера Сходу, це мить, яку треба прожити. Під час заходу по залі були розставлені столи, на яких студенти турецької групи показували майстер-клас з малювання на воді, з кавоваріння (варіння турецької кави), із заварювання китайського чаю. Студенти турецьких груп пригощали присутніх у залі східними ласощами, кавою, студенти китайської групи пригощали присутніх печивом із побажаннями.
Це був чудовий та незабутній захід, сподіваємось, що проведення подібних свят стане гарною традицією нашої новоствореної кафедри!!!

 

 ks

 

 

 

 

 


 

11.11.2015

Відбувся урочистий концерт до Дня студента. Викладачі вітали своїх вихованців цікавими та креативними виступами. У свою чергу кафедра сходознавства вітає студентів нашої кафедри, які отримали поядки та грамоти за плідну працю у стінах Гуманітарного інституту та кафедри сходознавства!

 

 

 


 

22.10.2015

"Ось ми які"

22 жовтня у актовій залі Гуманітарного інституту Київського університета імені Бориса Грінченка відбувся щорічний фестиваль першокурсників "Ось ми які".  Кафедра сходознавства щиро вітає групу ФІНб-2-15-4.0д з перемогою! Дякуємо вам за цікавий та неординарний виступ. 

ks

 

 

 

 

 

 

 

 

19.10.2015

 Перший науковий семінар Школи Конфуція

 

19 жовтня відбувся перший науковий семінар Школи Конфуція в аудиторії № 304-А. На семінарі виступили студентки нашого інституту спеціальності китайська філологія Анна Мозгова з доповіддю на тему "ІЄРОГЛІФІКА (文字) ЯК ЗАСІБ ВІДОБРАЖЕННЯ ВЕНЬ КУЛЬТУРИ () КИТАЙЦІВ " та  Анна Халіпова з співдоповіддю на тему "ІДЕОГРАФІЯ В КУЛЬТУРІ КИТАЙСЬКОЇ ПИСЕМНОСТІ".

 

15.10.2015

Cемінар-практикум з практики «Кайдзен»

 

15 жовтня 2015 року викладачі та студенти кафедри сходознавства відвідали семінар-практикум з японської практики "Кайдзен", який проводила ГО «Ліга інтернів» спільно з проектом Німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ «Належне управління». Кайдзен (безперервне удосконалення) – це японська філософія або практика, яка концентрується на безперервному вдосконаленні процесів виробництва, розробки, допоміжних бізнес-процесів і управління, а також всіх аспектів життя організації. Експертом семінару виступила пані Ї Джанг, колишній керівник проектів компанії «Тойота Мотор Європа» в головному офісі компанії в Бельгії.

 


 14.10.2015

Кафедра сходознавства щиро вітає усіх чоловіків з Днем захисника України!

 

Нехай ваші сила та мужність завжди живляться любов’ю та підтримкою близьких і рідних. І після будь-яких "баталій", які часто трапляються у повсякденному мирному житті, вдома на вас завжди чекає затишна гавань.
Міцного здоров’я Вам, успіхів та надійного тилу!
І нехай вам завжди буде кого захищати, але не буде від кого!

 

 

 

Помітили помилку в тексті? Виділіть це слово мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Ви тут: Головна Структура Кафедри Гуманітарного Інституту Кафедра сходознавства Події