Ви тут: Головна Структура Кафедри Загальноуніверситетські Кафедра української мови Анонси

Запрошуємо вступити до Київського університету імені Бориса Грінченка.

Переглянути перелік напрямів підготовки

SP 1

Мова – це наша національна ознака, в мові – наша культура, сутність нашої свідомості.

Іван Огієнко

17 жовтня 2015 р. відбулося відкриття розмовного клубу «Говоримо українською» у межах соціального проекту «З Києвом і для Києва», який уже шостий рік поспіль функціонує у Київському університеті  ім. Бориса Грінченка.

Вивчення рідної мови не завершується у школі чи університеті. Динаміка довкілля, реалії громадського та політичного буття, обставини приватного життя повсякчас висувають перед людиною завдання змінювати базові знання рідної мови.

Основна мета проекту кафедри української мови – формувати мовну культуру,  підвищувати загальний рівень володіння державною мовою, виробити комунікативні компетенції в різних сферах мовленнєвої діяльності.

Гості-слухачі  клубу – це люди, які хочуть знати рідну мову, вільно спілкуватися, прагнуть подолати мовний бар'єр, позбутися страху робити мовленнєві помилки. Допомагають їм у цьому доцент кафедри української мови, кандидат філологічних наук Русаченко Н.П. та студенти 3-го курсу спеціальності «Філологія. Українська мова і література» Фещенко М., Мостовенко М., Резнік Т. та Ганенко О.

14 листопада 2015 року  з нагоди Дня української писемності та мови  у межах соціального проекту «З Києвом і для Києва» відбулася бесіда «Українська мова у ХХІ столітті».  У киян була можливість долучитися до дискусії про майбутнє української мови, про мовну ситуацію в Україні, витоки і можливі наслідки українсько-російського мовного протистояння.

Доцент кафедри української мови, кандидат філологічних наук Русаченко Н.П. ознайомила слухачів з історією українського правопису від  самого початку до сьогодення, розказала про найсуперечливіші положення «Проєкту правопису 1999 року».

Студенти   3-го курсу спеціальності «Філологія. Українська мова і література» Фещенко М. та  Резнік Т.  розповіли  про особливості функціонування та поширеність української мови у різних країнах всіх континентів.