Ви тут: Головна Структура Інші підрозділи Науково-дослідна лабораторія літературознавства Методологічний семінар НДЛ літературознавства

Методологічні семінари НДЛ літературознавства

НДЛ літературознавства продовжує серію методологічних семінарів
03 квітня 2013 року
Відкритий семінар для аспірантів та молодих учених (ауд. 203). Запрошуємо також  магістрантів української філології та літературної творчості. Початок о 13.40.
Тема: Сучасна українська література у східноєвропейському та постколоніальному контексті. Презентація міжнародного дослідницького проекту.
Спеціальний гість –
професор, завідувач кафедри російської мови та східнослов’янських студій Братиславського університету імені Яна Коменського (Словаччина) Любор Матейко

В середу, 20 листопада 2013 року магістранти-філологи гуманітарного інституту мали змогу послухати лекцію знаного європейського славіста, професора Познанського університету імені Адама Міцкевича Боґуслава Бакули. Тема викладу «Київ та Петербург Ярослава Івашкевича». Доповідач наголосив на особливому сприйнятті польським поетом українського Києва, який був містом його юності й творчих починань. Цей гостьовий візит ученого проводився у рамках методологічного семінару, традиційно організовуваного НДЛ літературознавства другий рік поспіль.
Аспіранти та викладачі інституту того ж дня послухали іншу лекцію професора про «Постколоніальну проблематику в актуальному вимірі». Така тема, а також наукові напрацювання доктора Боґуслава Бакули останнім часом привертають увагу не лише європейських дослідників, а й становлять інтерес українських науковців, тому до участі у семінарі долучились також і молоді дослідники з інших університетів столиці.

НДЛ літературознавства продовжує серію методологічних семінарів

01 жовтня 2013

Відкрита лекція для магістрантів української та іноземної філології професора Познанського університету Боґуслава Бакули
13.40 – 15.00 (ауд. 503)
Тема: «Сучасні літератури Центрально-Східної Європи: творення нової ідентичності»

15.30 – 16.40 – відкритий семінар для аспірантів та молодих учених.

Тема: «Постколоніальні студії: за і проти нової методології».

Доповідач – проф. Боґуслав Бакула (Познанський університет).

У дискусії беруть викладачі та аспіранти Київського університету імені Бориса Грінченка.

02 жовтня 2013 р.

15.20 – 16.40 – відкритий семінар для аспірантів та молодих учених (ауд. 503)
Тема: «Археологія пам’яті: українська література ХХ століття крізь призму memory studies».
Доповідач – проф. Агнєшка Матусяк (Вроцлавський університет. У дискусії бере участь проф. Б.Бакула, викладачі та аспіранти Київського університету імені Бориса Грінченка.

11 грудня НДЛ літературознавства започаткував нову форму роботи з науково-творчою молоддю – методологічний семінар. Проведення таких семінарів, присвячених актуальним питанням сучасної української літератури, стане традиційним у діяльності лабораторії.
Для першого засідання Семінару обрано цікаву, хоча й суперечливу тему, «Маскуліністичний дискурс в українській літературі ХХ – поч. ХХІ ст.». Її представила гостя університету, професор, доктор гуманістики (dr hab.) Агнєшка Матусяк з Вроцлавського університету. У рамках короткого виступу було висвітлено теоретичні основи маскулінізму, а також причини й особливості чоловічого дискурсу, який домінував в українській літературі ХХ та початку ХХІ століття. Цілком зрозуміло, що такий незвичний ракурс викликав як велике зацікавлення присутніх, так і гаряче бажання сперечатися. Тому основні проблеми доповіді було винесено на публічну дискусію, під час якої відбувся ефективний, хоча місцями й гострий, обмін думками. У дискусії взяли участь і провідні викладачі Інституту (проф. О. Бондарева, проф. В. Кузьменко та ін.), і аспіранти та магістранти. У ролі модератора дискусії виступив проф. Я. Поліщук.

Учасники дискусії проф. А.Матусяк, проф. Я.Поліщук, проф. О.Бондарева, проф. О.Єременко

Аспіранти та викладачі під час семінару

Директор Гуманітарного інституту проф. Бондарева О.Є. та заступник директора проф. Єременко О.В.

Учасники методологічного семінару