Ви тут: Головна Структура Кафедри Гуманітарного Інституту Кафедра світової літератури Події

Реорганізація Гуманітарного інституту

На підставі рішення засідання Вченої ради від 26 травня 2016 року структурний підрозділ трансформується шляхом поділу на:

 

Пoдії

Vidznaka

 

 ЧЕРВЕНЬ 2016 року

03 червня співробітники кафедри світової літератури зав. кафедри, професор Ю.І. Ковбасенко і доцент Н.О. Ліхоманова взяли участь у нараді членів робочих груп з доопрацювання навчальних програм для 10-11 (профільних) класів, за якими навчатимуться школярі всієї України у 2016-2017 і 2017-2018 н. р. На цій нараді, що її проводив заступник Міністра освіти і науки України П.К. Хобзей в рамках підготовки до червневої (2016 року) Колегії МОНУ, було розглянуто також низку актуальних питань розвитку освіти України. Завідувач кафедри світової літератури, котрий очолював робочу групу із зарубіжної літератури, звітував про роботу колективу, а також висловив своє бачення розглянутих на нараді питань.

MONU 2016

 

ПУБЛІКАЦІЇ ЧЕРВНЯ

Анісімова Л.В. Поняття "авторської інтенції" в літературній теорії Е.Д.Гірша / Л.В.анісімова // ІІ Таврійські філологічні читання: матеріали Міжнародної науково-практичної конференції, м. Херсон, 20-21 травня 2016 р. Херсон: Видавничий дім "Гельветика", 2016. С.29-32.

Хільковець А.В. Роман Джин Рис "Широке Саргасове море" як пріквел до роману Шарлоти Бронте "Джейн Ейр" / А.В. Хільковець // ІІ Таврійські філологічні читання: матеріали Міжнародної науково-практичної конференції, м. Херсон, 20-21 травня 2016 р. Херсон: Видавничий дім "Гельветика", 2016. С.54-56. (Науковий керівник: Тверітінова Т.І., к.ф.н., доцент, доцент кафедри світової літератури). 

Шовкопляс Галина, Узварик Ірина. Про одну виставу Мейєрхольда, оперу Верді та булгаковську Маргариту / Г. Шовкопляс, І.Узварик // Всесвітня література в школах України. Щомісячний науково-методичний журнал. – 2016. – №6 (420). – С.46-50.

ТРАВЕНЬ 2016 року

 20-21 травня аспірантка Дячок С.О. (науковий керівник - завідувач кафедри, проф. Ю.І.Ковбасенко) взяла участь у ІІІ Міжнародній науковій конференції "Україністика: вчора, сьогодні, завтра...", що відбулася в Університеті ім.Адама Міцкевича (м.Познань, Польща). Ця наукова зустріч була польських, українських та сербських вчених була присвячена 25 річниці познанської україністики. Дячок С.О. виступила з доповіддю "Філософія поезій Віслави Шимборської та Ліни Костенко: компаративні аспекти".

Dyachok 1Dyachok 2


20-21 травня
завідувач кафедри, проф. Ю.І.Ковбасенко взяв участь у Всеукраїнській науково-практичній конференції “IV Волошинські читання”, що відбулася на базі Чернігівського НПУ ім. Т.Г.Шевченка. Цей науково-педагогічний форум присвячено пам’яті видатного вченого, академіка АПН України Ніли Йосипівни Волошиної. Очолювана нею лабораторія літосвіти Інституту педагогіки АПНУ, в тісній співпраці з кафедрою теорії, історії та методики мов і літератур Київського університету імені Бориса Грінченка (завідувач – Ю. Ковбасенко), стояли біля витоків розробки постколоніального курикулуму літературної освіти (Держстандарту, програм, підручників з української та зарубіжної літератур тощо) для навчальних закладів незалежної України, науковому осмисленню чого було присвячено виступи багатьох учасників “IV Волошинських читань”.

Kovbasenko Volosh 1Kovbasenko Volosh 2

 

 20-21 травня к.ф.н., доцент кафедри Л.В.Анісімова взяла участь у роботі дистанційної Міжнародної науково-практичної конференції «ІІТаврійські філологічні читання», яка відбулась у Херсонському державному університеті.

Sertyf Anis 

 

18 травня у рамках Фестивалю наук відбувся науковий диспут "Маятник Фуко: літературний процес кінця ХХ - початку ХХІ століть", який організувала та провела к.ф.н., доцент Н.О.Ліхоманова. На заході були присутні д.ф.н., професор О.В.Гальчук і ст.викл. Т.А.Динниченко.

Fuko 1Fuko 2Fuko 3Fuko 4Fuko 5Fuko 6

 

 

18 травня, в рамках Днів Європи в Україні, проф. Ю.І.Ковбасенко прочитав публічну лекціюЄвропа – Україна: літературні та освітянські мости єднання” для магістрантів Університету Грінченка, представників “La France en Ukraine” (Французького інституту в Україні), співробітників бібліотеки імені Лесі Українки, а також Національної спілки письменників України

 Kovbasenko DE 1Kovbasenko DE 2

 


16-17 травня Уже вдруге КВНЗ «Херсонська академія неперервної освіти» організовує Всеукраїнський Фестиваль педагогічної майстерності «Гуманізація освітнього простору: з Україною в серці!». Мета Фестивалю – виявити та популяризувати педагогічний досвід учителів. Саме такий захід дає можливість презентувати роботу педагогів України, які щоденно, щохвилинно втілюють ідею національно-патріотичного виховання у навчально-виховний процес.
 Цьогоріч у фестивалі взяли участь 1000 вчителів-конкурсантів. Вони виборювали перемоги у різноманітних номінаціях: «Україна на карті світу», «Здорова дитина – щаслива Україна», «Підтримай солдата АТО», «Виховуємо патріота», «Крила патріотизму». 
Саме в останній перемогу виборола аспірантка кафедри світової літератури Гуманітарного інституту Київського університету імені Бориса Грінченка Дячок Світлана Олександрівна (науковий керівник – проф.
Ю.І.Ковбасенко).
 16-17 травня 2016 року лауреати Фестивалю презентували свій досвід роботи у школах на Херсонщині. Учасники і гості фестивалю одержали збірники анотованих матеріалів переможців ІІ Всеукраїнського фестивалю педагогічної майстерності «Гуманізація освітнього простору: з Україною в серці!», а також повні електронні версії найкращих робіт з презентаціями, медіауроками, відеофрагментами заходів та занять, що зможуть використовувати у своїй педагогічній діяльності.

Dyachok 1 1Dyachok 1 2Dyachok 1 3

 

12-13 травня к.ф.н., доцент Ліхоманова Н.О. взяла участь у IX міжнародній науковій конференції "Людина у просторі мови", що була організована Каунаським гуманітарним факультетом Вільнюського університету (Литва).

У своїх доповідях учасники конференції висвітлювали теми концептуальної метафори, політичного дискурсу,  перекладу у глобальному інформаційному просторі, культурного впливу тексту у нових медіа, досліджень культурної пам'яті та постколоніальних досліджень літератури, культури і суспільства. З програмою конференції можна ознайомитися за посиланням.

Lihomanova Kaunas 1Lihomanova Kaunas 2Lihomanova Sert

 


12 травня ми вирушили у чергову поїздку. Назвати це екскурсією язик не повертається. Це було Прикарпаття, Карпати і серце Галичини – Станіславів. Побачити Карпатські гори, подихати повітрям Карпат, походити бруківкою Івано-Франківська – хіба це не щастя?!
Наша велика група різного віку (від інтелігентних паній третього віку з соціального проекту до студентів другого курсу), люди з різних підрозділів Університету (від професора, завідувача кафедри до університетської медсестри), але всі в чомусь єдині – веселі, доброзичливі, позитивні. Навіть дощ, який не вщухав майже всі три дні наших мандрів, був не у змозі зіпсувати нам настрій. Що поробиш такий цьогорічний травень?!
Перше диво подарував нам Манявський скит: Бог дав нам півгодини теплого сонечка і такого п’янкого повітря, що аж голова у містян пішла обертом від кисню. Хотілося дихати і дихати тим повітрям, а навкруги все було таке зелене і свіже, що аж очі вбирало. Сам скит також є нашим дивом - українським Афоном. Перші згадки про заснування обителі сягають кінця ХІІІ століття і пов'язані ченцями Пахомієм і Іоникієм. Після спустошення Києво-Печерського монастиря монголами ці два іноки прийшли в Карпатські гори, де й заснували новий монастир.
Іван Франко згадує про монастир в історичній повісті "Захар Беркут", де засвідчує, що герой Тухольки три роки провів у цій обителі.
Сюди до старців неодноразово приходив князь Даніїл Галицький за розрадою і благословенням.
Про Івано-Франківськ, який був спочатку Станіславів, ми знали від Андруховича: «Станіславів коло Тисменниці. Третє місто Галичини після Львова і Кракова, розташоване в межіріччі Золотої та Чорної Бистриць, тобто, як і Вавілон у Месопотамії. Середмістя і прилеглі вулиці двоповерхової забудови (переважно), променади, казино, крамниці з екзотичним товаром,кав'ярні з колумбійською кавою,цукерні з цукатами і бісквітами. Церкви- греко-католицька, римо-католицька, вірменська,лютеранська, синагога. Фігури Святої Матері Божої та Йоана Хрестителя, споруджені на честь відступу росіян у 1742 році. Фігура Христа Спасителя на згадку про велику чуму 1730 року. Бронзовий пам'ятник цісареві Францу І. Міська бібліотека з більш ніж 8 тис. томів лише історичних праць. Готелі "Уніон", "Централь","Європа","Габсбург","Імперіал". Одноповерхові вілли в оточенні квітників. Найпопулярніша вулиця Lindengasse або ж - Липова променує до міського парку імені Цісаревої Єлизавети». Тепер, коли ми обійшли його пішки, ми відчули це місто. Правда, жили ми в готелі не «Уніон» або «Централь», про які писав Андрухович у «Дезорієнтації  на місцевості», а в готелі «Надія», але який це готель. І в кого не спитаєш, кожен одразу відповідає: «Ой, то гарний готель!». І в кожного очі такі замріяні робляться у згадці про той готель.
Видзенькують цимбали, бухкає бубен,тужить жаліслива скрипка, бринькає дримба під переливи сопілки, стогне - силується волинка. І над усією милозвучною веремією тут, у Карпатах,володарює Трембіта. Вона розпочинає всі дійства,скликає на них весь люд і налаштовує кожного на свій лад: сумує і голосить на похоронах, сповіщає про свята і забави , попереджує про небезпеку. Вона здатна вирвати душу з людини і в смутку, і в радощах.
Дякуємо нашому екскурсоводу у Яремче пану Андрію, щирому гуцулу за розповіді. Тепер ми все зрозуміли про Карпати і Гуцульщину з Покуттям. Своєрідне почуття гумору, освіченість, відданість рідному краю та щира правдивість – ось ті риси, які демонстрував пан Андрій. А серед нашої групи були люди зі Сходу України, яких лякали ненажерливими та підступними бандерівцями. От у центрі Бандерштадту, у Яремче хлопець з Одещини ставить тамтешньому мешканцю, гУцулу, питання, які окупанти більш були до вподоби місцевим – радянські чи німецькі. Правдивий урок історії. Не забути ніколи. Вартує такий урок сотні підручників.
А гумор гУцульський!? Супер. Із жартів пана Андрія :
1.ГУцули поділяють увесь світ на дві частини: гори Карпати - наш світ (наша земля, Батьківщина), а все, що горами - "заробітки".
2.ГУцули поділяють всіх туристів на "люфтників" і "холєрників": перші приїздять дихати повітрям (люфт - німецькою "повітря"),а другі - лікувати хвороби, тобто "якусь холєру".
Ми,слава Богу,були люфтники.
У Карпатах все має своє призначення. Солярні знаки небесних світил з таємничими мавками-нявками сторожують різьблені хрести на хатніх сволоках; мирно сусідять вони на дерев'яних тарницях-сідлах , на гуцульських скринях , столах, ліжках і дитячих колисках, оберігаючи своїх газдів від злих духів та усілякої нечистоти. Розмістившися на пасківцях і коновках, маслобійках та барильцях, гарчиках та фірмаках - ці магічні знаки поповнюють здоров'я і додають силу тим ,кому служать. А як красно виглядають ці чудернацькі узори на різноманітних рахвах і скриньках ,примножуючи багатства всього того, чим їх наповнено.
Про все це нам розповіли у Національному музеї народного мистецтва Гуцульщини та Покуття імені Йософата Кобринського у Коломиї.
Прекрасна була поїздка. Ми вивчаємо нашу Україну. Ми спілкуємося. Ми виховуємо наших студентів у дусі патріотизму. Дякуємо за організацію поїздки члену профспілкового комітету Гуманітарного інституту доценту кафедри світової літератури Тетяні Іванівні Тверітіновій.

Автор тексту: доц. Г.Є.Шовкопляс

 Exc 1Exc 2Exc 3Exc 4Exc 5Exc 6Exc 7Exc 8Ecc 9

 

 

11 травня 2016 р. проф. Гальчук О.В., доц. Вишницька Ю.В. взяли участь у роботі Міжнародної наукової конференції "Аналіз та інтерпретація художнього тексту: проблеми, стратегії, досліди", яку проводила кафедра російської та зарубіжної літератури Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова. Детальна інформація тут. Програма конференції.

 

10-11 травня – к.ф.н. доцент кафедри Л.В.Анісімова взяла участь у тренінгу "Програма майбутніх лідерів" (Модуль І) у рамках Програми розвитку лідерського потенціалу університетів України, яка проводиться за ініціативою Інституту вищої освіти НАПН України, Британської Ради в Україні, Фундації лідерства для вищої освіти (Сполучене королівство). Тренінг проводив Стюарт Хант.

Leadership1Leadership2

 

КВІТЕНЬ 2016 року

27 квітня доценти Г.В.Бітківська і Г.Є.Шовкопляс провели відкриті лекції.

 

25 квітня у Київському університеті імені Бориса Грінченка відбулася творча зустріч студентів і співробітників кафедри світової літератури (Юрій КОВБАСЕНКО,Тетяна ДИННИЧЕНКО ) та кафедри теорії та практики перекладу з англійської мови КНУ ім. Тараса Шевченка (Руслана ДОВГАНЧИНА) зі знаним науковцем і перекладачем Сергієм ТКАЧЕНКОМ (США)

Dynnychenko 1Dynnychenko 2

 

21-22 квітня на філологічному факультеті Ужгородського національного університету  відбулася ІІ Міжнародна науково-практична конференція студентів та магістрів «Актуальні проблеми філології та журналістики». Науковий форум та заквітчаний Ужгород привабив майже 240 студентів з різних куточків України та світу – із Словаччини, Угорщини, Хорватії, а також Росії, Білорусії, Чеської Республіки, Німеччини, Тайваню. Одне з гасел конференції, за словами голови Наукового товариства студентів та аспірантів філологічного факультету Христини Яреми: «Якщо ви володієте знаннями, дайте іншим запалити від нього свої світильники» (Томас Фуллер). Привітали учасників конференції під час пленарного засідання проректор з науково-педагогічної роботи Мирослава Лендьел та декан філологічного факультету Галина Шумицька. У названій конференції взяли участь 9 студентів і магістрантів Гуманітарного інституту Київського університету імені Бориса Грінченка, які пишуть бакалаврські та магістерські роботи на кафедрі світової літератури КУБГ, а саме: Бандура Валерія, Петрова Людмила, Слєпушова Ангеліна, Наталія Куцовол, Радкевич Євгенія,Сікорська Поліна, Назаренко Ірина,Шевчук Юлія, Кучер Оксана (заочно). Студенти отримали збірник наукових праць,що містить опубліковані статті за виступами всіх учасників конференції, і сертифікати учасників конференції.
 Роботою  четвертої секції «Наукова рецепція явищ світової літератури та проблеми перекладознавства» керували доценти кафедри світової літератури КУБГ Тверітінова Т.І. та Шовкопляс Г.Є.
На заключному пленарному засіданні представники філологічного факультету  Ужгородського національного  університету та Гуманітарного інституту Київського університету імені Бориса Грінченка уклали угоду про науково-методичне співробітництво сторін на засадах рівності партнерства і взаємної вигоди в галузі розвитку єдиного освітнього простору. Угода підписана директором Гуманітарного інституту КУБГ професором Бондаревою О.Є. та ректором Ужгородського  національного університету  професором Смоланкою В.І.
Щиро дякуємо організаторам  конференції - декану філологічного факультету Ужгородського національного університету доценту Шумицькій Г.В., заступнику декана філологічного факультету доценту Венжинович Н.Ф.,голові Наукового товариства студентів і аспірантів ДВНЗ «УжНУ» Яремі Христині за прекрасну культурну програму,що містила екскурсію до замку Шенборн,замку Паланок,замку Сент Миклош і відвідування Закарпатського угорського університету імені Ференца Ракоці ІІ у місті Берегове.

Автор тексту - к.ф.н., доц. Шовкопляс Г.Є.

 Uzhgor 1Uzhgor 2Uzhgor 3Uzhgor 4Uzhgor 5Uzhgor 6Uzhgor 7Uzhgor 8

 

15-16 квітня.

Вікіпедія − енциклопедія для мільйонів.

 «Навчився сам, навчи своїх колег та учнів», − такий девіз вікітренінгу, який 15-16 квітня 2016 року пройшов на базі Університету Грінченка. До його проведення долучилися громадське об’єднання «Вікімедіа України» спільно з Українською асоціацією зарубіжної літератури (УАВЗЛ) і кафедрою світової літератури Університету. 

Метою вікітренінгу є залучення педагогів України до редагування Вікіпедії – вільної енциклопедії, яка є одним з наймасштабніших проектів людства. А редагувати її може кожний. Проте, через недостатні знання в редагуванні вчителям цю проблему вирішити важко. Тому освітній вікітренінг покликаний ознайомити вчителів, які представляють різні регіони України, з Вікіпедією та іншими проектами Фонду «Вікімедіа України». Учасників тренінгу ознайомилися також із специфікою редагування Вікіпедії з тим, щоб ці знання поширити в освітніх закладах України.

У вікітренінгу взяли участь професори кафедри світової літератури Ковбасенко Ю.І. та Гальчук О.В., доценти кафедри світової літератури Тверітінова Т.І., Шовкопляс Г.Є., Вишницька Ю.В. Захід відкрив короткою промовою Президент УАВЗЛ, завідувач кафедри світової літератури професор Ю.І.Ковбасенко.

Хоч офіційно організатором заходу було ГО «Вікімедіа України», співпрацівникам кафедри як стороні, що приймає гостей, дісталося багато роботи з підготовки та проведення тренінгів. Тому слід відзначити, що члени кафедри, які взяли участь у вікітренінгу, були не тільки учасниками, але водночас і організаторами заходу. Таке суміщення функцій є не простою річчю, бо вимагало від наших кафедралів великого напруження сил. Допомагали у проведенні заходу студенти ІІ курсу груп ФАБ -1 і ФАБ- 2, кураторами яких є доценти кафедри світової літератури Т.І.Тверітінова та Г.Є.Шовкопляс.

 Велику подяку висловлюємо студентам – журналістам ІУ курсу співпрацівникам університетської Телестудії, які провели телезйомку заходу, записали інтерв’ю з організаторами вікітренінгів і розмістили матеріал на сайті.

 Автор тексту - к.ф.н., доцент Г.Є.Шовкопляс

 

 Viki 1Viki 2Viki 3Viki 4Viki 5Viki 6Viki 7  Viki 8Viki 9Viki 10

 

 

14-15 квітня к.ф.н., доцент Н.О. Ліхоманова взяла участь роботі І Міжнародної науково-практичної конференції "Національні культури у міжкультурній комунікації", що відбулась у Білоруському державному університеті (м. Мінськ).
NL conf
 
 
12-13 квітня к.ф.н., доцент Н.О. Ліхоманова взяла участь (заочно) у Третій американознавчій мультидисциплінарній конференції "Чверть століття українсько-американської дружби: досвід гідний майбутнього", яка відбулася у Львівському університеті імені Івана Франка і була організована Центром американських студій факультету міжнародних відносин та Інститутом Кеннана.
З електронною версією збірника матеріалів можна ознайомитись тут.

 

01 квітня викладачі кафедри взяли участь у роботі VІІ Міжнародної наукової конференції "Літературний процес: становлення ідентичностей". Детальніше тут.

 

ПУБЛІКАЦІЇ КВІТНЯ

Бітківська Галина. Гра в жанровій моделі літературного журналу: до постановки проблеми / Г. Бітківська // Синопсис: Електронне фахове видання Київського університету імені Бориса Грінченка, Гуманітарний інститут. № 1 (13), 2016 р. – Режим доступу: http://synopsis.kubg.edu.ua/index.php/synopsis/issue/view/16

Вишницька Юлія. Сценарій протистояння в публіцистичних текстах: літературно-художній кластер / Юлія Вишницька // Синопсис: Електронне фахове видання Київського університету імені Бориса Грінченка, Гуманітарний інститут.
№ 1 (13), 2016 р. – Режим доступу: http://synopsis.kubg.edu.ua/index.php/synopsis/issue/view/16

Ліхоманова Н.О.Постколоніальні студії Едварда В. Саїда як метод інтерпретації тексту // Чверть століття українсько-американської дружби: досвід гідний майбутнього: збірник матеріалів ІІІ американознавчої мультидисциплінарної конференції (м. Львів, 12-13.04.2016) / упоряд. Калитчак Р. Г., Зазуляк З. М. – Львів : 2016. – 432 с.  С. 366369.

 

БЕРЕЗЕНЬ 2016 року

17-18 березня доценти кафедри Т.І.Тверітінова  та Г.Є.Шовкопляс взяли участь у Міжнародній науковій конференції "Поетика дому", яка відбулась у Київському Національному Лінгвістичному університеті.

 

Poetika doma 1Poetika doma 2

 

З 07 по 22 березня відповідно до угод про співпрацю між Київським університетом імені Бориса Грінченка, Warner Pacific College (м.Портленд, штат Орегон, США) та організацією Co-Serve International (США) к.ф.н., доцент кафедри Л.В. Анісімова взяла участь у програмі Visiting International Professor. Докладніше див. тут.

 WPC 1WPC 2WPC 3WPC 4WPC 5WPC 6WPC 7WPC 8WPC 9WPC 10

 

13 березня всією туристичною компанією проводжали зиму і закликали весну у Етнографічному комплексі "Українське село" у селі Бузова Києво-Святошинського району Київської області.

Головною метою створення Етнографічного комплексу "Українське село" є прагнення відродження у пересічного українця любові до свого українського духовного коріння: віри, народу, держави, культури та побуту. Неодноразово, наш народ піддавався різноманітним утискам з боку одних або інших ворогів, яких поєднувала єдина мета - вони прагнули нас поневолити.
Найефективнішого засобу для поневолення цілого народу, аніж знищення пам'яті про своє коріння, годі й шукати. Саме таким шляхом, особливо протягом минулого століття, знищувалася наша духовність та культура. Винищення було колосальним - полягло мільйони українського люду, руйнувалися церкви, паплюжилася мова та культура. Та досягти мети загарбників завадили пам'ять про своє, та любов до рідного. І саме ці чинники зіграли вирішальну роль у тому, що український народ зумів встояти у тяжкі часи свого існування.
Екскурсією всі задоволені - від студентів до жінок старшого віку з нашого соціального проекту. Масниця. Млинці - вареники, трав'яні настоянки та трав'яні чаї. Гарячий хліб із печі смакує. Дарма, що коштує аж шістдесят гривень за буханець. Дівчата-студентки танцюють - стрибають під "Гоп мої гречаники". Троїсті музики дають жару, пришвидшуючи темп. Щічки у музик підозріло червоні. Чи то від холоду, чи від пригощань.
Ми, дорослі дівчатка, пригощаємося запашною кавою і розмовляємо. От тобі й тренінги на свіжому повітрі. Все подивилися. Всі наїлися. Палять опудало Зими.
Прощавай,Зимо.
Гей, Весно, йди до нас!

Етнографічний музейЕтнографічний музейЕтнографічний музей

Автор тексту: доц. Г.Є.Шовкопляс

 

 

9 березня співробітники кафедри світової літератури були присутні на церемонії покладання від Київського університету імені Бориса Грінченка квітів до пам'ятника Тарасові Шевченку на честь 202-ї річниці від дня народження Великого Кобзаря.
На фото: директор БП НСПУ Олександр ГОРДОН, завідувачі кафедр КУБГ Юрій КОВБАСЕНКО і Станіслав КАРАМАН, директор ІППО КУБГ Михайло ВОЙЦЕХІВСЬКИЙ

Покладання квітів

 

05 березня вітаємо з Днем народження д. філол. н., професора Оксану Василівну Гальчук!

Flowers 9

02 березня відбулось чергове засідання кафедри, на якому було розглянуто низку важливих питань діяльності кафедри.

ПУБЛІКАЦІЇ БЕРЕЗНЯ

Бітківська Галина. Сучасний літературний журнал у науковому та літературно-критичному дискурсі / Галина Бітківська // Літературний процес: методологія, імена, тенденції : зб. наук. пр. (філол. науки) / Київ. ун-т ім. б. Грінченка ; редкол.: О.Є Бондарєва, О.В. Єременко, І.Р. Буніятова та ін. - К. : Київ. ун-т ім. Б. Грінченка, 2015. - №6. - 200 с. - С. 159-163.
Вишницька Юлія. Текстові варіанти есхатолонічного міфосценарію Галини Пагутяк / Юлія Вишницька // Літературний процес: методологія, імена, тенденції : зб. наук. пр. (філол. науки) / Київ. ун-т ім. б. Грінченка ; редкол.: О.Є Бондарєва, О.В. Єременко, І.Р. Буніятова та ін. - К. : Київ. ун-т ім. Б. Грінченка, 2015. - №6. - 200 с. - С. 95-102.
Гальчук Оксана. Світ світіва Павла Тичини: варіанти інтерпретацій (на матеріалі "Замість сонетів і октав") / Оксана Гальчук // Літературний процес: методологія, імена, тенденції : зб. наук. пр. (філол. науки) / Київ. ун-т ім. б. Грінченка ; редкол.: О.Є Бондарєва, О.В. Єременко, І.Р. Буніятова та ін. - К. : Київ. ун-т ім. Б. Грінченка, 2015. - №6. - 200 с. - С. 106-111.

ЛЮТИЙ 2016 року

28 лютого. За вже усталеною традицією кафедра світової літератури Гуманітарного інституту активно співпрацює з іншими підрозділами Київського університету імені Бориса Грінченка. Так, 28 лютого 2016 року в Інституті післядипломної педагогічної освіти Університету Грінченка (вул. П. Тичини, 17) відбувся ІІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади із зарубіжної літератури (голова журі - проф. Юрій Ковбасенко ). У цьому заході взяли участь понад 350 кращих учнів шкіл м. Києва. З-поміж них, як засвідчує практика попередніх років, присутні й майбутні студенти Київського університету імені Бориса Грінченка.

На фото 1: Черненко І.Л., керівник групи учасників олімпіади Подільського р-ну м. Києва, учитель "Межигірської гімназії" № 19 м. Києва; Кузьменчук І.В., голова Оргкомітету ІІІ етапу Олімпіади; Ковбасенко Ю.І., голова журі Олімпіади 

На фото 2: голова журі й члени Оргкомітету ІІІ етапу Олімпіади перед її початком.

YI Olimp 2 2016YI Olimp 1 2016

 

26 лютого відбулась зустріч студентів Гуманітарного інституту із представниками Національної спілки письменників України: Головою Творчого об'єднання перекладачів Всеволодом Ткаченком та директором  Київського Будинку письменників Олександром Гордоном.

Gordon 1 2016Gordon 2 2016Gordon 3 2016Gordon 4 2016Gordon 5 2016

 

21 лютого на запрошення Чернігівського обласного об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» завідувач кафедри, проф. Ю.І.Ковбасенко взяв участь у Всеукраїнській науковій конференції «Питання мови - справа буття нації», яка відбулася у Міжнародний день рідної мови в Національному архітектурно-історичному заповіднику «Чернігів стародавній». За результатами цього форуму ухвалено Резолюцію, публікуються тези доповідей і готується робоча зустріч у Кабінеті Міністрів України. Детальніше тут.

На фото: покладання квітів до пам'ятника Тарасові Шевченку перед початком конференції

Chern Prosvita 2 2016Chern Prosvita  21.02.2016

 

11-12 лютого завідувач кафедри, проф. Ю.І.Ковбасенко і аспірант кафедри С.О.Дячок  взяли участь у Всеукраїнській науково-практичній конференції "Павло Тичина у вимірах сучасності", присвяченій 125-річчю від дня народження Павла Тичини, що відбулась у м. Чернігові.

Kovbasenko konf FEBR 2016Programa Tychyna 2016

 

11 лютого співробітики кафедри відвідали Університетський фестиваль методик, що відбувся в актовій залі навчального корпусу №1

05 лютого завідувач кафедри, проф. Ю.І.Ковбасенко взяв участь у засіданні Творчого об'єднання перекладачів Київської організації Національної спілки письменників України (вул. Банкова, 2).

На фото: Всеволод Ткаченко, Іван Драч, Юрій Ковбасенко.

NSPU febr 2016

 

ПУБЛІКАЦІЇ ЛЮТОГО

Кіплінґ Р. Риба-бляшанка (зі збірки «Війна на морі», 1915) / Редьярд Кіплінґ; пер. з англ. Л.Анісімової // Всесвіт: журнал іноземної літератури. – 2015. – № 11-12 [1043-1044]. – С. 24.

 

СІЧЕНЬ 2016 року

23 січня  вітаємо з Днем народження старшого викладача Тетяну Анатоліївну Динниченко !

Flowers 6

18-21 січня доцент Ю.В. Вишницька взяла заочну участь у Міжнародній науково-практичній конференції "Економіка. наука, освіта: інтеграція та синергія" (Братислава, Словакія)

Y V Bratyslava sert 2016

14 січня доценти нашої кафедри Тетяна Іванівна Тверітінова та Галина Євгенівна Шовкопляс відвідали нашого кафедрального ветерана, старшу колегу і повсякчасну порадницю, Юлію Леонідівну Булаховську . Їй у грудні виповнилося 85 років. Вік поважний. Товаришуємо з нею досить давно. Дай Боже їй здоров'я і довгих років життя. Голова в неї світла і пам'ять міцна. Подарувала нам з Тетяною Іванівною нову книжечку своїх оповідань-спогадів. А ми купили м'якенького-свіженького тортика, що має італійську назву Чоколадіссімо. Попили чайку з тортиком і з задоволенням, поговорили. Все ж таки старість трохи лякає,навіть така, розумна і доглянута, у родині, з дітьми та онуками. Тіло зраджує нас у старості. Така жвава і непосидюча, Юлія Леонідівна вже третій рік пересувається по квартирі у візочку. У Юлії Леонідівни три доньки та вісім онуків. Юлія Леонідівна - наш тлумачний словник та енциклопедія у світі філології. Всіх знає, все пам'ятає. Руйнівник міфів і вічний шукач істини. Рильський, Тичина, Шерех-Шевельов, Бєсєдіна-Нєвзорова, Корнійчук і Ванда Василевська – всіх вона знає, всі вони бували у домі академіка Леоніда Булаховського. От сьогодні говорили про Ванду Василевську, про її оповідання "Просто любов".. Юлія Леонідівна – полоніст за фахом, а творчість Ванди Василевської – тема її кандидатської дисертації. 

Незчулися, як стало темно за вікнами. Треба додому збиратися. Відсвяткували Старий Новий рік.

Автор тексту:  доц. Г.Є.Шовкопляс

 Bulahovska 2

 

ПУБЛІКАЦІЇ СІЧНЯ 2016

1. Бітківська Галина. ІНТЕРПРЕТАЦІЯ ОБРАЗУ ІНШОГО В ДОРОЖНЬОМУ НАРИСІ ЛІТЕРАТУРНОГО ЖУРНАЛУ / Галина Бітківська // Синопсис: Електронне фахове видання Київського університету імені Бориса Грінченка, Гуманітарний інстиут.  №4 (12), 2015. – Режим доступу: http://synopsis.kubg.edu.ua/index.php/synopsis/issue/view/15

2. Вишницкая Юлія. TOLLE, LEGE!, АБО ДЕ ХОВАЄТЬСЯ СЛОВО (рецензія на монографію: Гальчук О. В. «…Не минає міт!»: Античний текст у поетичному просторі українського модернізму 1920– 1930-х років: Монографія / Оксана Василівна Гальчук. – Чернівці: Книги – XXI, 2013. – 552 с.) // Синопсис: Електронне фахове видання Київського університету імені Бориса Грінченка, Гуманітарний інстиут. - №4 (12), 2015. – Режим доступу:  http://synopsis.kubg.edu.ua/index.php/synopsis/issue/view/15 

3. Вишницька Ю.В.Текстові особливості реалізації ядерних міфологічних сценаріїв у сучасній українській драматургії / Ю. В. Вишницька // Економіка, наука, освіта: інтеграція та синергія: матеріали міжнародної науково-практичної конференції (Братислава, 18– 21 січня 2016 року) : у 3-х т. –  Т. 3 – К. : Вид-во “Центр навчальної літератури”, 2016. – С. 13-14.

 

Помітили помилку в тексті? Виділіть це слово мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Ви тут: Головна Структура Кафедри Гуманітарного Інституту Кафедра світової літератури Події