Ви тут: Головна Структура Кафедри Гуманітарного Інституту Кафедра української літератури і компаративістики Події

Реорганізація Гуманітарного інституту

На підставі рішення засідання Вченої ради від 26 травня 2016 року структурний підрозділ трансформується шляхом поділу на:

 

Події

 

 

 

 

19 травня з нагоди Дня вишиванки викладачі та студенти кафедри української літератури і компаративістики теж долучилися до всеукраїнської акції "Прийди на роботу у вишиванці".

 

 

 

 


 

 

Урбаністичні студії: міждисциплінарний підхід

 

У межах Фестивалю науки 19 травня 2016 р. в Інституті суспільства відбувся Всеукраїнський науковий колоквіум «Феномен міста: вітчизняний та зарубіжний досвід», учасниками якого стали команди Київського університету імені Бориса Грінченка, Харківського національного педагогічного університету ім. Г. Сковороди, Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського, Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка, Чернігівського національного педагогічного університету імені Т. Г. Шевченка. Гуманітарний інститут Університету Грінченка представила команда у складі професора кафедри української літератури і компаративістики Олени Олександрівни Бровко, аспірантки спеціальності «Теорія літератури» Вікторії Тростогон, магістрантки спеціальності «Українська мова і література» Юлії Огарь, студентки напряму підготовки «Філологія (українська мова і література» Ольги Дорошенко.

Кафедри української літератури і компаративістики вдячна колективу навчально-виробничого комплексу «АстудіЯ» та доценту кафедри журналістики і нових медій Аліні Леонідівні Лісневській за допомогу.

Дякуємо організаторові колоквіуму – доктору історичних наук, професорові Оксані Олексіївні Салаті.

Текст: Бровко О. О.

Фото: Тарасенко О. О., Байрамли С. М.

 

Відеоматеріал «Місто»

https://www.youtube.com/watch?v=IUOAjYLUmWk

 

 

   

 


 

 

Сучасні компаративні студії: художня література в інтермедіальному вимірі

 

11 травня 2016 р. кафедра української літератури і компаративістики Гуманітарного інституту в рамках проведення Фестивалю науки провела захід

«Художня література в інтермедіальному вимірі», спрямований на наукове й емоційно-естетичне сприйняття літератури, поглиблення полікультурної

компетентності, подальше розуміння специфіки літератури в системі мистецтв. Захід відбувся у форматі творчих зустрічей і науково-практичного

семінару-презентації дослідницьких студентських проектів.

Традиціям міжмистецької взаємодії було присвячено першу частину заходу – зустріч із майстром вишивки, автором «Вишитого Кобзаря» Іваном Івановичем

Рябчуком та директором Ірпінського історико-краєзнавчого музею Анатолієм Івановичем Зборовським. Музикант за фахом, Іван Іванович захопився

творчістю Тараса Шевченка, і це стало найголовнішою темою його витворів, на яких голкою і нитками створено поезію на полотні. Поглибили естетичне

сприйняття вишитих картин пісні літературного походження у виконанні студентів Інституту мистецтв Руслани Компанець (ІІ курс, «Сольний спів» і Антона

Іщенка (ІV курс, «Музичне мистецтво») (керівник вокалу – Віктор Тетеря, Заслужений артист України; ст. викладач – Людмила Сивопляс).

У другій частині відбулася презентація творчих проектів з історії української літератури 60-80-х рр. ХХ ст., підготовлених студентами ІV курсу напряму підготовки «Філологія (українська мова і література)». Студентські дослідницькі проекти було присвячено українському поетичному кіно, міфопоетичним витокам мистецтва слова поетів Київської школи, пісенній ліриці Д. Павличка, Б. Олійника, співаній поезії К. Москальця, музично-вокальним версіям віршів Л. Костенко, В. Cтуса, міжмистецькій взаємодії в поетиці «Бу-Ба-Бу». У заході взяли участь заступник директора Гуманітарного інституту з наукової роботи Анатолій Леонідович Стеблецький, доценти кафедри української літератури і компаративістики Галина Василівна Клічак, Світлана Миколаївна Олійник, студенти ІІІ курсу напряму підготовки «Філологія (переклад)».

Модераторами заходу були доктор педагогічних наук, доцент Наталія Іванівна Богданець-Білоскаленко та доктор філологічних наук, професор Олена Олександрівна Бровко.

 

Текст: О. О. Бровко

Фото: І. Бітківська

 

 

 

 

 


 Маловідомі факти про Другу світову війну

Відповідно до Указу Президента України. "Про відзначення у 2016 році Дня пам’яті та примирення і 71-ї річниці перемоги над  нацизмом у Другій світовій війні"

11 травня о 16:50 в аудиторії 114 кандидат філологічних наук, доцент кафедри української літератури і компаративістики Галина Василівна Клічак провела лекцію для студентів 4 курсу спеціальності "Переклад" на тему "Факти у другій світовій війні, що замовчувалися. Форсування Дніпра 1943 року".

 

  

 


 

Студенти 3 курсу спеціальності "Філологія. Переклад." 6 травня 2016 року в рамках вивчення курсу "Сучасна українська література" поспілкувалися в Музеї літератури з сучасною письменницею Марією Миколаївною Морозенко, авторкою неперевершеної віршованої казки "Про незвичайні пригоди хлопчика Чока...".  Марія Морозенко авторка збірок «Зоряні перевесла» — 1999 рік; «Елегія любові» — 2006 рік; історичної поеми «Княгиня Ольга» — 2004 рік, а також драм «Марія Магдалина», «Вічність», «Князь Святослав». Авторка дитячих казок: «Про країну ласунів», навчальних серій «Хто це?», «Що це?», віршованих казок «У зеленому ярочку» та серії пізнавальних загадок, літературного переказу казки «Дванадцять місяців».

На зустрічі прозвучала поезія у авторському виконанні - душевна, щемлива. Представила  авторка і свій літературний доробок та поділилася новими творчими планами та творчими таємницями.

 

 

 

 


 

Щиро вітаємо весь викладацький склад та студентів кафедри української літератури і компаративістики

зі святлим святом Воскресіння Христового!

Хай святий Великдень принесе мир та злагоду в усі оселі нашої України!

Христос Воскрес!

 


 У передвеликодній четвер 28 квітня 2016 року о 16:50 для студентів 4 курсі спеціальності "Переклад" провела відкриту лекцію к.ф.н., доцент кафедри Галина Василівна Клічак з предмету "Література слов"янських народів".

Тема лекції "Екзистенційні мотиви у прозі чеського письменника Мілана Кундери".


На відкритій лекції були присутні викладачі кафедри української літератури і компаративістики Блохіна Н.О. та Богданець-Білоскаленко Н.І.

 


 

 


 

19 квітня о 13.40 кандидат філологічних наук, доцент Борисенко Катерина Григорівна провела відкриту лекцію "Початок нової української літератури. Творчість Івана Котляревського".

 


 

 


 

14 квітня вже всьоме викладачі кафедри української літератури і компаративістики долучилися до традиційної щовесняної висадки троянд.

Щиро сподіваємося, що посаджені троянди цвістимуть і розростатимуться на університетському квітнику!

https://www.youtube.com/watch?v=9pmug_au6xE

 

 

 


 

 

6-ого квітня студенти Київського університету імені Бориса Грінченка відвідали Національний музей літератури України, де під гаслом «Наша молода Україна» (Олена Пчілка – майбутнім акторам) відбувся третій день Тижня дитячої книги.  

Студенти були присутні під час презентації книги Олени Пчілки «Український дитячий театр» видавництва «Веселка», над якою працювала відома дослідниця, науковець Інституту літератури НАН імені Т.Г. Шевченка, лауреат премії імені Олени Пчілки Лариса Мірошніченко 

Під час презентації відбулася театральна прем’єра «Сон-Мрія, або Казка Зеленого Гаю» від Народного театру-студії «Мрія» Національної бібліотеки України для дітей. 

У презентації взяли участь: Микола Сулима (український вчений-літературознавець, академік), Тетяна Тритьяченко (дослідниця творчості Олени Пчілки), Алла Диба (літературознавець, письменниця) та Ірина Щукіна (директор меморіального музею Лесі Українки у Києві).

 

  

  

 


 

22 березня студенти ІІІ курсу спеціальності "Країнознавство" дружнього нам Інституту суспільства разом із к.ф.н., доцентом кафедри Галиною Василівною Клічак побували на виставі "Швейк" видатного чеського прозаїка Ярослава Гашека у Національному академічному театрі імені Івана Франка. Захід відбувся в рамках вивчення чеської мови та культури.

 

  

     

 


 

Березневі містерії - 2016 !  

 

Весна – час творчого піднесення, поетичного натхнення. Невипадково конкурс юних літераторів і журналістів називається «Березневі містерії» і проводиться навесні. Адже Таїна слова відкривається не випадковим людям, а лише улюбленцям Музи, і це таїнство зветься Містерією.

19 березня 2016 року кафедра української літератури і компаративістики і кафедра журналістики і нових медіа провели літературно-мистецький конкурс для старшокласників «Березневі містерії» в межах соціального проекту «З Києвом і для Києва». Цього року на конкурсі працювало дві секції: «Літературна творчість» і «Журналістська творчість».

На відбірковому етапі роботи, подані на секцію «Літературна творчість», уважно читало та рецензувало журі (доцент кафедри української літератури і компаративістики, письменник М.В. Луцюк, доцента кафедри журналістики і нових медіа, поетеса О.А.Росінська, доцент кафедри української літератури і компаративістики О.А.Хамедова). На фінальному етапі оцінювалися декламація учасника та вміння презентувати власні твори. На конкурсі панувала доброзичлива атмосфера, адже після перегляду ролику про життя Гуманітарного інституту студенти розповіли старшокласникам про переваги навчання у Київському університеті імені Бориса Грінченка. Анна Корнєєва зацікавила школярів розповіддю про активне життя студентів, важливу роль студентського самоврядування в Гуманітарному інституті.

 За результатами відбіркового та фінального турів були визначені переможці: Шнурова Кароліна (І місце; Спеціалізована школа № 96 з поглибленим вивченням російської мови ім. О.К.Антонова), Мошківська Дар’я (ІІ місце; Спеціалізована школа № 96 з поглибленим вивченням російської мови ім. О.К.Антонова), Новицька Рената (ІІ місце; Спеціалізована школа № 82 ім. Т.Г.Шевченка з поглибленим вивченням англійської мови), Губенко Анастасія (ІІІ місце, Спеціалізована школа № 82 ім. Т.Г.Шевченка з поглибленим вивченням англійської мови), Філіппська Дар’я (ІІІ місце; Спеціалізована школа № 96 з поглибленим вивченням російської мови ім. О.К.Антонова), Хоровець Вікторія (ІІІ місце; Спеціалізована школа № 82 ім. Т.Г.Шевченка з поглибленим вивченням англійської мови). Інші учасники були нагороджені грамотами за творчу оригінальність, майстерну декламацію і мовну філігранність творів.

«Родзинкою» цьогорічного конкурсу була робота альтернативного журі, яке складалося зі студентів четвертого курсу спеціальності «Літературна творчість». Саме вони визначали переможця у номінації «Студентська зірочка», якою стала Абдаллах Мейс (Спеціалізована школа № 112 ім. Тараса Шевченка м.Києва).

Оргкомітет конкурсу висловлює подяку вчителям та адміністраціям навчальних закладів, чиї учні взяли участь у конкурсі. Зичимо творчих успіхів та натхнення!

Текст:

к.ф.н., доцент Хамедова Ольга Анатоліївна

 

  

 

 

 


 

Викладачі нашої кафедри читають лекції в Парламентській бібліотеці

19 березня у філіалі Парламентської бібліотеки, у відділі іноземної літератури у рамках співпраці з Чеським культурним центром відбулася відкрита лекція для всіх охочих к.ф.н, доцента кафедри української літератури і компаративістики Клічак Галини Василівни під назвою "Тема Голокосту в чеській прозі другої половини ХХ ст. (Л.Фукс, Л.Ашкеназі, О.Павел, А.Лустіг)". Виступ був цікавимі динамічним, було освітлено багато нового матеріалу. Трагічна тема подій 20 століття захопила слухачів настільки, що замість запланованих 1 год. 20 хвилин лекція тривала понад дві години. А подальші 30 хвилин Галина василівна ще відповідала на запитання.

 

Повний запис лекції є нагода переглянути за ось цим посиланням:

https://www.youtube.com/watch?v=ORXjr-SbEiU

 

 

 

 

 


 

Наші науковці долучаються до створення якісної критичної літератури

на загальноукраїнському рівні

 

Всеукраїнський рейтинг «Книжка року-2015» оголосив імена переможців. У номінації «Літературознавство / критика» переміг 2-й том «Історії української літератури», науковими редакторами якого виступили Віра Сулима та Микола Сулима. Вітаємо видавництво «Наукова думка» і всіх причетних до написання книги, підготовки і випуску у світ!

Другий том нової дванадцятитомної «Історії української літератури» ...присвячено давній українській літературі доби першого національного відродження та раннього бароко (друга половина XVI – перша половина XVII cт.), доби зрілого бароко (друга половина XVII – перша половина XVIII ст.), а також літературі пізнього бароко, коли посилилися процеси секуляризації і формування літератури як повноправного явища світської культури (друга половина XVIII ст.).

З гордістю повідомляємо, що викладач нашої кафедри - к.ф.н., доцент Борисенко Катерина Григорівна виступила співавтором книги (у розділі Література зрілого бароко,параграф Полемічна проза с.373 - 392).

 

 

 


 Коли лекції в музеї допомагають краще вивчити програмний навчальний матеріал

 

14 березня в Музеї літератури студенти прослухали лекцію кандидата філологічних наук, працівника музею Лілі Чорної "Сучасна українська література" в межах вивчення цими студентами курсу з такою ж назвою. 

 

Присутні були студенти:   Філологія переклад 3 курс і Книгознавство, бібліотекарі - 4 курс.
 
Дякуємо за організацію зустрічі доценту нашої кафедри Богданець-Білоскаленко Н.І.
 
 
 
 

 


 

Розмови про кавуни, авангард та творчіть

 

І знову 204-та аудиторія приймає гостей. В четвер 10 березня у стіни Гуманітарного завітала талановита філологиня, поетка, ілюстраторка і журналістка Юлія Стахівська.

Зізнаюся, що раніше навіть не чула такого прізвища. Але коли випала нагода прийти-поспілкуватися з молодою поетесою – загорілася цією ідеєю і гайда гуглити інформацію про Юлію та читати її вірші. Тому на зустріч я прийшла уже «фанаткою» її творчості. Поетичні рядки цієї юної поетки вразили своєю неординарністю, глибиною та візуальними образами, а з голови не виходило нав’язливе запитання – як можна так писати: просто і водночас креативно? Коли ж вдалося поспілкуватися з Юлією, то все стало на свої місця. Вона не лише поет, а й художник-ілюстратор. Тому й бачить світ по-іншому, образно. Тому й виливає ці образи, що її переповнюють, в рядки та малюнки.

Юлія Стахівська надзвичайно цікава та різностороння особистість. Вона може складати вірші про кавуни і укладати антології авангардизму, вигравати гранти і дописувати в газети. Не дивно, що після зустрічі її ще довго не відпускали студенти. І я в тому числі. А зараз зачитую до дір її поетичну збірку «Verde» із побажанням від авторки: "На добру, світлу і зелену пам’ять".

Вікторія Бубнюк

ЖУРб-1-13-4.0д

 

 


 

 

Невже вона теж бачила ті крила?

Вона людина оркестр: пише вірші, ілюструє книжки, створює журналістські тексти. Слухаєш Юлію Стахівську і дивуєшся як в такій тендітній дівчині вмістилася величезна єдність талантів. А найбільше вражає тверезість поглядів і самокритичність. За півтори години розмови декілька разів прозвучала теза, що Юлія не хоче, щоб її було забагато. Вона закохує у себе відсутністю самозакоханості.

Цінно бачити приклад людини, котра свідомо прагне професійного і творчого розвитку, докладає зусиль, щоб реалізовуватися, але одночасно з тим є простою земною Юлею, що сидить в декількох метрах від тебе. Зачитує свої вірші, що проникають в глибини єства, а потім скромно говорить, що поезія самолюбна, а от проза діалогічна і їй хотілося б навчитися писати гарну прозу, а взагалі вона більше ілюстратор ніж поет.

І ти сидиш, всотуєш кожне слово і відчуваєш, що за спиною в тебе вже ростуть крила і ти готовий змінюватися на краще. А потім відкриваєш, підписану авторкою, збірку «Verde» і бачиш короткий меседж – «З рослинним привітом. Рости!». Невже вона теж бачила ті крила?

Бельскіте Христина

ЖУРб 1 – 13 – 4.0д

 

 

 

 


 

До нас у гості завітала Юлія Стахівська

10 березня о 13:40 в ауд. 204 відбулася зустріч з відомою сучасною молодою поетесою та ілюстраторкою Юлією Стахівською. Студенти І і ІІІ курсу ФУБ та ІІІ курсу спеціальності "Журналістика" із захватом слухали у авторському виконанні вірші, побачили найостанніші ілюстрації та взнали про те, як упорядковувалась  антологія "Української авангардної поезії (1910-1930-х років)". Було задано безліч питань, на які Юлія розгорнуто відповідала. Студенти були неабияк позитивно вражені від настільки змістовної та цікавої зустрічі. Після зустрічі вишикувалась ціла черга за автографом у збірці від поетеси. 

Дякуємо за організацію зустрічі доценту кафедри Клічак Галині Василівні

 

    

 

 

 


 

 

Літературна студія нашого університету

має можливість робити виїзні зустрічі з митцями

 

10 березня в Київському літературно-меморіальному музеї-квартирі М.Бажана відбулося виїзне засідання літературної студії Київського університету імені Бориса Грінченка. Перед студентами-грінченківцями виступили поети Надія Гаврилюк, Олег Здорик, поетеса та перекладачка Олена О"Лір. Студенти 2-го курсу спеціальності "Літературна творчість" та магістранти цієї спеціальності прочитали власні твори.  Професор Київського національного університету імені Тараса Шевченка Наталія Василівна Костенко  проаналізувала поетичні та прозові спроби юних авторів і дала високу оцінку їх творчості. Ще одна гостя літстудії, Тамара Бортняк, авторка та ведуча низки мистецьких програм Національної радіокомпанії України, запросила студентів нашого університету до співпраці. Увазі аудиторії було також представлено міні-лекцію, присвячену творчості українських футуристів. Висловлюємо щиру подяку Рєзніковій Людмилі Миколаївні, завідувачу сектором музею, за сприяння у проведенні заходу. 

Дякуємо за організацію проведення заходу

доценту кафедри Башкіровій Ользі Миколаївні

 

 

 

 

 


 

9 березня відбулося чергове засідання літературної студії «Література і час» (наставники – Луцюк М.В. і Башкірова О.М.), присвячене річниці з дня народження Т.Г. Шевченка. Звучали твори, присвячені постаті геніального українця. Після презентації віршів і прози відбулася дискусія про вплив творчості Шевченка на сучасний літературний процес. Гостями студії були магістри спеціальності «Літературна творчість», які в межах проходження практики «Творчі майстерні» внесли цілий ряд цікавих пропозицій, запропонували власні сценарії майбутніх заходів, фахово висловились щодо презентованих творів.

Дякуємо за організацію доцентам кафедри Башкіровій О.М. та Луцюку М.В.

 

 

 


 

Вітаємо із Днем весни!

В цей день весняний, в цей день святковий

Бажаємо щиро, бажаємо радо,

Безхмарного неба та сонця в душі,

Здоров"я міцного і вдячного слова,

Натхнення, кохання, краси!

 

 

 


 

Вітаємо переможців студентської олімпіади!  

 

З 22 по 26 лютого 2016 року в Гуманітарному інституті відбувся I-й тур Всеукраїнської студентської олімпіади з української мови та літератури (літературознавчий блок), у якій взяли участь бакалаври напряму підготовки «Філологія (українська мова і література)» і магістри спеціальності «Літературна творчість». Викладачі кафедри О. О. Бровко, О. В. Кудряшова, О. М. Башкирова, К. Г.Борисенко, С. О. Євтушенко підготували різнотипні творчі завдання з актуальних проблем вивчення класичної літератури та інтерпретації фактів сучасного українського письменства. 

 

За результатами проведеної олімпіади визначено переможців:

 

1 курс «Філологія (українська мова і література)»

I місце Кухтик Марина ФУБ-1-15-4.0д

II місце Якобчук Катерина ФУБ-1-15-4.0д

Соколовська Тетяна ФУБ-1-15-4.0д

III місце Такун Ольга ФУБ-1-15-4.0д

Гончар Тетяна ФУБ-1-15-4.0д

 

2 курс «Філологія (українська мова і література)»

I місце Приндюк Діана ФУБ-2-14-4.0д

II місце Верна Інна ФУБ-2-14-4.0д

Сальвенчук Світлана ФУБ-2-14-4.0д

III місце Семененко Олена ФУБ-2-14-4.0д

Чорнобай Анна ФУБ-2-14-4.0д

Притуляк Анастасія ФУБ-2-14-4.0д

 

3 курс «Філологія (українська мова і література)»

I місце Фещенко Марія ФУБ-1-13-4.0д

Коваль Марія ФУБ-1-13-4.0д

II місце Верестун Тетяна ФУБ-2-13-4.0д

Гарбуз Аня ФУБ-2-13-4.0д

Харченко Анастасія ФУБ-1-13-4.0д

III місце Трофименко Анастасія ФУБ-2-13-4.0д

Серветник Катерина ФУБ-2-13-4.0д

Хоменко Аня ФУБ-2-13-4.0д

Ганненко Ольа ФУБ-1-13-4.0д

Барланицька Марія ФУБ-1-13-4.0д

Герасимець Яна ФУБ-1-13-4.0д

 

 

4 курс «Філологія (українська мова і література)»

I місце Телець Юрій ФУб-2-12-4.0д

II місце Дорошенко Ольга ФУб-2-12-4.0д

III місце Сенич Тетяна ФУб-2-12-4.0д

Нагорна Світлана ФУб-2-12-4.0д

Сотникова Валентина ФУб-2-12-4.0д

Ключник Тетяна ФУб-1-12-4.0д

Оверчук Оксана ФУб-1-12-4.0д

 

 

5 курс «Літературна творчість»

I місце Мельник Інна

II місце Бишенко Тетяна

Поліжай Яна

III місце Брень Валерій

 

 


 

На фото - Інна Мельник, І місце (5 курс "Літературна творчість")

 


 

До нас у гості завітала фізик із серцем та душею поета - Віолетта Дворецька 


1 березня 2016 року до студентів-заочників спеціальності "Початкова освіта"  завітала відома письменниця Віолетта Дворецька - лірик, автор 23 поетичних збірок, 40 текстів популярних пісень, які виконують заслужені та народні артисти України.  А окрім того  Віолетт Львівна - заслужений вчитель України, відмінник освіти, неодноразовий лауреат всеукраїнського конкурсу "Таланти твої, Україно", переможець конкурсу "Киянка року-2008". Для зустрічі зі студентами пані Дворецька заготувала безліч поезій, в аудиторії звучали вірші різної тематики. Деякі твори слухачів до сліз розчулили, а деякі твори до сліз розсмішили.  Лунали й пісні на слова В. Дворецької. Студенти були емоційно позитивно розчулені та неймовірно вдячні  шанованій поетесі за незабутню зустріч.

Дякуємо за організацію такого чудового заходу доценту нашої кафедри -

Богданець-Білоскаленко Наталії Іванівні.  

 

              

             

 


 

Зустріч з поетом та відомим видавцем Василем Клічаком

 

У п"ятницю 26 лютого у 13:40 відбулася зустріч із видавцем, директором видавничого центру "Просвіта", заслуженим журналістом України, поетом, лауреатом одинадцяти поетичних премій, серед яких премія імені Дмитра Нитченка та премія імені Павла Тичини - Василем Клічаком.

На зустрічі були зачитані вірші з останньої збірки поезій "Вздовж дарованих Божих днів" , а також вірші з попередніх збірок. Василь Йосипович поділився із майбутніми літературознавцями - магістрами спеціальності "Літературна творчість" секретами якісного редагування, збагаченням рідної мови та сприскіпливого ставлення до написаного. Студенти мали нагоду почути особисту історію становлення поета та його особливого трепетного чуття поезії. З уст відомого видавця, а в минулому редактора видавництв "Молодь" та "Веселка" пролунало багато невигаданих історій із життя та творчості відомих письменників та поетів нашої сучасності, з якими Василь Йосипович мав честь співпрацювати.  Зустріч справила неабияке враження на юних літераторів своєю щирістю, теплотою та цікавими темами, що обговорювалися.

Дякуємо за організацію зустрічі доценту нашої кафедри Клічак Галині Василівні.

 

           

           

 


 

 

Вітаємо весь викладацький колектив, співробітників та студентів

з Днем Гуманітарного інституту!

 

 

 


 

 

Відзначення ювілею Лесі Українки

  

25 лютого 2016 р. студенти напряму підготовки «Філологія (українська мова і література)» разом із викладачами Київського університету імені Бориса Грінченка професором Оленою Бровко, доцентами Наталею Дикою, Наталею Богданець-Білоскаленко взяли участь у відкритті виставки до 145-річчя з дня народження Лесі Українки «…Я жива! Я буду вічно жити…!» в Національному музеї літератури України. 

Увагу відвідувачів привернули портрети Лесі Українки, виконані відомими митцями Василем Касіяном, Василем Чебаником, Володимиром Слєпченком, Олексієм Штанком та іншими художниками, графіка, скульптурні зображення, рідкісні видання творів письменниці та інші експонати. 

Генеральний директор Національного музею літератури України Галина Сорока звернула увагу учасників заходу на особливості експозиції. На виставці представлено колекцію із музейних фондів, зібрану науковцями за 35 років.  

Віце-прем'єр-міністр, міністр культури В'ячеслав Кириленко наголосив на тому, необхідне повне академічне видання творів письменниці. Окрім того, для молодих людей треба дати, може, й адаптовану Лесю Українку, щоб вони зрозуміли саму суть. «Таке двоєдине завдання для початку нам треба розв'язати, щоб виповнити хоча б дещицю своїх боргів перед нашою геніальною Лесею Українкою», підкреслив міністр культури. 

Поет Іван Драч, відомий як автор кіносценарію фільма «Іду до тебе» (1971), наголосив на важливості постаті Лесі Українки в нашій культурі, необхідності пошанування митців-ювілярів на найвищому державному рівні. 

Авторка книги «Notre Dame dUkraine: Українка в конфлікті міфологій», поезій «Задзеркалля: пані Мержинська», «Балада про горду царівну», «Бульвар Лесі Українки» Оксана Забужко зазначила, всі без винятку компетентні люди в усіх країнах Європи, знають про Лесю Українку, бо її тексти перекладали європейськими мовами, й оцінюють її як скарб в історії жіночої літератури. Літературознавець і поетеса поділилася з учасниками заходу цікавими думками про творчий принцип моделювання словом майбутнього, про власну рецепцію слова справжньої «лицареси» не тільки української культури, а й політології.  

Директор державного видавництва «Веселка» Олексій Бондаренко презентував книгу «Український дитячий театр», яка містить дванадцять п’єс Олени Пчілки. До розмови долучилася відома дослідниця творчості Олени Пчілки й Лесі Українки Лариса Мірошниченко. 

Ще більшої емоційності заходу додало виконання творів Лесі Українки студентами Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені І. К. Карпенка-Карого. 

Дякуємо співробітникам Національного музею літератури України за надану можливість долучитися до свята.

 

  

 

 

 


 

 

Студенти глибше пізнають історію української літератури

в Національному художньому музеї

 

18 лютого 2016 р. вступне заняття з історії української літератури і критики 60-80-х рр.. ХХ ст.» за темою «Літературно-мистецький рух шістдесятництва» для студентів ІV курсу напряму підготовки «Філологія. Українська мова і література» з викладачем кафедри української літератури і компаративістики Бровко Оленою Олександрівною пройшло в Національному художньому музеї України. Роботи 23  митців куратори виставки «Мистецтво українських шістдесятників. Можливість музею» подали як цілісне естетичне явище, попри те, що більшість художників працювали відокремлено, а їхні долі не перетиналися. Серед авторів полотен, представлених в експозиції, - Алла Горська, Григорій Гавриленко, Олександр Дубовик, Павло Бедзір Карло Звіринський, Єлизавета Кремницька, Вілен Барський Людмила Ястрєб, Акім Левич, Роман Сельський, Анатолій Сумар, Флоріан Юр’єв  та інші митці. Завдяки відвідуванню виставки учасники екскурсії більше дізналися  про історичний і культурний контексти розвитку літератури доби шістдесятництва.

 

 Текст, фото О.О.Бровко

 

 


 

 

 


 

 

 У четвер 11 лютого о 10:00 відбувся Фестиваль методик.

Кафедра української літератури і компаративістики у повному складі взяла участь у заході та активно долучилася до проведення фестивалю.

Детальніше про захід - можна ознайомитися на головній сторінці університету:

 

http://kubg.edu.ua/prouniversitet/news/podiji/3673-universytetskyi-festyval-metodyk.html

 

 

 


 

Дебютна рецензія на книжку студента нашої кафедри


З гордістю сповіщаємо про приємну подію -

на сайті видавництва "Фонтан казок" розміщено дебютну рецензію на книжку Сергія Пантюка "Вінчі й Едісон" студента ІІ курсу української філології (спеціалізація "Літературна творчість") Максима Михайличенка, створену під час вивчення дисципліни "Жанри літературної критики" (керівник - доцент Катерина Григорівна Борисенко).

З рецензією можна ознайомитися тут: http://fontan-book.com/retsenziyi/leonardo-i-tomas-abo-nenudna-nauka

 

 

 

 

 


 

Віншуємо Вас з Різдвом Христовим,
Зичимо щастя і многая літ!
І на роботі, і у родині,
І всім, хто є в домі, і всій Україні -
Христос ся рождає!

 

 

 


 


З Новим Роком!


Кафедра української літератури і компаративістики щиро вітає усіх викладачів, співробітників,

аспірантів та студентів кафедри з Новим 2016-тим роком!

 

Бажаємо вам щирого завзяття до навчання, творчих злетів, наукових відкриттів, виграних міжнародних грантів, відкритих нових шляхів розвитку давніх нерозгаданих питань, цікавих поїздок, де можна подорожуючи навчатися та невпинного прагнення до саморозвитку!

Хай зірки вам сприяють у цьому, хай буде міцним здоров"я, хай завжди в усьому вас супроводжує удача, хай настрій буде піднесеним, а голос дзвінким й бадьорим, і хай вогняна Мавпа, що йде угору, вам в усьому цьому цілий прийдешній рік натхненно допомагає!  

 

    

 

 


 

Київський університет імені Бориса Грінченка

став переможцем Національного конкурсу «Корпоративне волонтерство в Україні

 

Детальніше про таку визначну подію можна дізнатися на головній сторінці нашого університету:

 

http://kubg.edu.ua/prouniversitet/news/podiji/3609-kyivskyi-universytet-imeni-borysa-hrinchenka-stav-peremozhtsem-natsionalnoho-konkursu-korporatyvne-volonterstvo-v-ukraini-2014-2015.html

 

 

Викладачі, співробітники, аспіранти та студенти кафедри української літератури і компаративістики, як ніхто, розділяють цю радість визання, оскільки вже другий рік свою плідну роботу на кафедрі та навчання у ВУЗі вдало поєднують з активним волонтертвом.

 

 

 

 


 

Автор "Чудового Чудовиська" завітав у гості до наших студентів


24 грудня
на лекцію з дитячої літератури завітав популярний сучасний дитячий письменник Сашко Дерманський, автор легендарних сучасних бестседерів для дітей "Бабуся оголошує війну", "Чудове Чудовисько", "Володар макуци, або Пригоди вужа Ониська", "Царство яблукарство" та ін. Сучасний автор української прози для дітей люб'язно прийняв пропозицію зустрітися зі студентами. На зустрічі розповів про особливості дитячої літератури, її стан розвитку на сучасному етапі, поділився таємницями як твориться саме дитяча книжка, відповів на запитання студентів, представив низку власних книжок Студенти були задоволені, захоплені, зацікавлені, довго не відпускали шанованого гостя, задаючи безліч питань.

Дякуємо за організацію зустрічі доценту кафедри української літератури і компаративістики

Богданець-Білоскаленко Наталії Іванівні.

 

   

 

  

 


 

Конференція трудового колективу

 

24 грудня в актовій залі корпусу на вул. М. Тимошенка, 13-Б, відбулася Конференція трудового колективу Університету, відповідно до Закону України «Про вищу освіту», Статуту Університету та наказу ректора № 551 від 26.11.2015 року «Про скликання Конференції трудового колективу університету».

На порядку денному були обговорені питання про: утворення постійно діючої президії Конференції трудового колективу; звіт ректора Київського університету імені Бориса Грінченка, д...октора філософських наук, професора, академіка Національної академії педагогічних наук України Огнев’юка Віктора Олександровича за 2015 рік; затвердження Положення про Вчену раду університету; затвердження Положення про Наукове товариство студентів, аспірантів докторантів, молодих вчених університету; внесення змін і доповнень до Колективного договору; склад комісії з трудових спорів та висунення кандидатур на відзначення державними нагородами.

Майже у повному складі були присутні і викладачі кафедри української літератури і компаративістики, делеговані на Конференцію трудового колективу.

Детальніше - на головній сторінці університету:

http://kubg.edu.ua/prouniversitet/news/podiji/3598-zasidannia-konferentsii-trudovoho-kolektyvu.html

 

 


 

Двері музею Булгакова, що на Андріївському узвозі, завжди гостинно відкриті для наших студентів

 

У переддень католицького Різдва 23 грудня група студенток іноземної філології разом зі старшим викладачем кафедри Блохіною Наталією Олексіївною відвідала  Київський літературний квартиру-музей Михайла Булгакова. Новорічна ялинка, прикрашена старовинними іграшками, цікава розповідь про київські роки письменника, його родину та твори, історія яких  пов'язана з будинком та нашим містом, особливий різдвяно-новорічний дух помешкання та прогулянка-екскурсія старовинним Подолом після музейних відвідин стала своєрідним подарунком та фінальним акордом курсу "Вступ до літературознавства", який викладається студентам І курсу нашою кафедрою.

 

 

  


   

 


 

Культурний інтелектульаний відпочинок студентів-бакалаврів -

це київські вистави з гибинним філософським змістом 

 

22 грудня доцент кафедри української літератури і компаративістики Клічак Галина Василівна та її кураторська група - студенти 4 року навчання ЖУРб побували на виставі "Майн Кампф, або шкарпетки в кавнику" в Київському театрі драми і комендії на Лівому березі. Виставу режисера Едуарда Митницького грають в Києві з 17 листопада 1995 року, тобто вже 20 років глядачі приходять насолоджуватися однією з улюблених вистав театру. Головну роль традиційно неперевершено виконав актор Володимир Горянський, який якнайтонше зумів відчути і донести до глядачів усі замисли автора п"єси Дьйордя Таборі. Вистава філософська, складна, але, на превеликий жаль, сьгодні актуальна, як ніколи, тому вибір вистави для культурного позанавчального дозвілля кураторської групи і припав саме на неї. Діалоги та репліки примушують замислюватися, а потім згадувати їх знову і знову, переосмислюючи та усвідомлюючи глибину суті сказаного вже після завершення вистави. П"єса Таборі не обмежена однією країною та певним часом. Вона позачасова. Це вистава про любов до ближнього, віру та зраду. Вистава глибока, вимагає достатньої інтелектуальної бази, тому на рівень саме бакалаврів 4 року навчання є найбільш придатньою для сприйняття.

 

    

  

 


 

Кафедра української літератури і компаративістики

тішиться першими здобутками своїх вихованців

 

15 грудня вийшла проба пера - перша рецензія студентки другого курсу ФУб спеціалізації Літературна творчістьАнастасії Зайцевої на книгу Олега Чаклуна. Мрія. Dream. Мечта: казка. Українською, англійською та російською мовами. Художник Юлія Пилипчатіна. – К.: Фонтан казок, 2015. Такий результат вважаємо логічним завершенням курсу з предмету "Жанри літературної критики", який веде доцент кафедри Борисенко Катерина Григорівна.

Власне із самою рецензією нашої студентки є можливіть ознайомитися на сайті:

http://fontan-book.com/retsenziyi/hochesh-mriyaty-hodimo-zi-mnoyu

 

 

    

 

 


 

Практичні навики вчителювання у школі

 

Упродовж місяця студенти четвертого курсуукраїнськ ої філології проходили педагогічну практику. 11 грудня у Гуманітарному інституті відбулася звітна конференція з педагогічної практики. Студенти розповіли про перший педагогічний досвід: згадали і хвилювання на перших уроках, і копітку роботу над підготовкою до уроків мови і літератури, і радість від спілкування з дітьми. Нелегким, хоча й цікавим, виявися шлях пошуку найефективніших методів і прийомів роботи з учнями, адже він вимагає не лише знань з методики викладання дисципліни, але й врахування вікових і психологічних особливостей дітей. Студенти-практиканти застосовували інноваційні підходи, використовували інтерактивні та ігрові технології на уроках української мови і літератури. Викладачі кафедри української літератури і компаративістики, кафедри української мови поділилися враженнями від уроків, проведених студентами, і висловили позитивну оцінку їхньої педагогічної діяльності. Молоді вчителі переконалися у тому, що сучасна школа базується на вмінні побудувати рівноправний діалог із дітьми, і прагнули віднайти стежинку до серця кожної дитини. Всі студенти визнали те, що вони набули важливий педагогічний і життєвий досвід: разом зі своїми учнями відчули радість пізнання.

Текст і фото: Ольга Хамедова

 

  

 


 

Відкрився салон творчих робіт "Світ мистецьких захоплень грінченківців"

10 грудня за нагоди Дня університету кафедра української літератури та компаративістики активно долучилась до різноманітних заходів - Грінченківських читань, урочистого концерту, виставок. Особливо яскраві враження залишились після перегляду художньої виставки-салону творчих робіт «Світ мистецькихзахоплень грінченківців», спільно підготованого викладачами та співробітниками нашого університету. Салон відвідав ректор університету Віктор Олександрович Огнев"юк. З гордістю зазначаємо, що серед презентованих робіт, а це картини, вишивки, вироби з бісеру, композиції з кераміки та ляльки-мотанки, неабияку увагу гостей привертали шедеври кропіткої праці викладача нашої кафедри, доктора педагогічних наук, професора Наталії Іванівни Богданець-Білоскаленко.

Текст: Ярослав Поліщук
Фото: Сабіна Байрамли

 

 

   

 


 

Відбувся Тренінг з лідерстваслужіння

 

Саме тому 10 грудня о 10:00 відбувся завершальний цього року Тренінг з лідерстваслужіння для тих співробітників та викладачів Гуманітарного інституту, котрі з поважних причин не змогли долучитися до проходження даного навчання впродовж 2015 року. Від кафедри української літератури і компаративістики мали нагоду плідно позайматися у почерпнути для себе багато нового викладачі Блохіна Наталія Олексіївна та Луцюк Микола Володимирович.

 

Тренінг з лідерстваслужіння - це завжди натхнення, свобода, підтримка, відкритість, креативність!

 

Кафедра української літератури і компаративістики уклінно дякує нашій колегі

професору Єременко Олені Володимирівні за блискуче проведення тренінгу!

 
Фото: Олена Росінська

 

    

   

 

 


 

 

Вітаємо із 152-річницею від Дня народження Патрона нашого університету -

Бориса Дмитровича Грінченка!

9 грудня все свідоме українство світу відзначає річницю День народження творця словника української мови, українського письменника, педагога, лексикографа, літературознавця, етнографа, історика, публіциста, громадсько-культурного діяча - Бориса Дмитровича Грінченка.


Кафедра української літератури та компаративістики з гордістю констатує, що саме її співробітники захистили кандидатські дисертації з дослідження творчого спадку великого українця і зробили чималий внесок у вітчизняне грінченкознавство, а саме Погребняк Інга Василівна та Євтушенко Світлана Олександрівна.

 

Як не дивно, але й через 152 роки маємо ті ж самі проблеми, про які писав наш Патрон. Борімося і далі за чистоту української мови, популяризацію української літератури, розквіт України - як заповідав нам Борис Дмитрович.

 

"... пишучи помосковському, ми побільшуємо московську літературу — отже, побільшуємо силу тим людям, які намагаються відняти в нас нашу національність; бо, пишучи по-московському, ми спиняємо нашу літературу, не виробляючи нашої мови; бо, пишучи по-московському наукові речі, ми саме тим даємо змогу казати, що української науки нема і не може бути, а через те всякі спроби в сьому напрямку є річ непотрібна і заборони варта. Нам можуть казати: гляньте, он усі ваші вчені люди, ваші Костомарови, Потебні, писали і пишуть по-московському — значить, інакше й бути не може. Еге, ми певні, що не віднято б у нас тепер цензурними заборонами українську науку, якби наші вчені люди аж із самого початку почали писати не по-московському, а по-українському. Коли вони сього не зробили, то тим дали нашим антагоністам до рук зайвий шанс у борні, і одвічальність за се мусить лежати на них".

Борис ГРІНЧЕНКО. "ЛИСТИ З УКРАЇНИ НАДДНІПРЯНСЬКОЇ"
(1892-1893 рр.)

http://litopys.org.ua/drag/drag204.htm

 

   

 


 

Зустріч із номінантом на здобуття Національної премії України

 імені Тараса Шевченка 2016 року

 

8 грудня викладачі кафедри української літератури і компаративістики професор О.  О. Бровко, доценти О. В. Кудряшова і С.М. Олійник разом із аспірантами 1-го року навчання спеціальностей «Українська література», «Теорія літератури» та студентами, які здобувають другу вищу освіту за спеціальністю «Українська мова і література», взяли участь у презентації видань доктора філологічних наук, професора, академіка АН Вищої школи України, завідувача кафедри української літератури Кіровоградського державного педагогічного університету ім. Володимира Винниченка Григорія Клочека в Національному музеї літератури  

Учасники заходу більше дізналися про праці, що претендують на здобуття Національної премії України імені Тараса Шевченка 2016 року в номінації «Літературознавство та мистецтвознавство», – виданнями «Шевченкове Слово: спроби наближення», «Поетика візуальності Тараса Шевченка», «Емоціональний інтелект Тараса Шевченка. Літературознавче есе», «Поезія Тараса Шевченка: сучасна інтерпретація». Окрім того, шевченкіана Григорія Клочека останніх років складається із тридцяти статей та есе, опублікованих багатьох періодичних виданнях, у тому числі і в зарубіжних. Серед них значний інтерес у читачів викликали такі статті: Тарас Шевченко – поет елітарний // Літературна Україна. – 2013. – № 21, 23 травня 2013 р.; Кінорежисер Тарас Шевченко енд Голлівуд // Слово і Час. – 2013. – № 3.; Як уперше прозвучала пісня «Реве та стогне Дніпр широкий» // Літературна Україна. – 2013 р. – № 46. – 28 листопада 2013 р. та ін.

Літературознавці, критики, письменники, які взяли участь в обговоренні, відзначили енергетичністю та прозорість стилю Григорія Клочека, орієнтацію його праць не на вузьке коло спеціалістів, а на широкий загал читачів, серед яких передусім у чителі-с ловесники , студенти , а також усі , хто любить Шевченкове слово і прагне глибше його пізнати.

 

 

    

 

  

 


 

"Художнє читання творів Бориса Грінченка"

 

7 грудня о 13:40 Кафедра української літератури і компаративістики з нагоди урочистого відзначення Дня народження патрона нашого університету провела традиційне художнє читання творів Бориса Дмитровича Грінченка.  У гості завітали студенти з Університетського коледжу. Юні спудеї мали нагоду почути цікаву розповідь про різноспекторну діяльність Бориса Дмитровича, зокрема, про літературну. Читці зачитали уривки з прози Бориса Грінченка та прослухали пісні на його слова. Такий літературно-мистецький захід справав неябияке яскраве позитивне емоційне враження на присутніх .

Дякуємо за організацію і проведення заходу  доцентам кафедри української літератри і компаративістики

Наталії Іванівні Богданець-Білоскаленко та Інзі Василівні Погребняк.

 

  

 

 


 

7 грудня сталася знаменна подія.

У завідувача кафедри української літератури і компаративістики доктора габілітованих наук,

професора Брацькі Артура Сизигмундовича народився первісток - донечка!

Подія настільки довгоочікувана, що ми не могли не сповістити про це читачів нашої кафедральної сторінки.

Весь професорсько-викладацький склад кафедри української літератури і компаративістики долучається до численних привітань з такою прекрасною подією!

Бажаємо батькам та красуні-донецчі міцного-міцного здоров"я і довгих років життя!

 

  

 

 


 

Кафедра української літератури і компаративістики

провела традиційний щорічний конкурс читців "Із Янголом на плечі..."

 

5 грудня до Гуманітарного інституту нашого Університету завітали 83 учні київських шкіл, щоб взяти участь участь у VIII Відкритому конкурсі читців «Із Янголом на плечі…», який провела кафедра української літератури і компаративістики Гуманітрного інституту. Незмінною ведучою, організаторкою та натхненницею конкурсу була старша викладачка кафедри Наталія Олексіївна Блохіна. Зі сцени лунали поезія, проза та драматичні замальовки Івана Франка, Ліни Костенко, Валерії Врублевської, Євгена Сверстюка, Василя Симоненка, Богдана Лепкого, Надії Красоткіної, Степана Васильченка, Івана Малковича, Надії Кметюк, Миколи Вінграновської, Зоряни Живки, авторські поезії учасників конкурсу. Виступи оцінювало авторитетне журі, яке очолила к. філ. наук, доцент кафедри Башкірова О.М.: к.філ. наук Євтушенко С.О., ст.викладач Одаренко О.В., к.філ.наук Погребняк І.В., майстер дубляжу Юрій Юваленко (Доктор Звук), аспіранти та студенти нашого Інституту.

 

Переможці конкурсу:

 

Літературне читання

Карпенко Анастасія (Український фізико-математичний ліцей Київського університету імені Тараса Шевченка) - І місце

Гетьман Ганна (Гімназія №283) - ІІ місце

Нечитайло Євгенія (СЗШ №16) – ІІ місце

Халатян Діана (Український медичний ліцей Національного медичного університету імені О.Богомольця) – ІІ місце

Верховецька Вікторія (Гімназія Міжнародних відносин) - ІІІ місце

Половко Діана (СЗШ №283) - ІІІ місце

Стеценко Богдана (Український фізико-математичний ліцей Київського університету імені Тараса Шевченка) - ІІІ місце

Сухачева Ангеліна (Український гуманітарний ліцей Київського університету імені Тараса Шевченка) - ІІІ місце

 

Авторське читання

Граніч Олег (Київська гімназія №59 ім. О.Бойченка) – І місце

Подкопаєв Валерій (Український фізико-математичний ліцей Київського університету імені Тараса Шевченка) - І місце

Нарцев Деніс (Український фізико-математичний ліцей Київського університету імені Тараса Шевченка) - ІІ місце

Юрчишина Ольга (СЗШ №252) – ІІІ місце

Кабакови Катерина та Олександра (СЗШ №252) – ІІІ місце

 


 


 

Фотозвіт з VIII Відкритого конкуруі читців "Із Янголом на плечі..."

 

    

   

   

 

 

 

 


 

Вічна і геніальна наша Катерина!

 

5 грудня до рідного села нашої невтомної активістки доцента кафедри української літератури і компаративісітики Наталії Іванівни Богданець-Білоскаленко — Богданівки Яготинського району Київської області завітали студенти Гуманітарного інституту. Саме це село є меккою для шанувальників творчості вічної і геніальної Катерини Білокур, оскільки і для художниці воно теж було рідним.

7 грудня минатиме 115 років з Дна народження відомої на увесь світ мисткині-самоучки, майстра народного декоративного дивопису, представниці “наївного мистецтва”. Картинами Білокур захоплювався сам Пікассо.

АстудіЯ” разом з невтомною Мар”яною Стенівною Ангеловою побували в музеї-садибі Катерини Ваислівни, побачили виступ фальклорного гурту села “Берегиня”, завдяки Наталії Іванівні мали змогу познайомитися із рештою не менш активних місцевих мешканців та гостей Богданівки.

З нетерпінням чекаємо від "АстудіЯ" сюжету про цікаву і пізнавальну поїздку!

 

 

 

 


 

Засадіння кафедри у грудні - відбулося

1 грудня відбулося засідання кафедри, на якому було обговорено поточні планові виробничі питання. Було заслухано доповіді докторантів. Колеги поділилися своїми баченнями вдосконаленого формування роботи кафедри на Грінченківській декаді 1-10 грудня та відзначення Дня університету.

Багато уваги було також приділено питанню імплементації нової редакції Статуту університету.

Згадано було і про проходження наукового стажування співробітників кафедри і плани захисту кандидатських та докторських робіт.

Доценти кафедри Клічак Г.В. та Удовиченко Л.М. зачитали звіти про проходження планового педагогічного стажування в університетах-партнерах.

Не обминули увагою колеги і те, що 2016 рік було оголошено Роком англійської мови в Україні. Були озвучені пропозиції щодо вдосконалення знань англійської мови всього професорсько-викладацького складу кафедри.

 


 


 

1 грудня в рамках Грінченківської декади в Інституті людини спільно з кафедрою спеціальної психології, корекційної та інклюзивної освіти доцентом нашої кафедри  Н.І. Богданець-Білоскаленко була проведена лекція «Відомий і невідомий Борис Грінченко». На лекції порушувалась низка проблемних питань, а ось  до пошуку відповідей на них долучилися як студенти, так і викладачі.  Прозвучала і поезія Бориса Грінченка.

 

GrDek 1   GrDek 2 

GrDek 3   GrDek 4

   


 

Для поціновувачів літератури  - на кафедрі української літератури і компаративістики

діє літературна студія

Літературна студія, що діє при кафедрі української літератури і компаративістики Гуманітарного інституту, об’єднує студентів, які пробують свої сили в поезії та прозі або просто є поціновувачами вітчизняного й зарубіжного письменства. Засідання літстудії проходять у формі вільного спілкування, під час якого кожен учасник може прочитати власні вірші або прозу, почути думку колег з приводу написаного, висловити власні міркування, розповісти про новинки, свої відкриття й дослідження в царині літератури. Керівники літературної студії, доцент кафедри сходознавства Микола Володимирович Луцюк та доцент кафедри української літератури і компаративістики Ольга Миколаївна Башкирова, прагнуть до створення максимально доброзичливої творчої атмосфери для всіх членів і гостей студії. Кращі твори студійців виходять друком в університетському літературному альманасі “Сонячне проміння”. Упродовж кількарічної роботи літстудії проводилися її спільні засідання з представниками інших молодіжних творчих спільнот, зокрема літературної студії імені Максима Рильського (Київський національний університет імені Тараса Шевченка; керівник – профессор Н.В.Костенко) та літературної студії «Перехрестя» (керівник – Вікторія Осташ). Університетська літературна студія репрезентує один з плідних та перспективних напрямів роботи Гуманітарного інституту, що сприяє творчій самореалізації вихованців Університету, допомагає налагодити повноцінний діалог з представниками інших навчальних закладів.

На останньому засіданні, яке відбулося 25 листопада , студійці читали та обговорювали свої нові твори, обговорювали тему архетипів та міфологічних образів у сучасній літературі, послухали коротку доповідь студента ІІ курсу спеціальності «Літературна творчість» Максима Михайличенка про поезію реперської молодіжної субкультури, її теоретичні засади та реалізацію в царині професійного письменства.

Засідання літературної студії відбуваються раз на місяць. Про дату і час проведення чергового засідання можна дізнатися з анонсів на кафедральній сторінці сайту Університету.

 


 

 


 

У гості до студентів завітала Зірка Мензатюк

 

Коли ти студент і вивчаєш предмет "Сучасна українська література" - найкращим способом зрозуміти думки сучасного автора - це зустрітися із ним. Тому 23 листопада улюблена тисячами  українських і маленьких, і дорослих читачів дитяча письменниця Зірка Мензатюк люб"язно прийняла пропозицію прийти до студентів і прочитати їм лекцію про сучасну дитячу українську літературу. На зустрічі були присутні студенти Гуманітарного інституту з різних курсів та напрямків навчання. Студентська молодь, хоч вже і давно виросла з дитячого віку, та все ж наперебій задавала питання шановній гості і, затамувавши подих, уважно слухала уривки з казок, які зачитувала сама авторка. Посля зустрічі пані Зірка мужньо витримала довжелезну чергу за автографами у її книжках.

Дякуємо за організацію зустрічі доценту кафедри української літератури і компаративістики

Богданець-Білоскаленко Наталії Іванівні.

 

    

   

 

 


 

Студенти прагнуть більше знати про представників Розстріляного відродження

 

 17 листопада  студенти 4 курсу спеціальності "Українська мова і література" разом із доцентом кафедри української літератури і компаративістики Богданець-Білоскаленко Н.І. побували в  Національному музеї літератури на виставці-екскурсії, присвяченій 120-річчю з дня народження Майка Йогансена, якого заслужено вважають одним із найяскравіших представників доби Розстріляного відродження. Дослідниця літературного спадку митця літературознавець Ярина Цимбал розповіда про цікаві факти з життя і творчості поета. Звучали пісні на слова Йогансена, що добре відчував епоху і вмів влучно про неї писати.

 


 

 


 

 

Вітаємо з Міжнародним Днем студента!

 

Шановні студенти, 17 листопада відзначається Міжнародний День студента!

Весь професорсько-викладацький склад кафедри української літератури і компаративістики

щиро вітає вас зі святом!  

Бажаємо невтомного натхнення і бажання вчитися, пізнаючи все нові і нові горизонти!

Відкривайте для себе цей прекрасний світ і себе для світу!

Досягайте все кращих і кращих результатів, а ми, ваші викладачі, охоче будемо вам у цьому сприяти.

 


                                             Фото використано зі сторінки: http://koledg-knutd.com.ua/?p=59

 

 


 

Наші викладачі на науковій конференції в Польщі  

 

16-17 листопада 2015 р . в одному з найстаріших вищих навчальних закладів Європи, який уже понад 650 років є центром інтелектуальних і духовних пошуків  - Ягеллонському університеті ( Uniwersytet Jagielloński ) на кафедрі українознавства відбулася Міждисиплінарна міжнародна конференція  "Євангеліє в мові матері. Інспірації спадщиною святих Кирила і Мефодія у вихованні і наванні - східноєвропейський досвід у контексті актуальних викликів" , організована за участі  польського Інституту фундаментальної теології, екуменізму та діалогу Папського університету імені Івана Павла ІІ, Фундацією св. Володимира у Кракові. Кафедру української літератури та компаративістики нашого Гуманітарного інституту гідно представляла доктор філологічних наук, професор Бровко Олена Олександрівна з доповіддю "Молитовний жанр у сучасній українській ліриці: у пошуках ідентичності".

 

  

 

 


 

Лекція з давньої народної медицини українців актуальна і сьогодні 

 

Для чого «перепікали» дитинку, коли та хапала якусь хворобу? Як відводили хмари, град, дощ? Як знаходили загублені речі? Як лікували смертельні хвороби? То все таке таємниче, але близьке, бо щодень поруч з нами. Слово, зрештою, найпотужніша штука, коли виповнене справжньою енергетикою. А є слова пусті, як соняшникове насіння, яке навіть птах не бере. Птахи мудріші за людей! Тому люди інколи стають птахами. Світ демонології – невичерпно-загадковий. Про домовиків, русалок, нявок, знахарські обряди в українській традиції говорили у четвер 12 листопада о 13:40  в аудиторії 503 чарівною письменницею, етнологом, кандидатом історичних наук, доцентом кафедри етнології та краєзнавства Київського національного університету імені Тараса Шевченка Іриною Ігнатенко, яка презентувала нову книгу «Народна медицина українців середнього Полісся: традиції та сучасність (на польових етнографічних матеріалах)». Пані Ірина ціле десятиріччя їздила українськими селами (їх понад 150), щоб зібрати купу експедиційних записів. І все те, тепер має вигляд унікального видання. Спілкування з пані Іриною завжди надзвичайно цікаве! У своїх розповідях вона глибока, з тонким гумором, з купою прикладів і фантастичних оповідок з життя. Своєю щирістю гостя вразила усіх - студентів та викладачів. Було дуже містично, вишукано і чуттєво!

Гуманітарний інститут дякує за організацію зустрічі доценту кафедри журналістики та нових медія

Земляковій Тетяні Анатоліївні.

 

Текст: Землякова Тетяна

 

            

                                                                         Фотографії  люб"язно надані Іриною Ігнатенко

 

 

 


 

Відбувся Директорський прийом з нагоди Міжнародного Дня студента

 

До проведення 11 листопада щорічного Директорського прийому з нагоди Міжнародного Дня студента традиційно активно та відповідально долучився і викладацький склад кафедри української літератури і компаративістики. Допомогла скласти сценарій незабутнього та феєричного дійства від викладачів для студентів та була однією з чотирьох ведучих на Директорському прийомі -- концерті-нагородженні чарівна доцент кафедри  Башкірова Ольга Миколаївна.

У хорі всього викладацього складу Гуманітарного інституту, який виконав для улюблених студентів надзвичайно складну і водночас надзвичайно красиву композицію «Simply the best», кафедру української літератури і компаративістики своїми мелодійними голосами гідно представляли Волошук Л.В., Блохіна Н.О., Погребняк І.В., Бровко О.О., Башкірова О.М., Хамедова О.А.

 

     

 

 


 

Всеукраїнський радіодиктант з нагоди Дня української писемності

 

У День Української писемності 9 листопада о 10:00 студенти різних курсів кафедри української літератури і компаративістики разом із викладачами рідної кафедри традиційно і натхненно долучилися до написання Всеукраїнського радіодиктанту , який у студії на вул. Хрещатик, 26 на всю Вкраїну диктував доцент Київського університету імені Бориса Грінченка Олександр Авраменко. Цьогоріч це був ювілейний - 15-тий радіодиктант, і транслювався він не лише по Першому національному радіоканалу, але й по телебаченню.

Загалом у великій актовій залі Університету були присутні понад 500 студентів різних факультетів та спеціальностей нашого рідного ВУЗу.
Нагадаємо, що минулого року Грінченківська Громада встановила Національний рекорд - "Наймасовіше написання диктанту на одній локації".

 

     

 

 


 

Німе кіно актуальне для молоді і через 85 років

 

5 листопада студенти І курсу іноземної філології разом з викладачками нашої кафедри Блохіною Н.О. та Бровко О.О.  переглянули німе кіно Григорія Гричера "Квартали передмістя" (1930) за сценарієм Миколи Бажана.  Кінопоказ є частиною проекту "Микола Бажан і кіно" Київського літературно-меморіального музею-квартири Миколи Бажана, Національного центру Олександра Довженка та найстарішого кінотеатру міста "Ліра" (1913).

 

 

        

 

 


 

 Реальний роман про тяжкі та реальні події сьогодення

4 листопада в Гуманітарному інституті відбулася зустріч з відомим українським письменником Євгеном Положієм. Автор презентував свій новий роман «Іловайськ», заснований на численних інтерв ю з учасниками бойових дій та очевидцями. Книгу відверту, болючу та обєктивну. Зустріч, у якій взяли участь студенти 1-го курсу груп ФУб-2-15-4.Од (спеціальність «Українська мова») та КББб-1-15-4.Од (спеціальність «Книгознавство»), перетворилася на щиру та цікаву розмову про воєнні будні, долі бійців та журналістів, пов’язані із зоною АТО, про роботу письменника, який прагне говорити читачеві правду, вболіває за долю Батьківщини та її майбутнє.

Дякуємо за оргазіновану зустріч к.ф.н., доценту кафедри української літератури і компатаривістики Ользі Миколаївні Башкіровій .

 

   

 

 

 


 

 Що вийде, якщо ІНДЗ перетворити у літературний вечір?

 

Жінка, жіночність… Загадка, яку впродовж віків намагаються розгадати поети, письменники, художники, скульптори, музиканти. Але намарно, остаточної відповіді ніхто не знайшов. Всі сходяться на тому, що жінка – це вічна таємниця!

4 листопада студенти VI курсу спеціальності «Іноземна філологія» під керівництвом доцента кафедри української літератури і компаративістики Лариси Миколаївни Удовиченко представили творчий звіт про виконання індивідуальних науково-дослідних завдань з « Методики викладання літературознавчих дисциплін у вищій школі» у формі літературного вечора, присвяченого образу жінки у мистецтві різних епох.

Гості заходу були зачаровані поезією, яка звучала різними мовами: українською, російською, німецькою, англійською, іспанською, італійською і, навіть, турецькою разом з найкращими перекладами українською мовою. Цілковитому зануренню в атмосферу тієї чи іншої епохи сприяли музичний супровід і невеличкі театральні інсценізації. На прикладах творів Архілоха, Ж. Рюделя, Ю. Кернера, Ф. Петрарки, В. Шекспіра, Лопе де Веги, П. Корнеля, Г. Гейне, Ш. Бодлера, Р. Рождественського магістранти продемонстрували еволюцію образу жінки від античності до сьогодення.

Незалежні, самостійні, здатні подолати будь-які проблеми, досягти небачених кар'єрних висот, проводити години в тренажерних залах, не їсти солодкого, вивчити декілька іноземних мов… Такі вони  жінки ХХІ століття. Але чи в цьому їх сила? Чи, можливо, сила жінки в її слабкості? Її красі? Довершеній зовнішності, внутрішній витонченості, чи в їх гармонійному поєднанні? Свій варіант відповіді на завершення літературного вечора запропонувала і наша гостя  викладач кафедри української літератури і компаративістики Ольга Миколаївна Башкірова , представивши власні поезії.

Така форма ІНДЗ – літературний вечір – нетрадиційна, цікава і корисна. Ми самостійно обирали тему, розробляли сценарій, здійснювали режисуру, виготовляли наочність, добирали супровід і костюми… Сподіваємося, що набутий досвід стане для нас істотною підмогою у майбутній практичній діяльності.

Текст : Наталія Франщак

студентка VІ курсу спеціальності «Філологія іноземна»

 

    

 


 Чергова допомога воїнам АТО


3 листопада Університет імені Бориса Грінченка вже вкотре долучився до допомоги бійцям АТО.

Цілий місяць і викладачі, і студенти збирали теплі речі, їжу довгого зберігання та медикаменти для передачі тим, хто воює зараз за нашу Батьківщину на передовій лінії вогню.

Від імені всього студенства, професорсько-викладацького складу та співробітників університету допомогу було передано волонтеру Юлії Вікторівні Данильченко. Вся зібрана допомога буде передана бійцям батальйону спецпризначення "Полтава".


Кафедра української літератури і компаративістики, традиційно, дуже активно долучилася до збору допомоги нашим мужнім військовим.

Низький уклін захисникам України!

 

 

 

Фотографії люб"язно надані волонтером Юлією Вікторівною Данильченко.

 


 

Для осмислення публіцистики письменника -

найкраще створити випуск газети у стилі 40-х років ХХ століття 

 

Не секрет, що специфіка історії літератури полягає у тому, що література вивчається в історико-культурному контексті. Тому одне з основних завдань викладача – застосовувати такі методи і прийоми, щоб студенти відчули живий «нерв» епохи, її дух, стали співпричетними до ідейних пошуків її сучасників. Вивчення публіцистичних творів письменників допомагає у розв’язанні цього завдання, адже публіцистика – це емоційний відгук сучасників на болючі питання доби. 3 листопада студенти ІV курсу спеціальності «Українська мова і література» (ФУБ-1-12-4 та ФУБ-2-12-4) разом з викладачем, доцентом Хамедовою Ольгою Анатоліївною намагалися осмислити публіцистику Уласа Самчука. Для вирішення цього завдання було обрано метод творчих проектів: міні-групам було запропоновано створити власну редакцію і підготувати випуск газети, яка б за своїм ідейно-тематичним змістом була близька публіцистичним творам Уласа Самчука. Кожна з редколегій обрала свій шлях: хтось занурився в минулу епоху і створив газету «a-la» 1940-і роки, інші намагалися зіставити минулі буремні подіїі з нашим непростим сьогоденням і виявити ці паралелі у сучасній газеті. Під час створення власної газети студенти активно обговорювали, аналізували публіцистичну спадщину письменника, дискутували з приводу її ідейних домінант. Зрештою, найголовніше завдання було виконано - всі відчули себе співпричетними до художнього самовиявлення митця- свідка й учасника трагічної епохи суспільно-політичних катаклізмів.

Текст та фото: Ольга Хамедова

 

       

  

 

 


 

Нове слово про українську літературу

 

Що знає закордонний читач про українську літературу? Майже нічого. Чи можна змінити цю прикру ситуацію? Поміркувати про це запросили до Національної Спілки письменників України 22 жовтня о 17.30. Гостем і автором презентованої книжки був професор Грінченкового університету, відомий літературознавець Ярослав Поліщук . Щойно в Польщі вийшла друком наукова монографія Я. О. Поліщука « Українські роздоріжжя » ( Biał ystok, 2015). Модератором зустрічі був відомий письменник, голова Київської організації НСПУ Володимир Даниленко ,

 

На презентації були присутні та виступили знані науковці, письменники, критики. Взяли участь у заході також студенти-грінченківці, що привітали Я. О. Поліщука з вагомим науковим доробком.

 

 

 

  

 

 


 

 

Літературна екскурсія «Місцями Булгакова»

 

«Навчатися творчо!» З такою думкою наша група ФІНб-3-12 разом з доцентом Ларисою Миколаївною Удовиченко вирішила поєднати аудиторне навчання з доступними історико-культурними реаліями. І в межах теми «Вивчення біографії письменника на уроках зарубіжної літератури» ми підготували і провели екскурсію місцями Києва, пов’язаними з іменем та творчістю відомого письменника Михайла Булгакова.

 

Зустріч. Суботній день 17 жовтня видався по-святковому ясним і теплим. Як і було домовлено, ми зустрілися біля пам’ятника Григорію Сковороді на Подолі і, оглядаючи околиці, як було не пригадати щире захоплення Булгакова «містом прекрасним, містом щасливим». Натхненні і радісні гамірливою групою ми розпочали нашу екскурсію. 

Зупинка 1. Літературно-меморіальний музей М. Булгакова. Інтер'єр музею одразу вказує на «київський» роман письменника «Біла гвардія». І хоча в експозиції обмаль предметів побуту родини Булгакових, працівникам вдалося відтворити не тільки описану в романі атмосферу, а й тогочасний дух і стиль життя самої родини Булгакових. Від екскурсовода музею ми вперше почули багато цікавих фактів про родину та сімейні стосунки письменника. Раніше прочитане нами наповнилося яскравими образами і новим змістом. Відомо, що Михайло Булгаков мріяв про дім, обставлений повними книг шафами. У музеї реалізована його мрія: талановиті і захоплені своєю справою працівники встановили 5 книжкових шаф, де зберігаються видання творів М. Булгакова різних років, перекладені понад шістдесятьма мовами. 

Зупинка 2. Біля веранди музею Лариса Миколаївна розповіла цікаві подробиці про господаря будинку на Андріївському узвозі/13 Василя Листовничого – архітектора, інженера, почесного громадянина Києва. Додаткові цікаві подробиці про родину Булгакова – хороший поштовх для подальших пошуків і обговорень… 

Зупинка 3. Студентка нашої групи Марія Тимошкіна підготувала розповідь про будинок № 38 по вулиці Андріївський узвіз, де митець жив зі своєю першою дружиною Тетяною Лаппа. Їй вдалося дуже цікаво розповісти нам про обставини знайомства та історію стосунків Михайла Булгакова з першою дружиною, їх спільні подорожі, життєві випробування, кохання «на все життя». 

Зупинка 4. Оглядовий майданчик біля замку Ричарда. Маловідомі факти та легенди про «жовтий» і «червоний» корпуси КНУ імені Тараса Шевченка ми почули від нашої колежанки Валерії Бандури. У «жовтому» корпусі розташовувалася Перша київська гімназія, у якій майбутній письменник отримав класичну освіту, у «червоному» медичну. 

Тут же Вікторія Коцюк познайомила нас із будинком-лікарнею (вул. Рейтарська/22), де М. Булгаков працював після закінчення університету, поділилася багатьма подробицями з його лікарської практики. 

Зупинка 5. Наша одногрупниця Анастасія Кончаковська розповіла про історію Хрестовоздвиженської церкви, у якій 18 травня 1891 охрестили майбутнього письменника. 

Зупинка 6. Вікторія Коцюк ознайомила з церквою Миколи Доброго, у якій Булгаков вінчався з першою дружиною Тетяною Лаппа і у якій пізніше відспівували матір письменника Варвару Михайлівну. На жаль, унаслідок більшовицького вандалізму залишилася лише дзвіниця.

 

Наша група домовилася найближчим обговорити екскурсію, методику проведення подібних заходів, розшукати, якщо вдасться, більше цікавинок і маловідомих подробиць. Валерія Бандура вже підготувала для нас презентацію про екранізації, театральні постановки творів Михайла Булгакова, виконувачів головних ролей. 

Цією літературною екскурсією відкрилась пора нового студентського дозвілля для нашої групи. Ми вдячні Ларисі Миколаївні за ідею та організацію і з нетерпінням чекаємо наступних заходів, поєднаних з навчанням в аудиторії!

 

Якщо когось зацікавить наша ініціатива, звертайтеся до Лариси Миколаївни Удовиченко, і ми з радістю проведемо екскурсію для вас!

 

Текст: Ксенія Перепльотчикова, студентка групи ФІНб-3-12

Фото: Валерія Бандура, студентка групи ФІНб-3-12

 

 

 

 

 

 


 

Відкриваємо театральний сезон

 

16 жовтня студенти І курсу іноземної філології разом із викладачкою нашої кафедри Блохіною Наталією Олексіївною переглянули виставу Навчального театру КНУТКТ ім. І.Карпенка-Карого "Врятуйте наші душі. Четвертий" за К.Симоновим (5 курс, майстерня Н.Рушковського).

 


 

 

 


  

Міжнародне стажування - це  незабутні захоплюючі поїздки до Європи

Доцент кафедри української літератури і компаративістики Башкирова Ольга Миколаївна взяла участь у поїздці, що відбулася 10 – 17 жовтня в рамках освітньої програми з європейських студій «Україна в Європі» ( Ukraine dans l’Europe). Основною метою програми є ознайомлення з інституційно-політичною побудовою та функціонуванням Європейського Союзу, що передбачає вивчення роботи провідних інстанцій Євросоюзу та ряду європейських країн, а також насичену культурну програму з відвідуванням історичних центрів європейських міст, музеїв та найвизначніших архітектурних памятників. 10 жовтня учасники програми прибули до Польщі, де відвідали Вроцлав, побували в центрі міста, зокрема на знаменитій ринковій площі, що є однією з найбільших староміських площ у Європі, забудована унікальними кам’яницями різних епох і приваблює туристів розкішно оздобленими будівлями Ратуші та Нової Ратуші. 11 жовтня, вже в Дрездені, члени групи здійснили захоплюючу екскурсію містом, що завершилася відвідуванням Дрезденської картинної галереї, яка славиться не тільки багатим зібранням шедеврів європейського живопису (Галерея старих майстрів), але й унікальними колекціями порцеляни та старовинних механізмів. 12 – 15 жовтня учасники програми перебували на території Франції. Найяскравішою сторінкою поїздки для багатьох стало відвідування Національних зборів франції та Школи журналістики (Париж). Освітня програма стала чудовою нагодою познайомитися з французькою столицею, її неповторною архітектурою та культурними скарбами завдяки багатогранному екскурсійному маршруту (вечірня прогулянка на катері Сеною; пішохідна екскурсія містом; відвідування Монмартру). 14 жовтня запам’яталося цікавою екскурсією до будинку-музею Жана Моне, політичного діяча, який став духовним батьком Європейського Союзу. Саме в цьому будинку у 1950 році було розроблено план інтеграції економічних відносин між європейськими країнами. Цього ж дня група освітян відвідала Версаль, де оглянула палацовий комплекс, давню резиденцію французьких королів, а також знаменитий парк з його фонтанами та перлинами скульптури. 15 жовтня, у Страсбурзі, після екскурсії старою частиною міста, викладачі та студенти побували в Раді Європи та Європейському Суді, ознайомилися з принципами роботи цих інституцій, мали можливість поставити питання їх працівникам. Останнім пунктом освітньої подорожі став Краків, де учасники програми оглянули замковий комплекс Вавель та старі будівлі Ягелонськогоуніверситету.

 

Освітня поїздка, поза сумнівом, стала для викладчів та студентів захоплюючою й незабутньою. Висловлюємо щиру подяку організаторам Володимиру Посельському та Юрію Нестеряку.

 

  

    

 

 


 

Ось які наші першокурсники!

У першій половині жовтня першокурсники групи ФУб–2–15-4.0д під кураторським керівництвом Хамедової Ольги Анатоліївни взяли участь у фестивалі першокурсників «Ось ми які!».

Щоденні репетиції, переживання при підготовці не минули марно: виступ філологів першого курсу був чудовий. Студенти на сцені втілили мрію про своє майбутнє. Вони намагалися відповісти на питання, яким має бути філолог. На екрані викладачі говорили про те, що філологи мають бути талановитими, творчими, інтелектуальними… А студенти ілюстрували цю думку танцями, співами, фото- та відеоматеріалами. Захоплені глядачі гучно підтримували оплесками студентів-філологів. Наприкінці концерту першокурсників привітала директор Гуманітарного інституту, д. філол..н., проф. О.Є. Бондарєва , яка висловила своє захоплення різноманітними талантами учасників фестивалю і нагородила їх солодкими подарунками.

 

         

    

 

 


 

Зустріч із письменником-сучасником

У понеділок 12 жовтня на лекцію із сучасної українськох літератури до студентів Гуманітарного інституту завітала чарівна гостя - сучасна українська письменниця, журналіст, сценарист, головний редактор журналу "Караван історій" - Ірен Роздобудько. Дякуємо за організацію зустрічі доцентру кафедри української літератури і компаративістики Богданець Наталії Іванівні.

 


 

 

 


 

 У вирі виробничого процесу

У понеділок 12 жовтня відбулося засідання кафедри, де було заслухано звіти докторантів та аспірантів всіх років навчання. Обговорено теми досліджень аспірантів першого року навчання. Також багато уваги було приділено обговоренню поточних виробничих та наукових питань кафедри станом на жовтень 2015 року, зокрема - проведенню щорічного поетичнго конкурсу "З янголом на плечі" та організації щорічної квітневої наукової міжнародної літературознавчої конференції.

 


 

 


 

 Місцями історичної козацької минувшини

10 жовтня викладачі Гуманітарного інституту відвідали міста Козелець і Батурин та змогли зануритися в атмосферу козацьких часів: побували в неймовірній церкві Різдва Богородиці, козацькій фортеці, побачили будинок Генеральної канцелярії, Гетьманську скарбницю, пам'ятник Батуринській трагедії,маєток Генерального судді В.Кочубея, парк і палац К.Розумовського. Чудовий настрій і дружню атмосферу під час подорожі створювали викладачі Олена Бровко, Аліна Лісневська, Катерина Борисенко, Наталя Богданець-Білоскаленко, Ольга Хамедова.

 

                

 

 


 

Ток-шоу на практичному занятті або рольова гра "Засідання педради у школі"

Навіть "сухе" семінарське заняття на тему "Нормативно-правове забезпечення шкільної літературної освіти" з методики навчання української літератури можна зробити цікавим, якщо застосувати інтерактивні технології. Це довели 7 жовтня українські філологи 4 курсу Гуманітарного інституту на семінарі у доцента Хамедової О.А.: обговорили закон про освіту на теле-шоу "Україна правова", змоделювали дискусію на шкільній педраді про проблеми загальної середньої освіти, організували міні-виставу за "Концепцією профільного навчання", проілюстрували положення Національної доктрини освіти схемами і "живими" малюнками.

Текст: доцент кафедри

української літератури і компаративістики

Хамедова О.А.

 


 

 

 


 

 

Коли на зустріч до студентів приходять сучасні молоді поети

5 жовтня відбулася зустріч студентів групи ФУб-1-14 спеціальності літературна творчість з сучасним українським поетом Мирославом Лаюком. Це молода людина, яка, незважаючи на свій вік, вже має поетичні збірки та відіграє далеко не останню роль в сучасній українській літературі.

Студентам було дуже цікаво послухати думки людини, яка безпосередньо займається літературою і вже має досвід у цій царині. Мирослав Лаюк говорив про деякі сучасні аспекти літературної творчості. Наприклад, про популярність авторів, про поезію як таку взагалі, про написання у творах усіх слів з малої літери та нехтування правилами орфографії (що, власне, ми і спостерігаємо в його віршах). Не менш цікавим було послухати і про те, що лягло в основу віршів – історії з дитинства, з рідного містечка тощо. Це все в цілому допомагає краще розуміти твори автора і скласти враження про Мирослава як про письменника-сучасника. Особливо запам”яталося студентам прочитання Лаюком власниз віршів. Справа в тім, що Мирослав частину своєї поезії пише верлібром. Тому було цікаво послухати, як він сам «чує» свої твори.

Зустріч була корисною та цікавою. Студентам спеціальності літературна творчість надзвичайно потрібні такі зустрічі – так є нагода не лише познайомитися з творами, а й з їхніми авторами. Дякуємо за організацію зустрічі доценту кафедри української літератури і компаративістики Борисенко Катерині Григорівні.

Текст: студентка Журб 3 курс

Ломакіна Ангеліна

 

 


 

Вітаємо колег з Днем працівника освіти!

Бажаємо шановним викладачам завжди мати бажання на можливості відкривати таланти у студентів,

а також бажаємо творчої наснаги та цінних наукових досягнень!

 

 


 

У гості до Бориса Грінченка

Студенти першого курсу групи спеціальності "Дошкільне виховання"  (ДОб -1 - 15 -4 Од., ДОб -2-15-4Од., ДОб-3-15-4Од.) разом із доцентом кафедри української літератури і компаративістики Богданець Наталією Іванівною відвідали музей Бориса Грінченка. Така красива традиція знайомства з біографією патрона нашого університету є щорічною для першачків. Не став винятком і вересень 2015-2016 навчального року .

 


 

 


 

Студенти-першокурсники посадили троянди  

Осінній ранок 30 вересня був чудовий: сонячний, трохи прохолодний… «Саме такий ранок, який треба для того, щоб посадити квіти…» - подумала куратор групи ФУб-2-15 О.А.Хамедова. «Саме такий ранок потрібний, щоб збадьорити групу» - подумала староста Юлія Совершенна, яка збирала своїх студентів для урочистої висадки троянд на подвірї університету. Чесно попрацювавши зранку (дві пари!), ФУБ-2-15 вийшли на ґанок Київського університету імені Бориса Грінченка. На ганку і на подвір’ї вже метушилися студенти, викладачі, фотографи…Ковбасевич Ярослав хвацько взявся до роботи, а дівчата намагалися зробити спокусливі фото з лопатою… Студенти саджали квіти і мріяли, як вони будуть випускниками, бакалаврами і магістрами, а троянди біля корпусу їх зустрічатимуть пишним цвітом. Зростайте, першокурсники-лебедята, ставайте на крило, а Аlma-mater вас завжди привітає цвітом троянд.

 


 


 

Збори трудового колективу

22 вересня  делегати від кафедри української літератури і компаративістики Брацькі А.З., Поліщук Я.О., Бровко О.О., Сінченко О.Д., Хамедова О.А., Борисенко К.Г., Башкірова О.М., Богданець-Білоскаленко Н.І. Удовиченко Л.М., Блохіна Н.О., Погребняк І.В., Клічак Г.В., Луцюк М.В. взяли участь у зборах тродового колективу всього інституту. На зборах було заслухано звіт директора Гуманітарного інституту Бондаревої О.Є. Шляхом таємного голосування колектив Гуманітарного інституту оцінив якісну і плідну п"ятирічну роботу керівника та висловив свою довіру претенденту. З позначкою "за" було підраховано майже 99% кинутих у скриньку бюлетнів. Директором Гуманітарного інституту обрано професора Бондареву Олену Євгенівну.

 zd 2015 1zd 2015 2zd 2015 3zd 2015 4

 

 

 


 

 

Заходи з нагоди Міжнародного Дня миру

   

20 вересня у Міжнародний День миру студенти 1 курсунапряму підготовки«Видавнича справа і редагування» разом із викладачем кафедри української літератури і компаративістики Наталією Іванівною Богданець-Білоскаленко провели літературно-пізнавальний захід «Творімо добро, бережімо мир!». Студенти розповіли про внесок видатних політиків, громадсько-культурних діячів світу, які наголошували на важливості створення Миру на Землі. А також прочитали авторські вірші, присвячені темі миру і творенню добра. 

 

 

20 вересня з нагоди святкування Міжнародного Дня миру студентам3 курсунапряму підготовки «Журналістика» викладачем кафедри української літератури і компаративістики Борисенко Катериною Григорівною було запропоновано до перегляду фільм Миколи Вінграновського «Климко» та бесіда на тему: « Осмислення проблеми миру в літературі й кіно».

 

 

 

 


 

Україно-польська угода про наукову співпрацю

 

17 вересня до польської Академії Фізичної культуриі спорту імені Анджея Снядецького в Гданську було привезено для підписання двостороннюугоду про наукову співпрацю з Київським університетом імені Бориса Грінченка. На зустрічі були присутні ректор академії Фізичної культури і спору в Гданську професор, надзвичайний доктор габілітованих наук ВальдемарМоске, доктор філологічних наук, професор, заступник директора Гуманітарного інституту КУ ім. Грінченка Єременко Олена Володимирівна та доктор габілітованих наук, професор, завідувач кафедри української літератури і компаративістики Артур Брацькі. Угодою передбачено наступні положення: співпраця студентів та студентських організацій; співпраця наукових співробітників у спільних наукових проектах; навчально-науковий обмін студентів, стажерів, викладачів, інструкторів та наукових співробітників; спільне двостороннє проведення лекцій та практичних заннять; спільні організації наукових конференцій; двосторонні організації спортивних і таборових походів, спортивних змагань, ознайомлюючих поїздок студентських груп та спортивних команд; спільна розробка підручників; обмін навчально-методичними матеріалами, монографіями; підвищення рівню викладання та наукових досліджень в обох країнах.

 

 

 

 


 

Зустріч із дитячою письменницею Зіркою Мензатюк

17 вересня у межах вивчення курсу «Дитяча література» зі студентами спеціальності «Дошкільна освіта» викладачем кафедри української літератури і компаративістики доцентом Наталією Іванівною Богданець-Білоскаленко було проведено зустріч з сучасною популярною дитячою письменницею Зіркою Мензатюк. Письменниця розповіла про особливості дитячої літератури, її стан на сучасному етапі. Пані Мензатюк розповідала як твориться дитяча книжка, відповіла на запитання студентів, представила низку власних книжок («Казочки-куцохвостики», «Зварю тобі борщику», «Український квітник», «Київські казки», «Таємниця козацької шаблі», «Ангел Золоте Волосся» та ін.). Студенти були задоволені, захоплені, зацікавлені.

 


 

 


 

Зустріч студентів з Іваном Андрусяком 

 

9 вересня у  межах вивчення курсу «Сучасна українська література» студентами спеціальності «Видавнича справа і редагування» було проведено зустріч з сучасним українським письменником і видавцем Іваном Андрусяком. Студенти цікавилися новими його творами і новинками видавництва «Фонтан казок».

 


 

 


 

Першокурсники в музеї літератури

7 вересня студенти 1 курсу спеціальності «Видавнича справа і редагування» разом із викладачем кафедри української літератури і компаративістики Наталією Іванівною Богданець-Білоскаленко відвідали Національний музей літератури України. Студенти прослухали лекцію, ознайомилися з музеєм та відвідали виставку картин «Володимир Винниченко – художник».

 


 

 


 

 Зі святом першого вересня!

Вітаємо викладачів та студентів кафедри української літератури і компаративістики

з початком нового навчального року!

Бажаємо невмомної енергії, наснаги, нестримних прагнень до знань та самовдосконалення!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Помітили помилку в тексті? Виділіть це слово мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Ви тут: Головна Структура Кафедри Гуманітарного Інституту Кафедра української літератури і компаративістики Події